Cricket B Een goede sigaar 8 Op gevaar af weer enige ballpointkrabbels uit te lokken wil ik toch nog even terugkomen op de ondeugendheid van Frits de Bruyn. Eerlijk gezegd, ik ben blij met datgene wat geschre ven werd over cricket. Ik heb echt niet de indruk dat de ge maakte opmerkingen van een outsider zijn. Een ding vind ik niet prettig van hem: de pijn, welke hij mij toedenkt bij de samenstelling van het elftal. Dat is geweest! Het is dit jaar zelfs zo geweest dat er gerouleerd moest worden en dat we een reserve-speler konden aanschrijven. Verwacht evenwel van mij op dit punt beslist geen optimisme. Integendeel. Weliswaar meldden zich enkele jongeren aan voor aflossing van de „ouwe getrouwen" maar wat kunnen wij hen bieden Oefengelegenheid is er niet en met enthousiasme kun je je wicket niet verdedigen. Ieder die iets van cricket weet zal het met mij eens zijn dat het niet leuk is, wanneer je aan de beurt bent om met het bat de persoonlijke noot aan de wedstrijd te gaan geven, na de eerste, tweede of derde gebowlde bal te moeten horen: „je was te laat, volgende keer beter". Nu, de volgende keer zal het niet beter zijn en de daarop volgende keer ook niet en nooit, als wij niet wederom de beschikking krijgen over een behoorlijke oefenge legenheid. En wanneer wij dan in Februari/Maart starten, zo mogelijk in de zaal op Zaterdagmiddag, dan zullen deze jonge ren wel hun kans krijgen en zie ik, hoe onwaarschijnlijk dit ook moge klinken, wel mogelijkheden voor een tweede team. Deze mogelijkheden zullen wel zeer klein worden wanneer onver hoopt de heer De Munnik zijn zin zou krijgen door van de honk ballers en cricketers een extra-bijdrage te verlangen. Op pa gina 367 van ons Jubileumboek lees ik van namen die met gulden letters in de cricket-historie van Ajax zijn opgetekend. Deze mannen moeten dus jarenlang in Ajax hebben gecricket. Wat kostte dat? Ik heb zo vaak gehoord: „vroeger zus en vroe ger zo", de vroegerziekte, waaraan men helaas schijnt te moeten gaan lijden. Maar nu had ik het bijzonder prettig gevonden in dien de met gulden letters geschrevene, toen hij om guldens vroeg, had gezegd: „Meneer de voorzitter, vroeger heb ik altijd heerlijk gecricket, en vroeger gaven wij daarvoor altijd een extra-bijdrage, kan dit nu ook?" Ik had het over oefengelegenheid, die er niet was. Speelge- legenheid? Ja, die is er gekomen. Op Zondag 31 Juli 1955 kon Ajax de eerste thuiswedstrijd op eigen terrein spelen, en dat nog op een veld, dat voor goed cricket nauwelijks geschikt was. Adviseurs, experts, opzichters en andere heren ten spijt, heeft Ajax niet kunnen bereiken wat derde klassers wel konden met veel minder mogelijkheden. Toen er in 1947 maar 1 man over de velden ging, was ons veld een der mooiste in Amsterdam en toen werkte het weer ook niet mee. En nu?Jammer dit te moeten constateren-maar het was vorig jaar ook al mis. Laten we hopen dat het het volgende seizoen op dit punt althans beter zal zijn. En nu de prestaties. 29 Mei 1955: Kampong 2Ajax te Utrecht. Jarenlang een moeilijk te overwinnen tegenstander, dit jaar en een keuze uit alle merken sigaretten Uitbetalingskantoor Gemeente Giro Sigarenmagazijn HARRY SACKSIÖNI RIJNSTR. 63 - TEL.' 726550 Automaat- venkoop tot 12 uur 's-avonds erg verzwakt door overgang van enige goede spelers naar het eerste team. Veteraan Lobry de Bruyn vond geen genade bij erkende freehitters als Henk Blomvliet en Ger Schirmer. De eerste zes in dit seizoen kwam van Henk zijn bat, meerderen zouden volgen. Op een totaal van 113 van Kampong volgde Ajax met 156 voor 7, een grote zege dus. Van deze zeven kwamen er zes in de dubbele cijfers. Topscorer Henk Blomvliet 36 (3x6; 1x4), Ger 34, A. Barentsen 30, Hans Dukker 16, Max 15, Piet Schor 14. Geen wedstrijd om lang bij stil te staan. Niettemin, een eer ste wedstrijd winnen, is voor ons een prestatie. De volgende matches waren we minder fortuinlijk. 