Productiviteit-cijfers Bonthuis „DE BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS Zondag 28 Augustus zijn de 36 hoofdklassers, keurig netjes verdeeld in twee afdelingen, van start gegaan. Reeds op deze eerste wedstrijddag zijn er merkwaardige verschillen in pro ductiviteit aan het licht gekomen. In afdeling A. zijn wij ingedeeld met 8 andere Westelijke vertegenwoordigers, 7 uit het Zuiden en 2 uit het Oosten. Afdeling B. telt ook negen Westelijke clubs, 6 uit het Zuiden, 2 uit het Oosten en de enige Noordelijke representant G.V.A.V. In onze afdeling werden in totaal 23 goals gefabriceerd, waar van het Zuiden er 11 liet noteren en het Westen de overige 12 voor haar rekening nam. Het gemiddelde uit onze streek kwam dus op 1.33 en de scherpschutters uit het Zuiden noteerden 1.57. Zes clubs zagen geen kans de man van het scorebord aan het werk te zetten, terwijl in 2 wedstrijden de clubs samen 5 goals maakten. De schutterij uit afdeling B. had er op deze eerste Zondag bijzonder het oog in en kwam met een totaal van 51 goals uit de bus. 9 Westelijke voorhoeden maakten 20 doelpunten, gem. 2.22, terwijl de 6 Zuiderburen er 21 voor hun rekening namen, gem. 3.50. De enige Noordelijke collega behaalde een moyenne van 3.00, terwijl de 2 Oostelijke vertegenwoordigers het moyen ne van het Zuiden, 3.50, evenaarden. Slechts 5 van de 18 vuurlinies maakten één doelpunt, vier verdubbelden dit aantal, vier vonden drie een aardig cijfer, een met vier, twee met vijf en twee met zes, completeerden deze vrolijke keuken. Erg voetbalmoe bleken de 4 Zuidelijke kampioenen niet te zijn, zij wonnen drie wedstrijden, scoorden 10 goals en alleen P.S.V. stelde teleur, door op eigen veld met 15 van een nieuw Enschede te verliezen. Bij drie van de vier wedstrijden moesten de toeschouwers genoegen nemen met „slechts" vier doelpunten, maar een ander deel van het publiek kreeg met 5, 6, 8 en 9 goals het volle pond. Zal de eerste Zondag in September voor het Westen een gro tere productiviteit brengen? Bovengenoemde vraag kan bevestigend beantwoord worden, daar de 9 Westelijke clubs in afdeling A. hun sobere aantal doelpunten van 12 stuks op 28 Augustus tot 18 goals wisten te verhogen. Ondanks deze stijging van 50% in de productie, bleven wij nog twee doelpunten achter bij het totaal onzer Zui derburen. Het gemiddelde voor het Westen bedroeg nu 1.88, voor het Zuiden 2.71. Slechts één club in onze afdeling bleef zonder doelpunten, n.l. E.B.O.H. De club uit Dordrecht is nu de enige hoofdklasser, die nog niet tot scoren is gekomen. De bezoekers, die soms een rekensommetje maken of zij tegen de verhoogde prijzen, omgerekend naar het aantal gemaakte doelpunten, goèdkoop of duur zijn uitgeweest, zullen waarschijnlijk in drie wedstrijden uit onze afdeling geen klachten hebben geuit. Twee maal 6 en één zelfs met 8 doelpunten, zullen deze rekenende bezoekers tot tevredenheid hebben gestemd. In tegenstelling met de eerste wedstrijdzondag, toen in af deling B. een scoretotaal werd bereikt van 51 doelpunten, deden de heren met de hoogste rugnummers het nu wat kalmer aan. Hierdoor kwam hun totaal op 37, drie minder dan in afdeling A. De twee eerste wedstrijddagen brachten een totaalstand voor afdeling A. 63 en afdeling B. 88. Tegenover een gemiddelde van 3.50 op 28 Augustus, wisten de 6 Zuidelijke clubs nu slechts een gemiddelde van 1.33 te bereiken, een welkome gelegenheid voor het Westen om met een moyenne van 2.33 op te vallen. In afdeling A. boekten de Westelijke vertegenwoordigers in de totaalscore slechts 1 doelpunt achterstand met het Zuiden, n.l.'29 om 30, maar het gemiddelde geeft een veel groter ver schil, n.l. 3.22 en 4.28. Onze collega's uit het Westen in afdeling B. kunnen de balans aardig in evenwicht houden, de achterstand in moyenne is n.l. zeer klein, 4.66 4.83. In één wedstrijd werd het publiek zeven doelpunten gepre senteerd en in twee andere wedstrijden moesten de toeschouwers met 6 goals genoegen nemen. Zelf zijn wij nu tweemaal binnen de lijnen gekomen en ons gemiddelde blijft 0.72 onder dat van de afdeling. Onze produc tiviteit zal hard nodig wat opgevoerd moeten worden, willen wij met geruster gezichten plaatsnemen in de K.N.V.B.