Ik zou het eerste elftal wel weer eens kampioen willen zien worden Vissers opgelet! W elpenvoetbal is een uitlating, die men na het „gesloten seizoen" van diverse Ajax-leden en supporters bij honkbal- of cricketwedstrijden of op clubavonden hoort. Ook U, „geachte lezer", zou dat waarschijnlijk ook wel weer eens willen medemaken, maarhoe staan de kansen hier voor in het seizoen 1955'56, waar in 34 wedstrijden een „slij tageslag" geleverd zal worden, die zeer zeker heel zware eisen aan de spelers zal stellen. De strijd zal zwaar en hard worden en geen enkele vereniging zal wel de illusies bezitten, onge schonden uit deze strijd te komen, zowel wat betreft punten verlies als blessures. Onze afdeling is gevormd door 9 vertegenwoordigers uit het Westen, 7 uit het Zuiden en 2 uit het Oosten. In quantiteit zijn wij de beide andere districten dus de baas. Of zulks het geval zal zijn met de kwaliteit is nog een zeer grote vraag. De resul taten van de laatste competitie hebben vooral de sterkte van het Zuiden duidelijk gedemonstreerd. De namen van onze collega's uit het Westen zijn: A.D.O., Amsterdam, D.O.S., E.B.O.H., Excelsior, H.V.C., Sparta en Stormvogels. In competitieverband zijn Amsterdam en E.B.O.H. nieuwe tegenstanders voor ons. Tegen de mannen uit Dordrecht speelden wij een keer in het A.R.O.L.-tournooi en met Amster dam hebben wij, ondanks plannen in het vorige seizoen voor een of meer friendly games, nog niet de degens gekruist. De andere zes hebben wij buiten H.V.C. (seizoen 1954'55) diverse malen ontmoet en wanneer U soms ook al enkele weken meeloopt kunt U zich nog wel herinneren dat het allemaal clubs zijn, waar je er heel veel voor moet doen om de 2 punten te halen. Excelsior en Stormvogels hebben ons wel eens danig de voet dwars gezet voor het kampioenschap en een paar seizoenen terug, waren wij tegen D.O.S. dolblij, dat een Jan van Drecht in topvorm, ons aan een overwinning hielp, waarmede de degrada- tiezorgen waren geweken. A.D.O. en Sparta (zestig jaar eerste klasser) zijn jaar in, jaar uit, clubs die iets in de mars hebben en zonder de minste moeite, op papier sterkere clubs, ten val brengen. Bij onze 8 westelijke zusterverenigingen zullen wij dus nergens met een gemoedelijk klapje op de schouders kunnen aankomen met de woorden: we komen even de 2 punten halen. Van de 2 vertegenwoordigers uit het Oosten kennen wij Rig- tersbleek alleen uit de adressenlijst. Uit de sportverslagen en uit hun eigen clubblad, hebben wij wel kunnen vaststellen dat er voldoende spirit in de club aanwezig is en zij zich vorig sei zoen in een zware afdeling, boven de demarcatielijn heeft ge plaatst. Een zeer gehavend Vitesse was bij de aanvang van het sei zoen 1954'55 bij vriend en vijand reeds geboekt als d e ver tegenwoordiger van het Oosten, waar het vonnis al reeds over was uitgesproken. Tot ver in de competitie leek het of de pes simisten gelijk zouden krijgen, maar een schitterende lange eindspurt bracht de Arnhemmers in veilige haven. Ook hier kan dus niet over „zalfjes" gesproken worden. De moeilijkste en hardste noten zullen echter wel gekraakt moeten worden met onze Zuiderburen, waarvan wij er twee in onze afdeling te bekampen hebben, n.l. N.A.C. en Eindhoven, die met twee andere collega's uit hun omgeving, n.l. P.S.V. en Willem II, de kampioenscompetitie tot een uniek „onderonsje" maakten. Limburgia, V.V.V. en Fortuna behoorden de gehele competi tie tot de kanshebbers voor de kampioenstitel. De club uit Ge leen met onze oud-spelers v. d. Hart, Huys en Looyen speelt een goed spelletje en