1?ecbf in Hef,doe BIGETTA COUPON Een commentaar! 1956? Viswedstrijd 15 Onze viscommissie bezorgde ons heden wederom een prettige dag in Broek op Langendijk. Het is nu het tweede jaar dat ik ben medegegaan en spijt het mij te moeten zeggen, dat ik het met de gang van zaken niet eens ben, n.l. er zijn bij onze vissers vrien den, die deze sport voor 100 procent machtig zijn, zo ongeveer ruiken waar de vis zit, vissen met 1/10 snoer met kleine of grote pennen en kleine haakjes. Daartegenover zijn ook vrienden, die totaal geen vat op deze sport hebben en ook niet krijgen, omdat zij slechts één maal per jaar vissen, snoeren gebruiken van kabeldikte, grote drijvers en pennen en haken, waarmede men zelfs kleine walvissen zou kunnen vangen. De prijswinnaars zijn dus de sportvissers, w.o. Addicks en Zwaan. Zwaan werd vorige jaar le, dit jaar 2e, waaruit dus wel blijkt, dat er een groot verschil is tussen de dagjesvissers en de sportvissers. Nu vertelde men mij, vissen is geluk, maar tevens hoorde ik Zondag, dat een beroepsvisser van Broek op Langen dijk, dergelijke grote snoeken en snoekbaarzen ving en deze niet eens op Zondag wilde verkopen. De man was zo overtuigd van zijn geluk, dat de vis gerust tot Maandag kon blijven lig gen: Na Maandag komen er wel weer grote vissen. Onze clubavondcommissie heeft met de Kerstdagen geregeld een kienavond gehad, nu weet iedereen dat kienen een geluks- spel is. Als deze commissie de grote prijzen aan de meest ge lukkigen geeft, blijft er voor de minder gelukkigen niet veel over. Zo is het nu ook met vissen, indien degene onder de vissers blijft volhouden „vissen is geluk", dan raad ik aan ook boven staande toe te passen. Is men overtuigd, dat vissen een sport en een kunst is, die men niet in één dag kan leren, dan raad ik de commissie aan, in het vervolg te vissen in afdelingen, n.l. sport vissers en dagjes vissers. Men moet van vissen wel degelijk verstand hebben, wat o.a. bleek uit: „voor de aanvang niet in het gras lopen, daar dan de vis weggaat". Toen ik naast Dirk Bos aan het vissen was, sloeg ik er één uit, die een briefje in zijn bek had, waarop vermeld stond: „Denk er om, jongens, Ajax komt Zondag vissen". Waar uit bleek, dat één van de heren, die daar geregeld vissen, dit schijnbaar tegen een vriend heeft gezegd en dat hebben de vissen natuurlijk gehoord. Voor straf heb ik de vis enige tijd onder water laten hangen en toen ik hem daarna ophaalde, telde hij nog mede voor het aantal gevangen vissen. A. DE WIT. SERIE SUPER F 3 Na afloop van de viswedstrijd, waarvan U een kleine repor tage in dit blad werd gebracht, kwamen er op de terugtocht meningen naar voren om een volgend jaar te trachten de animo voor de beginnelingenklasse en de luitjes die het nooit zullen leren, er in te houden of zo mogelijk te verhogen. Voordat het stukje van ons oud-bestuurslid A. de Wit bij de redactie binnen kwam, had ik zelf reeds mijn gedachten hierover laten gaan en meen een oplossing aan de hand te kunnen doen. Twee telefoon tjes, resp. met de heren Schroder en Volkers, deden mijn mening versterken, daar deze beide commissieleden er enthousiast voor waren. Mijn voorstel is n.l.: Maak er koppelwedstrijden van, de „visser" en de „schlemiel" naast elkaar aan het water, met het oog op aanwijzingen van de kenner en tracht het gemiddelde van deze vier wedstrijden uit te zoeken. Combineer de sterkste met de zwakste en zo verder. Het kampioenschap kan rustig doorgang vinden, daar de kampioen toch weer de man is, die individueel het grootste aan tal vissen uit het water moet halen. Daar het de commissie ernst is om volgend jaar bij het eerste lustrum iets bijzonders te brengen en te trachten het een ieder naar de zin te maken, ben ik zo vrij om te concluderen naar aan leiding van een uitlating van commissielid Levendig dat het niet gek zou zijn om de heren vóór die tijd eens voor een vergadering bijeen te roepen. Misschien zijn de profs dan wel bereid, evenals de Grote Vier, hun atoomgeheimen bekend te maken. Heren vissers, spaar, draag Uw maandelijkse bijdrage aan Levendig af en U hebt nog een jaar de tijd om privé lessen te nemen bij de heer Vrenegoor! C. E. de V. Onze ongeëvenaarde 28-deiige Bigetta Elite-Cassette, Serie Super F 3, is het ideale geschenk voor elke vrouw. De degelijke, extra-zware uitvoering de weergaloze glans de fraaie, sierlijke vormgeving de verfijnde afwerking de royale, luxueuse cassette: dit alles zal U onweerstaanbaar boeien en Uw besluit zal weldra vast staan: deze kostelijke cassette wilt U zelf bezitten of als hooggewaardeerd geschenk bestemmen I Bovendien ontvangt U hierbij een schriftelijke garantie voor 65 jaar. Toch blijft de prijs binnen ieders bereik door onze speciale betalingsfaciliteiten: U betaalt eerst 5 dagen na ontvangst f 12.50 en vervolgens 5 maandelijkse bedragen van f 12.50. Alle bijbehorende onderdelen (ook messen) steeds los verkrijgbaar. HANDEL MIJ. Van Baerlestraat 1 IMPORT - EXPORT Liverpool - New York Stockholm - Antwerpen Tel. 717265 Zendt U mij franco en zonder enige verplichting Uw 28-delige cassette, Serie Super F 3, 5 dagen op zicht. Indien ik de cassette behoud, betaal ik na 5 dagen f 1 2.50 nog 5 maandelijkse termijnen van f 1 2.50. Indien ik niet tevreden ben, gaat alles ongefrankeerd aan U retour. NAAM: ADRES: PLAATS: HANDTEKENING:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 15