KRONIEK 2 De oefenpartij tegen „Alkmaar", waarover wij in het laatst verschenen „Ajax-Nieuws" een aantekening maakten, is, met betrekking tot de score, naar genoegen van de belanghebbende instanties verlopen. Daar wij persoonlijk elders vertoefden, ge ven wij U, óók al voor de statistiek, alleen de uitslag. Drie tegen twee voor rood-wit. N.O.A.D.Ajax, de competitiematch van de eerste klap, die meer dan een daalder waard was, is een succes geworden. Eén tegen twee; weer voor rood-wit! Het vertoonde spel moet niet daverend zijn geweest, dus lag het succes meer op het terrein der puntenverzameling. Een niet te verwaarlozen factor, maar toch geen aanleiding om een feestmars te blazen. H.V.C., de vlotte ploeg uit Amersfoort, is Zondag 4 September, na afloop van de strijd tegen onze mannen, uitgelaten in de bus gestapt Er was alles voor te zeggen. Een twee tegen drie overwinning op het roemruchte Ajax, geeft de burger moed en telt dubbel. In het begin van de strijd zag het er niet naar uit, dat H.V.C. er met de punten van door zou gaan. Piet van der Kuil toverde een dreun uit zijn schoen, die de man aan het scorebord werk verschafte. Michels, Winter en Burgers kregen na deze ope ningstreffer enige geheide kansen om kleine Piet te imiteren, maar aangezien zij het doel zochten, daar waar het beslist niet stond, betekende een loei van de H.V.C.-er Heinen niet ,een tegenpunt, maar de gelijkmaker. Een geducht klontje uit de Ajax-pap, die meteen van de kook was. Twee treffers van de zelfde heer Heinen o.a. een kopbal, die volgens insiders nooit had mogen zitten betekenden een hindernis, zo groot als de Amersfoortse kei, op de weg naar de Ajax-overwinning. Wel wist Van Dijk, met behulp van een penalty, iets van de achter stand weg te werken, maar verder kwam onze ploeg niet en zo gingen twee kostbare punten de Meer uit. Als balsem op de wonde kwam een week later uit Enschede het bericht, dat Rig- tersbleek het niet tot scoren had kunnen brengen en Bijker, met een iafstand-schot, de bleekmensen even demonstreerde hoe dat moest gebeuren. Opgewekt kon ons team dus in de trein gaan zitten, maar afgaande op de verslagen en berichten, moet het vertoonde spel bar slecht zijn geweest. Geelhuyzen en Elzer blonken uit, Pieters Graafland had het niet moeilijk, maar de rest van ons elftal was heel matig tot slecht. Tegen E.B.O.H., uit Dordt, bleek maar al te duidelijk, dat de match tegen Rig- tersbleek geen vergissing was geweest. Van een heel zwak E.B.O.H., dat weinig jong goed in de gelederen heeft, kon met de beste wil van de wereld niet worden gewonnen. Technisch en tactisch werden er zoveel fouten gemaakt, dat E.B.O.H. niet eens veel moeite had, zich staande te houden. Zelfs twee doel punten Michels en Van der Kuil waren niet voldoende om de Dordtenaren alle moed te ontnemen. Steeds bleven zij er nog „iets in zien" en, helaas, voor ons dan, kregen zij nog gelijk ook. Een paar akelige blunders van onze defensie waren voldoende om één punt mee naar Dordrecht te nemen. E.B.O.H. had er vrede mee. Begrijpelijk! Vier matches zijn er op het moment dat we deze regels schrij ven, gespeeld. Vijf punten werden ons deel. We kunnen er dank baar voor zijn, maar tevredenneen! Eén blik op de rang lijst leert ons, dat we met uitzondering van H.V.C., tot nu toe tegenover zwakke broeders hebben gestaan. Dat gaat straks anders worden. Straks ontmoeten we de „keien" van onze af deling. Er zal een ander vat aangeboord moeten worden, willen we ons handhaven. Laat het een goed vat zijn! Ajax 2 opende het nieuwe seizoen met een vriendschappelijke wedstrijd tegen A.D.O. 2. De Hagenaars waren slecht op dreef en verloren liefst met 06. Elinkwijk 2 - ook al om des Kei zers baard bracht het er beter af, maar moest toch met een nederlaag genoegen nemen (23). De eerste competitiematch ging tegen Blauw Wit 2. Na spannende strijd bleven onze reser ves in de meerderheid (21). D.W.S. 2, met Arie Kil in de ge lederen, kon het ook niet tegen onze clubgenoten bolwerken en verloor met 13. Ons tweede elftal heeft dus een beste start gehad. Goed werk, vrienden! Zoals ieder jaar te doen gebruikelijk, zijn er bij de aanvang van het nieuwe voetbaljaar weer een hele serie vriendschap pelijke matches gespeeld. Allerlei combinaties werden in het veld gebracht en door de commissies met grote belangstelling bekeken. Het zou te ver voeren al die wedstrijden onder de loupe te nemen en volstaan wij dus met naar de uitslagen te verwijzen, die U vermoedelijk in dit, of het volgende clubblad kunt aantreffen. Juniores A 1, nam deel aan het door P.S.V. Eindhoven ge organiseerde jeugdtournooi. Onze boys brachten het tot de finale, door overwinningen op De Valk (10), Vitesse (41) en Blauw Wit (20). Tegen Eindhoven werd gelijk gespeeld (00). De finale eindigde in een gelijk spel (00), waardoor de match een verlengstuk kreeg. De jeugdige P.S.V.