de eerste kennismaking zien wij met belang stelling tegemoet. De 2 overige Zuidelijke clubs, n.l. N.O.A.D. en Roda Sport, beëindigden de competitie niet zo overtuigend. Tegen Roda Sport (comb. BleijerheideJuliana) treden wij ook voor het eerst in het strijdperk, terwijl N.O.A.D. voor ons geen onbekende is en wij in de eerste competitiewedstrijd op 28 Augustus in Tilburg onze krachten weer eens met elkaar kun nen meten. De speelsterkte van alle deelnemers uit onze afdeling zal in verband met aankoop van diverse spelers zeker niet zwakker zijn geworden. Het is slechts te hopen, dat deze winst voor het grootste percentage terug te vinden zal zijn in kwalitatief beter voetbal Wij hopen dat de feiten ons in het ongelijk zullen stellen, maar voorlopig houden wij er nog ernstig rekening mede, dat de nieuwe competitie in verband met de strijd om het bestaan, ons zal confronteren met een harde strijd op het groene veld, die van spelers en scheidsrechters 100 oplettendheid zal eisen. Vierendertig maal moet er slag geleverd worden en het zal voor iedere vereniging een zeer zware opgave worden om haar leden, donateurs en supporters tevreden te kunnen stellen wat betreft hun wensen: Ik zou ze wel weer eens kampioen willen zien worden. C. E. de V. Vacantie van diverse vaste deelnemers aan het jaarlijks vis- festijn is de oorzaak, dat de datum waarop het sein voor de vissen op onveilig komt te staan, verandert. Inplaats van 21 Augustus vertrekt de karavaan met diverse aanhangwagens, gevuld met materiaal en prijzen op 11 September naar onbekende bestemming „ergens in Nederland". Misschien leende 21 Augustus zich niet al te best voor U en is de nieuw gekozen Zondag 11 September juist voor U geknipt. Prachtig, hoe meer zielenmaar stelt U zich dan even vlug in verbinding met de directie van het viscollege, n.l. de heren Levendig, Schroder en Volkers. Een keurcollectie prijzen staat voor U klaar en wanneer U deelneemt met de gedachte: Prettige Vissers Winnen Altijd, komt U altijd goed uit de bus. Na 11 September zullen andere vissers in Nederland wel niet meer hun hengels behoeven uit te werpen, want de „grote jon gens" zullen wel schoon schip maken. C. E. DE V. Nu het voetbalseizoen 19541955 weer achter de rug is, volgt hier een verslag van de verrichtingen der jongste telgen uit onze Ajax-familie. t De welpen spelen op Woensdagmiddag wedstrijden, samen gesteld door de secretaris van de welpencommissie K.N.V.B. Afd. Amsterdam Oost. Er wordt gespeeld van September December en van MaartJuni. Wegens het natte najaar van 1954 konden er maar 4 wedstrijden worden gespeeld. Resultaat: 3 gewonnen, 1 verloren. Van MaartJuni werden 13 wedstrij den gespeeld, 12 gewonnen en 1 verloren. Verslagen worden niet in clubbladen opgenomen. Na de afsluiting van het seizoen kunnen we constateren, dat ook door onze jongste spelers met veel animo de clubkleuren worden verdedigd. Jongens, opgelet! De training begon weer op Woensdag 3 Augustus 1955, des middags om 13.30 uur. Wie voor de wedstrijden in aanmerking wil komen, moet regelmatig aan de training deelnemen. Zodra de vacantie achter de rug is, zal hierop streng worden gelet. Ten slotte wens ik de welpen, die in het a.s. seizoen in de Juniores B-klasse gaan spelen, veel succes toe en hoop hen nog eens met het kampioenschap te kunnen feliciteren. M. VAN ENS. Aan de heer Van Ens, onze hartelijke dank voor zijn artikel tje en daarbij de wens, dat hij ook het komende seizoen van de Welpenafdeling veel genoegen mag beleven. (Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9