LAGEJA F. DAZERT ook .oor BROMFIETSEN ASBEEK BROSSE ENGELS SCHOEISEL Televisie - Radio-apparaten Paleisstraat 3 Ruime sortering haarden, kachels, gashaarden Zeer gemakkelijke betalingscondities den. Het uitstippelen van een richtlijn t.o.v. de Elftalcommissie had misschien het besttiur tot leiddraad kunnen dienen. Nog meer zaken vragen onze aandacht. Wij lezen bijvoorbeeld dat de club een paar dure spelers heeft gekocht. Een aankoop waar mee twintig, dertigduizend gulden mee gepaard gaan? Aan kopen die geheel buiten een begroting vallen. Wij kunnen ons levendig indenken, dat onze leden zich afvragen of de toevoer uit de lagere elftallen zo slecht is, dat wij mensen met namen voor duur geld moeten kopen. What is in a name De tijd dringt, riep in onze Algemene Vergadering een van de sprekers. Des te heviger nu blijkt,d at beslissingen vallen, moeten vallen, door commissies, die daarvoor geen volmacht kregen. Dat de ge staakte Jaarvergadering heeft vergeten die mensen volmachten te geven, is te betreuren. Redenen te meer voor de heren van de R.C. in ijltempo de gewijzigde Statuten en H.R. aan de vergade ring voor te leggen. H. D. Dade. Juist nu, in de dagen dat veel goeds, veel moois uit de periode van ons zuiver amateurisme dreigt verloren te gaan en de club geheel nieuwe paden gaat, „moet", inslaan, denken wij aan de prae-historie van Ajax. Waar wij nu met tienduizenden smijten om een enkele speler aan Ajax te binden, werkten wij in die periode met dubbeltjes, hoogstens met kwartjes. Weet U nog hoe Ajax meer dan 50 jaar geleden een terrein huurde voor 2.50 één rijksdaalder per maand! Hoe er gesappeld moest worden om met centen en dubbeltjes de terreinhuur bij elkaar te schrapen De vorige maal schreven wij iets over Chris Holst en zijn werk, vandaag willen wij, vlak voor de nieuwe periode van Ajax, de naam Dade nog een enkele keer naar voren brengen. Hij is met wijlen F. Stempel en C. B. Reeser de man geweest, die het eerste reglement in elkaar timmerde. Ons reglement, waarover in deze dagen urenlang zal worden gesproken. Het nieuwe concept dat de R.C. dezer dagen de vergadering zal voorleggen, zal echter een kleinigheid afwijken van het regle ment uit die dagen! Iets uit die dagen Ongepaste woorden of handelingen wor den met 0.10 beboet. Art. 16Onattentie bij het spel wordt be boet met vijf centen. Wanneer iemand buiten het spel iets be schadigt, moet hij de kosten dragen. „Vier honderd en zoveel gulden voor het breken van ruiten," las o.m. Ferry Dukker in zijn jaarverslag over de geldmiddelen, voor. Good old Dade, hebben jullie ooit kunnen denken, dat zo iets zou kunnen bestaan, vijftig jaar later? Artikel 20: Wanneer de captain het reglement niet bij zich heeft, wordt hij beboet met 0.10. Spreekt er geen kinderlijke onschuld uit het boven staande en droop dit regiementje van 22 artikeltjes niet van naïviteit En Dade zette dit reglement in elkaar omdat „de club zich ten doel stelde eene aangename en gezonde uitspanning te ver schaffen". Dit doel zal gelukkig voor tien, twintig elftallen van de club blijven bestaan. Voor al deze spelers behoudt het sim pele regiementje van Dade zijn waarde, ook al gaan wij ons aan passen. Terecht is destijds opgemerkt, dat al in 1901 Ajax een voorsprong op het gebied van leiding en organisatie had, die voor de meeste clubs uit die tijd onbereikbaar bleek. Leiding en organisatie brachten Ajax aan het hoofd van het Nederlandse voetbal. Bijvoorbeeld door mannen als Dade. Met dat stuk ge schiedenis achter ons zal Ajax het ook in de komende zware tijd wel klaren. Ook al zal niet ieder lid zich het nieuwe Huish. Reglement moeten aanschaffen op een boete van 0.05! Please: No body line. De heer Pil vermoedt dat hij enige ballpointkrabbels zal uit lokken door het lanceren van een z.g. ondeugendheid aan het adres van een cricketclub in Amsterdam. Een vereniging die meer dan 50 jaar rustig naast het mach tige Ajax cricket en hockey speelde en dit zonder een enkele wanklank met haar grote zusterclub. De heer Pil moeten wij evenwel teleurstellen. Voornamelijk omdat deze leider van de cricketafdeling door zijn stukje blijk geeft volkomen onkundig te zijn. En het lust ons niet in Brown's kolommen te gaan school meesteren. Daarnaast stellen wij scherp, dat wij sinds dertig jaar ere-lid van Ajax zijn en de kans dus niet gering is, onze eigen ruiten stuk te gooien. Alleen dit willen wij de heer Pil toevertrouwen: Uw beleid, Uw tactiek is onjuist enin het subtiele cricketwereldje niet ongevaarlijk. Deze stelling werd mij bevestigd door de uitlating van heel wat cricketspelers, die de methode, waarop U te werk gaat, sterk afkeuren. En waar wij er niet gaarne toe meewerken dat de cricketafdeling door een en ander lelijke klappen zou krijgen, blijft mijn antwoord in de ballpoint. Men is trouwens in bedoelde cricketclub mans genoeg om bij het Ajax-bestuur bescherming te zoeken tegen haatdragende stukjes, die een unicum zijn in de cricketwereld. Dergelijk geschrijf doet onze club Ajax geen goed! Als Brown de onjuistheden, doel en strekking bekend geweest waren van de door U gegooide stof, dan had hij U als gevaarlijke body-line bowler zonder commentaar afgezet. Wat Ajax-cricketers op het veld en in de oefenkooi van een andere club te maken hebben, is ons een raadsel en als de heer Pil weet dat èn Koolhaas, èn Karei v. d. Lee, èn Jan Pelser, èn Joop zomede Adriaan Pelser, èn De Munnik, èn Grootmeijer enz. enz. reeds jaren in V.V.V. speelden, voordat zij tot Ajax toe traden, dan komt zijn ondeugendheid in een lelijk daglicht te staan. Tenslotte zijn wij doodnieuwsgierig naar „hetgeen zich zoal voordeed na de juniorestijd van Hans Dukker", een speler die bij V.V.V. als klein adspirantje aanliep en daar heel wat heeft geleerd. De heer Pil heeft hiermee het vlak van de insinuatie betreden en vermoedelijk zal hij daar niet gemakkelijk onder uit komen. JAN GR. Weteringschans 79 Telefoon 43617 Speciaal adres voor Tevens het adres voor bandrecorders, radio's, pick-ups, televisie, rijwielen, stof zuigers, gasfornuizen, wasmachines, wringers, electr. klokken, keukenuitrustingen, serviezen, bedstellen, dekens, meubelen, woningtextiel, kinderwagens, kleding enz. Borneostfm 8-14 Tel54251 Reparatie-inrichting voorradio's, haarden en kachels, rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 5