-ers bleken over de langste adem te beschikken en legden verdiend beslag op de eerste prijs. Al bij al een zeer goed geslaagd tournooi. Aan de P.S.V.-familie onze hartelijke dank voor de genoten gastvrijheid. Ajax 4 was het eerste reserve-elftal, dat voor de competitie aantrad. De Spartaan 2 trad als gastheer op. In de voetbalwe reld is het gebruikelijk, dat men zich, met betrekking tot de punten, van zijn gasten weinig aantrekt. De Spartaan hield zich aan deze regel en zond ons elftal met een 52 nederlaag naar huis. Dat was dus niet bepaald een goed begin van onze clubmakkers. Zondag j.l. deden onze knapen het beter en lieten de reserves van O.V.V.O. met lege handen naar huis gaan (42). De eerste punten zijn binnen, vrienden, dat er nog vele mogen volgen! Zondag 11 September is de strijd pas goed ontbrand. Ajax 5 klopte B.P.C. 2 met 70, Ajax 6 won op het kantje met 34 van K.B.V. 2 en Ajax 7 verloor van Yboys 2 met 51. Zondag 18 September waren de resultaten als volgt: Ajax 3 verrichtte een knappe prestatie door Velox 2 op eigen veld met 24 te kloppen. Een goed begin is nog steeds het halve werk. Ajax 5 was tegen Swift 3 op schot (16), Ajax 6 scoorde tegen A.F.C. 5 hetzelfde aantal doelpunten, maar de rood-zwarten troffen vijfmaal de roos. Zes tegen vijf voor onze ploeg dus. Ajax 7, met Jaap Hordijk in het doel, Daan Schalm moest de strijd staken, verloor van D.W.V. 6 met 34. Hoe onze seniores het er af brachten weet U dus nu. De jeugd deed het de eerste Zondag prima. Over de gehele linie Ajax-overwinningen. Het record kwam bij Juniores B 3 terecht. Tien nul. Taba 2 was het slachtoffer. Juniores A1 won de altijd lastige uitwedstrijd tegen V.V.A. A 1 met 36, het tweede versloeg Meteoor met 71, Zeeburgia 2 hield aan ons derde een 24 nederlaag over, Nautilus moest voor het vierde de vlag strijken (17) en A 5 klopte Fokke 2 met 61. Juniores B 1 was tegen Volewijckers ook niet erg bescheiden. Zesmaal schoten onze boys raak, de Volewijckers tweemaal. Wat 3 B uithaalde vertelden wij al. B 4 maakte de zaak rond, door D.W.V. 5 een nederlaag te be zorgen (64). Totaal: 8 gespeeld, 8 gewonnen, 52 voor en 14 tegen. Niet slecht! Zondag 18 September. Weer een knappe dag. Ajax A 1 R.K.A.V.I.C. (8—1), Spartaan 2—A 2 (2—4), A3—D.W.V. 2 (7—0), A 4T.I.W. (8—2), D.W.S. 4—A 5 (1—11), Swift 2— A 6 (5—4), Z.F.C. BI—Ajax BI (3—6), B 2—Zeeburgia B2 14J.O.S. 2—B5 (1—7), en B 4—Volewijckers 5 (1—1). Totaal: zeven gewonnen, twee verloren en één gelijk. Score: 57 voor en 20 tegen. Recordhouder A 5. De jeugdcommissie kan tevreden zijn. Houdt de heren in de goede stemming, jongens! Door vacantie waren we niet in de gelegenheid U veel over de voetballerij te vertellen. Collega De Vlieger, heeft zich echter schrap gezet en het weer aardig „versierd", zodat U beslist aan Uw trek komt. Iets moeten wij U nog even vertellen. Het Bestuur heeft onze oud-clubgenoot, de heer Ger Stroker, als trainer voor de amateur-afdeling aangesteld. Wie Ger is, be hoeven we U niet te vertellen. U herinnert zich deze beschei den sympathieke figuur nog wel. We hebben hem enige avon den gadegeslagen en zijn tot de conclusie gekomen, dat Ger zijn vak verstaat. Van deze plaats wensen wij de heer Stroker veel succes! BROWN. HEREN BILJARTERS, KRIJT EN KOMT OP TIJD! De clubavonden zijn weer naar Hotel Suisse verplaatst en de heren die graag de strijd met de drie ballen willen aanbinden, kunnen op keurig verzorgde biljarts hun hart weer ophalen. Voor hen, die aan de wedstrijden willen deelnemen, stelt de commissie de eerste twee clubavonden na verschijning van dit nupnmer, de inschrijving voor deelname open. Het afgelopen seizoen hebben enkele deelnemers er maar een beetje met de pet naar gegooid en om zich te vrijwaren tegen deze onaange naamheden, maakt de commissie er elke deelnemer op attent, dat drie achtereenvolgende wedstrijdavonden niet aan het bil jart verschijnen, voor de commissie aanleiding is om U van de lijst af te voeren. Heren biljarters, raak ze goed, beter, best of uit de kunst, mdarkrijt en komt op tijd. DE CLUBAVONDCOMMISSIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 2