sSï-'UCMKBAL Televisie SPUI 6 Amsterdam Alles op gebied van Radio en Gramophones Restanten. Onze laatste wedstrijd tegen O.V.V.O. werd met 9—5 ver loren. Nadat de Kruislaanbewoners tot 50 waren uitgelopen, kon ons team, mede door o.a. een fraaie stootslag van Pelser en enige fouten van de velders, met 55 naast O.V.V.O. komen. Maar in de nog resterende innings wisten de kampioenen nog viermaal de thuisplaat aan te tippen, terwijl door goed veldwerk ons team geen kans meer kreeg om tot scoren te komen. Het was overigens een matige wedstrijd, die volkomen verdiend door O.V.V.O. werd gewonnen. Ondanks deze nederlaag bezet ons team de tweede plaats in de eindstand van afdeling B. Ook H.F.C. „Haarlem" heeft even veel punten als onze ploeg, maar door een veel gunstiger score (Ajax 9253, H.F.C. Haarlem 5069) werd deze plaats ver kregen. Van honk tot honk. Het is voor onze honkbalsport wel zeer hoopvol, dat de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gunstig beschikt heeft op een verzoek van het bondsbestuur om de Kon. Nederlandse Honkbal Bond een subsidie te verlenen. Aangezien deze subsidie een „takensubsidie" is, zullen de gelden besteed worden voor: lezingen, opleiding scheidsrechters, demonstratie wedstrijden, jeugdontmoetingen met propagandistisch doel, of ficieel orgaan en jeugdhonkbal. Het wedstrijdwezen komt echter niet voor subsidiëring in aanmerking. In ons vorig clubnieuws vertelde ik U dat er een rapport is verschenen, dat o.a. een beeld geeft van de wijze „hoe" en „hoe veel" gelden (ca. 5.000.per jaar) beschikbaar moeten komen indien de daarvoor speciaal te houden Alg. Vergadering zal be sluiten lid te worden van de F.E.B. en tevens deel te nemen aan de Europese kampioenschappen. Voor de goede orde eerst het volgende vooraf. De F.E.B. (Féderation Europenne de Baseball) is een inter nationale organisatie, waarbij aangesloten zijn: België, Frank rijk, West-Duitsland, Italië en Spanje. Ook in Engeland wordt nog op zeer bescheiden wijze honkbal gespeeld maar het heeft zich evenals ons land niet bij de F.E.B. aangesloten. Waarom ons land zich destijds niet bij deze organisatie heeft aangesloten, omdat; a. de daarvoor beschikbare gelden niet aanwezig waren; b. men twijfelde aan de „levensvatbaarheid" van deze organi satie. Deze laatste mening was wel enigszins verklaarbaar, want uit diverse contacten met de F.E.B. bleek, dat men daar lang niet altijd de gebruikelijke gang van zaken in acht nam. Mis schien dat bij ons de „degelijke begrippen" een rol hebben ge speeld en uit het oog is verloren dat een internationale organi satie lang niet volgens Hollandse opvattingen geschoeid zal worden. En, hierbij is het volgende gezegde wel op zijn plaats: „Alles, wat nog jong is, moet groeien." Zeer terecht wordt in het rapport de opmerking gemaakt, dat de Kon. Nederlandse Honkbal Bond een positieve bijdrage moet leveren om van de F.E.B. een gezonde organisatie te maken. Dit kan alleen door als lid mee te doen, want hoe langer dit wordt uitgesteld, hoe moeilijker het zal worden om vast ver ankerde toestanden te wijzigen. Dat de F.E.B. niet alleen in naam bestaat, blijkt o.a. uit haar besluit dat het de Belgen verboden is tegen Nederlanders uit te komen, zolang ons land zich nog niet bij de F.E.B. heeft aan gesloten. Nu kan men hierbij naar voren brengen of dat contact met de Belgen wel van veel belang voor ons is. De internationale ont moetingen waren toch veelal grote