De Globe Van het Secretariaat (Vervolg van pagina 6) werd versterkt, de commissie de prijzen ging indelen en er door andere deelnemers een kaartje werd gelegd. De „Kondition" van alle deelnemers was in de tweede seance niet groot, waardoor de totalen beneden de maat bleven. Wel bracht J. Seedelaar een zeelt van 29 cm en een baars van 22 cm op het tapijt, maar de surveillanten konden het werk gemak kelijk af. Slechts 49 vissen gaven gehoor aan de vriendelijke verzoeken en pogingen van onze snode vissers om in het haakje te bijten. Zwaan met 8, Schroder en La Fleur met 4 waren de helden. Aangezien Addicks slechts eenmaal succes had, liep Zwaan een stuk van zijn achterstand in. .Kopgroep na de vierde ronde: Addicks 24, Zwaan 17, Keere- weer en Samson 16, Nolten, R. de Wit en M. Volkers 15. D. Bos zat en liep niet meer rustig, ging het met een knopenhaakje proberen, maar het bleef „pet"! Zou die jongen van Zwaan dan toch nog over een eindspurt beschikken om het totaal van Ad dicks te passeren? De voorlaatste ronde liet ons nog in twijfel, daar beide kop lopers vier stuks aan hun totaal toevoegden. Seedelaar was topscorer met 7, terwijl Th. Bos zijn candidatuur voor een vaste aanstelling in IJmuiden stelde, door een brasem van 37 cm, on danks de breuk van zijn topeind, uit het water te slepen. Zeer nerveus ging Mr. Trough voor de laatste ronde naar de waterkant. Het is me ook een opgave, als je moeder Truus in de Lutmastraat hebt beloofd om met de kampioensbeker thuis te komen en dan eventueel in het zicht van de haven te stranden. De cadans was weg bij de leider en teveel tijd besteden aan een poging om een leeuw van een brasem er uit te halen (vol gens kenners onkundig uitgevoerd) waren de oorzaak dat Mr. Trough slechts vier visjes aan zijn totaal toevoegde. De vissen hadden de vissersmannen blijkbaar door en slechts 36 vissen hadden nog interesse om te bijten, waarvan J. Zwaan er nog 7 voor zijn rekening nam. De totaaloogst bedroeg 414 stuks, een moyenne van 12 per visser, een aantal, dat door het kleinste gedeelte bereikt of overtroffen werd, n.l. 16. 18 schlemielen ble ven hier onder en de „kampioenen" in deze klasse, J. L. Strik- kers en H. Uriot behaalden er 2. In zeer bescheiden vorm werd, teruggekeerd in het café, een apèratiefje gebruikt, waardoor het peil van deze jaarlijks terugkerende vissersdag gemakkelijk werd gehandhaafd. De commissie maakte de eindstand op, die ik U geenszins wil onthouden: Kampioen 1955 en eigenaar van de wisselbeker voor een jaar: W. Addicks met 32. Wisselbeker, beschikbaar gesteld door de heer Euwe voor de grootste baars: J. Seedelaar, baars 22 cm. Extra prijzen voor de eerste vis in de drie laatste ronden: Kolman, R. de Wit en J. Zwaan. Eindstand: Addicks 32, J. Zwaan 28, Keereweer 24, Puttelaar en Samson 21, R. de Wit 19, M. Volkers 18, J. Blomvliet, H. Volkers en Nolten 16, La Fleur, Vrenegoor en Seedelaar 14, D. Bos en Schroder 13, F. Dukker 12, Euwe en Levendig 11, Mittel- meijer, Moos en Couton 10, Derks en Potharst 9, Th. Bos, A. de Ruijter, W. Volkers en A. de Wit 8, F. Louwaard, Nieberg en Robert 6, A. F. Strikkers 5, Kolman 4, Potasch en Perlemoer 2. De prijsuitreiking werd wederom verricht door onze oud penningmeester W. F. Volkers, die alle milde gevers hartelijk bedankte voor de vele fraaie prijzen, de commissie en de sur veillanten een dankwoord toevoegde voor hun vele werk en spe ciaal de prettige en gezellige sfeer die weer aanwezig was ge weest, ten zeerste apprecieerde. De prijsuitreiking, waar de surveillanten ook in betrokken werden, moest even onderbroken worden om een ieder in de ge legenheid te stellen naar de voetbaluitslagen te luisteren. De overwinning van ons eerste elftal werd door het gezelschap met enorm gejuich begroet en in het minst niet door onze penning meester. Zijn voorstel om op deze uitslag voor rekening van de club nog een consumptie te nuttigen, had algemene instemming. Een van de nieuwelingen stelde voor de dames der commissies bloemen ter beschikking, als compensatie voor het gemis op de vele avonden, dat hun echtgenoten voor ons visfestijn vergader den. Buitengewoon sympathiek. (Langs deze weg zeggen de dames hartelijk dank voor de aangeboden bloemen. Red.) Er was wederom een keurcollectie prijzen: hengels met toe behoren, theeservies, ontbijtlakens, servetten, sigarenaanste kers, sigaren, spiritualen in diverse afmetingen en soorten, be stek, bierglazen (goud op snee), appelen, pruimen, mosterdpot, biscuit, plant, sigarettenkoker, Beter voetbal-boeken, sokken, dassen, sigaretten, tabak, eau de cologne, kaasstolp, ballpoints. Aan het slot van zijn betoog maakte de woordvoerder nog bekend, dat er plannen bestaan om het volgende jaar, ter ge legenheid van ons eerste lustrum (5 jaar) speciale aandacht te besteden. De bedoeling is om na de viswedstrijd, de dames naar het Ajaxstadion te laten komen en daar gezamenlijk te dineren. De commissie wil het een ieder (dus ook U als eventuele nieuwe deelnemer) zeer gemakkelijk maken. Elke maand kunt U tegen overgave van kwitantie aan de heer Levendig voor dit doel ƒ1.afdragen. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, is de leuze van de visclub. Heren deelnemers, bedankt voor Uw prettige medewerking en tot volgend jaar, want ik vond U Allen zeer charmant Zowel voor surveillant Als de man van de krant DéLar aan die waterkant. C. E. de V. Voorgesteld als werkend lid: J. J. v. d. Toorren. Voorgesteld als juniorlid: T. H. Hartel, B. Pusters, L. Goud smit, E. H. Post, W. F. Ris, Th. Perrier, P. K. Keizer, A. Men- gedé. Voorgesteld als welp: E. Bartels, Fr. Böhne, G. de Haan, A. F. Perdon, J. M. Schipper. Het bestuur der A.F.C. Ajax geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heren N. Deegen en J. H. de Sterke. Zij rusten in vrede. Automobie/en-verhuur mm MM Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen die Luxe - Opel - Chevrolet Alle wagens van 1955 TARIEF Volkswagen de Luxe '55 Opel '55 Chevrolet '55 Per dag Wcokpindp Zaterdag 12 uur tot weekeinde Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. 1-6. 0.06 65.- „0.06 „125.- „0.06 f 11.50enf 0.06 p. km. 18.- „0.06 75. 0.06 145.- 0.06 t 20.—en f 0.10 p. km. 35.- „0.10 „130.- „0.10 „250.- „0.10 Voor langere huur speciale condities Benzine voor rekening van de huurder Verzekering: All Risk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 14