Café „Populair" LUC SACKSIONI Indrukken van een leek Loon naar werken Reguliersbreeslraal 51, lel. 31996 Amsterdam-C. 11 onder, S.V.V. speelde nog maar net gelijk en alleen landskam pioen Willem II was „still going strong". De productiviteit in onze afdeling met 1 minder gespeelde wedstrijd, n.l. N.O.A.D.Rigtersbleek, hield gelijke tred met afdeling B., waardoor de stand 127 tegen 161 is geworden. 16 clubs fabriceerden dus in afdeling A. deze 34 goals, ruim 2 per voorhoede en het is prettig te constateren, dat onze voor hoede hieraan heeft voldaan, doch m.i. dit aantal had kunnen overtreffen. Het grootste gedeelte werd weer door onze vrien den uit het Zuiden gemaakt, n.l. 6 clubs achttien goals, gemid delde 3. Van deze achttien scoorden 2 afdelingskampioenen van het vorige seizoen samen 10 in de wedstrijd EindhovenN.A.C. De man van het scorebord, die toch in het Zuiden wel aan doel punten gewend is, heeft voor deze extra arbeid een beetje meer loon verzocht. In een andere Zuidelijke derby FortunaV.V.V. kreeg het publiek met een 23 eindstand toch ook nog 5 doelpunten te zien. Het moyenne van het Westen 9 clubs 15 doelpunten, gem. 1.67, bleef dus nog een stukje lager dan het algemene van 2. In afdeling B. schopten 18 vuurlinies 34 doelpunten bij elkaar, gem. 1.83. Zes Zuidelijke voorhoeden namen er veertien voor hun rekening en bleven traditioneel boven het gemiddelde. 1.2.33, de twee Oostelijke vertegenwoordigers kwamen op 2.50, terwijl het Noorden het nog beter wist en met 3 uit de bus kwam. Doelpunten maken is tot nu toe niet bepaald de sterkste zijde van het Westen, de negen Westelijke collega's moesten met 12 goals genoegen nemen, gem. 1.33. Willem II is de enige club waar de blaadjes nog allemaal aan de boom zitten, het is echter herfst en wie weet of S.V.V. op 25 September in Tilburg (geen gemakkelijke opgave) er een blaadje af weet te plukken. Vier hoofdklassers hebben nog geen handgift, in onze afdeling Vitesse (Ajacieden mouwen opgestroopt 25 September) en in afdeling B. Emma, E.D.O. en Schev. Holland Sport, maar ja, de 4 is er pas af van de 34. Nog maar dertig! In het volgend clubblad starten we dus in deze rubriek vanaf 25 September. C. E. de V. Aan de redactie van het Ajax-Clubblad, Als leek heb ik ook eens m'n twee en halve piek geofferd om naar dat du/re gedraaf te kijken op de groene grasmat. Als ik het zo bekijk, ben ik een grote sukkel. De hele week hol ik van het kastje naar de muur, maar wat ik elk maand-einde ontvang, trappen die Ajax-spelertjes zo tussen neus en lippen door op een paar verloren Zondagmiddag-uurtjes bij elkaar. Tjonge, is me dat even wat? Bij elk Ajax-doelpuntje zag ik de heer Koolhaas' neus een financieel sierlijke krul maken en bij de negatieve einduitslag kon je het bankroet ervan afscheppen. Als knapie heb ik ook eens een proefwedstrijdje mogen spelen onder de scherp keurende blikken van de heer Reynolds. Hij verwachtte geen dividenduitkering van mij, ondanks het feit, dat m'n roemruchte oom in de elftallencommissie zat. Langs een achterdeurtje werd ik toen uitgelaten met de vriendelijke woorden: „Je komt er wel uit, hè?" Ik heb toen begrepen wat „buitenspel" was. Van transfer was in die tijd nog geen sprake! En zo ben ik dan op de tribune terecht gekomen en kijk. De aandeelhouders van de tegenpartij juichen. Dat dankt je de koekoek. Zij zijn ook gekomen om waar voor hun geld te zien. Vroeger juichten ze uit clubliefde. Eerlijkheidshalve moet ik toch zeggen, dat ik mij best ge amuseerd heb. Nu niet meer dat trap maar raak, er wordt wer kelijk getracht te voetballen, ook met het hoofdje. Volgende week ga ik weer!! Mr. X. Vroeger toen het Ajax goedging, toen ze werden kampioen, kon je wel eens horen brullen dat ze 't beter moesten doen. Ajax gooi het spel toch open!. Toe nou Ajax, peuter niet! Uit elkaar en sneller lopen! Aai die bal toch niet, maar schiet! Doch hoe dikwijls werd zo'n schreeuwer afgedaan dan met een „sneer". Of gevraagd, kan jij het beter? Die daar doen 't voor hun plezier. Als jij zoveel beter voetbalt, trek je kicks dan maar eens aan. Als jij 't zoveel beter kan, man, ga jij daar dan maar eens staan. Ja, zo ging het als 't niet lukte of wanneer er werd gefaald. Ja, zo ging het in de dagen toen er nog niet werd betaald. Ieder schot was in die moordtijd óók geen eendvogel voorwaar. Toch werd dan zo'n felle schreeuwer afgeblaft om zijn misbaar. En hoe gaat het tegenwoordig als de ploeg het wel gelooft, als het vuur, de strijd, de geestdrift bij de spelers is gedoofd? Worden zijde voetbalslaven met een rietje opgewacht door 't publiek, dat waar wil hebben voor z'n geld ofafgeslacht? Laten w'ons gelukkig prijzen dat zoiets hier niet geschied. Dat het hier zo Spaans niet toegaat als in 't Rio-stroomgebied. Dat we hier beschaving kennen zelfs tot op het voetbalveld. Dat een speler ook een mens is zelfs al gaat het nu om geld. Echter mogen wij wèl eisen van wie arbeid thans verricht, dat hij ons ook arbeid levert. Dat is zijn (verdammte) plicht. Geen gebeunhaas of geluilak bij een eer(st)e-klas-karwei. Geen beloning zonder arbeid1. Prutsers zijn er niet meer bij B. S. LE MARCHÉ. H. Fleijsman Gaat U verhuizen vraagt prijsopgave Woninginrichting Rijnstraat 119" - Amsterdam Telefoon 726659 Jabo tapijt 5.90 p. mtr exclusief leggen Tapijten Gordijnen Bedden Dekens Balatum Linoleum enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 11