Nederlandse overwinningen. De ontmoetingen die wij thans tegen de Amerikaanse teams ge speeld hebben, waren toch zeer zeker het aankijken waard. Speciaal onze clubs uit het Zuiden zijn echter door dit verbod wel zeer getroffen, terwijl voor de internationale ontmoetingen tegen de Belgen een steeds grotere belangstelling van publiek, pers en radio te constateren viel. Het is echter zeer belangrijk voor allen dat een internationale organisatie van grote betekenis kan zijn. Daarom lijkt mij dat aansluiting bij de F.E.B. gewenst is. Hoe nu echter aan de daarvoor nodige gelden te komen, want buiten de aansluiting zal ons land toch zeer zeker aan de Euro pese kampioenschappen willen deelnemen. In het rapport wordt hierover het volgende naar voren ge bracht: a. verhoging van de ledencontributie van 1.75 tot 2.50. b. de inschrijfgelden van 5.(voor het eerste negental) tot 10.en de volgende negentallen van 3.tot 6.te verhogen. c. de heffing op de recettes te verhogen met 5%. d. een extra bijdrage, gebaseerd op de klasse waarin het team uitkomt: voor de le klasse 24.overgangsklasse 12.—; 2e klasse 6.3e klasse 3.4e klasse 1.50. Indien de Alg. Vergadering hiermede accoord zal gaan (hier over zal een hartig woordje worden gesproken) zullen extra gelden beschikbaar komen uit: a. leden geschat op 3000 x 0.75 2.250. b. verhoging van 842. c. verhoging recette heffing 500. d. de progressieve heffing per negental 1.068. Totaal dus 4.660. Het lidmaatschap van de F.E.B. kost Zw. frs. 100.(omge rekend 87.Voor het bezoek aan het bijwonen van de ver gaderingen van de F.E.B. zal ongeveer 513.beschikbaar moeten zijn. Over het vorenstaande zullen nog vele bladzijden vol te schrijven zijn, maar ik wil volstaan met de volgende op merking. Voorlopig zou ons land alleen lid kunnen worden en de „overige" gelden zouden te gebruiken zijn voor de interne or ganisatie van onze bond, want ook daar is nog veel te doen. Het is daarom te hopen, dat de Alg. Vergadering zich bewust van haar taak zal zijn. De strijd om het landskampioenschap is gestreden. Nadat onze buren V.V.G.A. de eerste match tegen O.V.V.O. met 31 hadden gewonnen, gelukte het de rood-witten danig revanche te nemen. Een derde match was dus noodzakelijk. Deze wedstrijd heeft een belangrijke waarde gehad. Niet dat O.V.V.O. door een 20 over winning de landstitel veroverde, maar deze wedstrijd was de beste propaganda voor onze sport. Vanzelfsprekend wensen wij O.V.V.O. ook nog van deze plaats van harte geluk met dit zesde landskampioenschap. Voor onze Amsterdamse eerste klassers was het anders wel een seizoen van ups en downs. Twee teams om de landstitel, maar ook twee teams die degradeerden. Dat Blauw Wit, een dikke dertig jaar lang eerste klasse, en D.E.C. de weg spoedig omhoog terug mogen vinden. Clubgenoten, het honkbaldoek zakt, ons wedstrijdseizoen is ten einde. In ruim vier maanden hebben onze teams een dikke zestig wedstrijden met afwisselend succes gespeeld. Hopelijk zal onze wens, het bezit van een slagkooi, het volgende seizoen in vervulling gaan. Persoonlijk hoop ik dat ik dit seizoen zetter en redactie het niet al te moeilijk heb gemaakt met mijn wat moeilijk leesbaar handschrift. Mededeling. Willen de leden, die nog materiaal in hun bezit hebben, dit zo spoedig mogelijk inleveren bij de heer H. Schuuring, Luzac- straat 1, of bij de heer Lens (Ajax-stadion). W. N. Telefoon35614

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 13