-acht- boot van afdeling A. Hopelijk bieden de volgende 32 wedstrijden (gaat U even zitten) ons hier de gelegenheid voor. Van de 18 Westelijke vertegenwoordigers uit de 2 hoofdklas sen bezitten er slechts vier een positief doelgemiddelde, waar het Zuiden er 7 van de dertien tegenover stelt. De Zuidelijke kampioenen van het vorig seizoen wonnen drie van de 4 wedstrijden en P.S.V. schijnt nu toch wel de nadelige gevolgen van de zware competitie van het vorig seizoen in de benen te hebben. 11 September staan er weer enige interessante ontmoetingen op de rol en misschien kan ik dan met meer optimisme eigen en andere Westelijke prestaties onder de loupe nemen. Die elfde September zit er intussen weer op en om maar met de deur in huis te vallen, over optimisme en eigen prestaties hebben radio en krantenberichten mij natuurlijk blij gemaakt met de 2 punten, maar voor de rest schijnt het toch lang niet „je van het" geweest te zijn. 30 doelpunten brachten de voorhoedespelers in onze afdeling ter tafel, waarvan ons landsgedeelte er 19 wist te maken, ter wijl het Zuiden beslag legde op het restant. De twee metgezellen uit het Oosten konden de roos niet treffen. Excelsior, Sparta en wij maakten slechts één doelpunt, dat voor de Spangenbewoners voldoende was voor één punt en voor de twee overblijvers van dit trio de volle buit opleverde. Letter lijk en figuurlijk is een en ander dus uit onze sloffen geschoten en een gemiddelde in ons voordeel van 2.11 tegenover het Zuiden 1.57. Ze zeggen wel eens: magge we niet moppere! Tegenover onze 8 collega's uit de buurt blijven wij met ons enkele nu voldoende geweest zijnde doelpunt in gemiddelde toch 1.11 achter en tegenover het gemiddelde der afdeling op deze Zondag 0.56. Twee wedstrijden waarbij het net 6 maal trilde en drie waarbij de keepers samen 4 x de bal uit het net moesten halen, waren de opvallendste feiten. Ongeschonden staat geen enkele club meer in afdeling A. en slechts één club heeft in haar tegendoelpunten de dubbele cijfers reeds bereikt, n.l. Roda Sport. Afdeling B. maakte tien doelpunten meer en telt vier kop lopers die uit de drie gespeelde wedstrijden de volle buit bin nenhaalden. Alle vier vuurlinies zijn met hun aantal gemaakte doelpunten in de dubbele cijfers en het Westen heeft in deze kopgroep een vertegenwoordiger, n.l. S.V.V., geflankeerd door Enschede en twee Zuiderburen Rapid J.C. en Willem II. Twee gewonnen en twee gelijk was het resultaat der vier afdelingskampioenen. Zes Zuidelijke vertegenwoordigers boekten door hun 21 goals een gemiddelde van 3.50, waarbij het Westen met negen clubs 14 doelpunten een stuk achterbleef, gemiddelde 1.56. Afdeling A. scoorde tot nu toe 93 en afdeling B. 128 doelpun ten. Slechts één hoofdklasser heeft in drie wedstrijden geen tegenpunt gekregen, n.l. Excelsior in afdeling A. Misschien slaagt Sparta op de eerstvolgende Zondag hierin Daar komen de schutters weer aan op 18 September. Zo mo gelijk wil ik in dit clubblad U hier nog een overzicht van bieden. 18 September is wel een revolutionaire dag geweest voor drie van de vier leiders in afdeling B. Enschede en Rapid gingen ten Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 10