19 Juni 1955: AmstelveenA.C.C. 3 versus Ajax. Eerst batten op een sterke aanval, gevormd door Balk en Lapierre. Hans speelde zeer voorzichtig, kwam op 12, waarmee hij topscorer werd, want de rest, met uitzondering van onze amateur Wim Schoevaart (11) bracht er niets van terecht. Ons totaal van 49 runs bezorgde de A.C.C.-ers geen hoofdbrekens, want voor het verlies van slechts twee wickets maakten zij de runs en toen bij een stand van 5 voor 91 een wolkbreuk los barstte, werd meteen gestopt. Onze volgende nederlaag ontvingen wij van Cric, dat dit jaar wel bijzonder sterk is, o.a. door het meespelen van Harry Pel ser (ex-V.V.V.) en de terugkeer van Hans Klinkhamer. Hans Dukker opende weer goed en solide, scoorde 31 en kreeg prima steun van Ger Schirmer, die geen geluk had toen hij een snoei harde kans gaf. De Cric-ers misten trouwens geen enkele kans en van 4 voor 85 werd het totaal toch niet hoger dan 104. Veel te laag voor een team als Cric, op een bovendien zeer snel lopend veld. Onze wicketkeeper Frits Dukker ontpopte zich na de thee als een verdienstelijk bowler en nam al annoncerend voor 42 runs 3 wickets, waaronder Harry Pelser. Na twee nederlagen volgde de derde tegen Hilversum, even eens een candidaat voor de bovenste plaats. Een voor ons nieu we tegenstander en een nieuwe omgeving. Beide zijn ons goed bevallen. Na een totaal van onze kant van 51, zorgden Ger en Hans dat de Hilversummers voor 59 een beurt hadden gehad, waarna nog tijd was voor een tweede inning. Dat werd vuur werk door de drie gebroeders Dukker, Hans 31, Ferry 19 en Rob 26, brachten ons een heel eind in de goede richting. Met de 17 van Arnoud werd op 119 gestopt, waarna Hilversum mocht proberen de runs te maken dan wel de tijd uit te spelen. Het eerste was het geval en in een nog sneller tempo kwamen de runs. Wat in deze wedstrijd bijzonder opviel was het spectacu laire fielden van Tiessen. Snel als de weerlicht naar een bal rennend, schoof hij telkens in volle vaart voor de bal daarmede keurig de boundary afdekkend. De zwakste broeder uit 2D schonk ons de tweede zege. Hans bowlde voor Hercules te sterk, 7 wickets voor 19 runs, Ger 3 voor 21. Wim en Hans maakten samen het totaal zodat de rest vrij kon spelen. Lodewijk Dollee maakte de score van zijn leven, 12 not out, waaronder een vier. Prima. Kees Degenkamp, voor het eerst van de partij, werd gevangen maarhij had 1 run achter zijn naam, Bij een tropische hitte werd revanche genomen op A.C.C., in het bijzonder dank zij Ger, die 10 runs tegen zich zag scoren, waarvoor in ruil 5 wickets, zeer fraaie cijfers dus. Zijn batting prestatie was niet minder. Na een harde 37 (1x6; 5x4) hield men er maar mee op omdat het voor de jongelui in het veld blijkbaar te warm werd. Aangezien ons veld nog niet geheel in orde was hadden wij voor deze wedstrijd wederom een beroep gedaan op de A.C.B. voor het terrein aan de Zuidelijke Wandelweg. Door een ver gissing van een der Amsterdamse bestuursleden bleek ook V.V.V. dit veld te hebben gehuurd voor een cricketonderonsje van dames en juniores. Het heeft niet aan de bereidwilligheid van de V.V.V.-bestuurders gelegen dat onze wedstrijd doorgang kon vinden. Integendeel, de heren konden het onderonsje onmo gelijk naar de volgende Zpndag verschuiven. Cric en V.R.A. vonden wij direct bereid een veld af te staan, waarbij V.R.A. ons het best kon helpen, waarvoor wij hen beide nog zeer dankbaar zijn. Als klap op de vuurpijl werd enkele dagen later aan enkele onzer spelers de toegang tot de cricketkooi ontzegd, o.a. ook aan een speler, die enkele jaren in het V.V.V.-jniores-team, waar hij alles moest doen, wel welkom was. Over hetgeen zich na die juniorestijd zoal voordeed zullen wij zwijgen. Typisch, dat een club die door Ajacieden werd groot gemaakt, nu Ajacieden gaat bijten. Dit was dan mijn ondeugendheid. Over de trip naar Enschede en wat volgde hoop ik U een volgende keer te vertellen. pil

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 8