Kalker's Er werd een nieuwe club opgericht SPORT Some senses Some nonsenses Modemagazijnen N. V. Goede prestaties 12 and September '55. Beaulieu-s -MER. Beste Brown, In ons laatste clubnieuws las ik je bezwaren tegen contri butieverhoging en zag je uitroepteken achter het aantal blan costemmen. Daar een uitroepteken voor mij zo ongeveer wil zeggen als „snap je dat nou", voel ik mij als blanco-stemmer geroepen tot een kleine uiteenzetting. Primair dan ben ik vóór verhoging, immers reeds vroeger schreef ik, dat een contributie van ca. 22 cents per week be lachelijk is voor datgene, dat ons als werkend lid wordt ge boden. Dat ons bestuur na een financieel slecht jaar maatregelen moet treffen, getuigt van juist beleid. Dat men hierbij echter direct grijpt naar contributieverhoging, zonder iets te melden over gedane of te nemen bezuinigingsmaatregelen, mogelijk- Sinds 1876 Speciale afdeling maatkleding en Tropenuitrustingen Amsterdam, Kalverstraat 100-106 's-Gravenhage, Passage 8-10 zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig heden tot onderverhuur stadion, of intensiever exploitatie van reclame en andere objecten, maakte mij in zoverre tegenstan der, dat ik er wijs aan meende te doen, blanco te stemmen. Zo, dat is dat, Brown, en nu nog even iets over ons praatje op dat gezellige terrasje daar in het verre Zuiden. Ik geloof beslist, dat we over één of twee jaar beter voetbal te zien krijgen en ik geloof ook, dat het enkele topclubs dan beslist goed zal gaan. Maar ik ben er ook van overtuigd, dat er straks heel wat clubs volkomen failliet zullen zijn en hoe zich dat alles zal oplossen is voor mij een even groot raadsel als voor jou. Wel blijf ik beweren, dat dit alles beslist onnodig was ge weest als de bonds- en diverse clubleiders destijds beseft had den, dat regeren nog steeds vooruitzien is. Immers door tijdige invoering van het semi-professionalisme hadden we een ge zonde en voor alle partijen acceptabele situatie verkregen, een paar tientjes per speler per week had de N.B.V.B. onmogelijk gemaakt. Zoals de zaak er nu voorstaat, kan men bezwaarlijk nog van „semi" spreken, het is bijna „vol", en of de „leiding" in staat is, de zaak straks in rustiger banen te leiden, nu, Frits, ik hoop het van harte, het hoe is voor mij echter vooralsnog een groot raadsel. So long. JAMES. Ajax '55, Rotorua, New Zealand. De heer Koolhaas ontving uit New Zealand het volgende schrijven Rotorua, 4-9-55. Geachte voorzitter, In verband met de oprichting onzer vereniging, vonden wij, als leden van Ajax '55, het wel aardig om onze „grote broer" in Amsterdam daarmede in kennis te stellen. Als laatste berichten kunnen wij U tevens mededelen, dat Ajax '55 officieel in de „Bay of Plenty" voetbalbond is opge nomen. Tevens hebben we het plan om vóór het voetbalseizoen sluit (circa October) een nederlaag tournooi te organiseren, waarvoor we dan een aardige Cup willen aanschaffen. Met onze wekelijkse Zondagtraining en het komende tournooi, hopen we dan als een goed team de nieuwe competitie 1956 in te gaan. We hopen echter, dat Amsterdammers uit Ajax, die plan nen zouden hebben om naar New Zealand te emigreren, onze jonge club komen versterken in de toekomst (alleen moet U hen mededelen, geachte voorzitter, dat wij dezen niet kunnen betalen!). Ons aantal werkende leden telt thans 12, maar a.s. Woensdag, 7-9-'55, komt het s.s. „Waterman" uit Nederland aan en hopen we, dat daar enige goede voetballende emigran ten aan boord zijn, die onze richting (Rotorua) uitkomen. Verder kunnen we U nog mededelen, dat wij de verrich tingen van onze „grote broer" in Amsterdam met belangstel ling volgen (zo heb ik hier voor me de „Marathon" van 13 Juni '55 met Ajax op de 3e plaats op de ranglijst, stand: 23-10-11-2- 31-48 22). Hopende, dat wij U in de toekomst onze stand in de Bay of Plenty-competitie '56 mogen doen toekomen, teken ik met sportgroeten namens Ajax '55 uit Rotorua, N.Z., W. A. PONT, voorzitter Ajax '55, Rotorua. Adres: Waipa State Mill Box Factory, Rotorua, New Zea land. P.S. Onze trainer en aanvoerder van Ajax '55 is een geboren Amsterdammer, wiens familie daar nog woonachtig is. Wij wensen onze naamgenoot veel succes, een goede toekomst en hopen t.z.t. nog eens iets van hem te horen. (Red.) Weteringschans 185-223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 12