BROMFIETSENASBEEK BRUSSE Een waarschuwend woord!! AJAX-VAMI 2-2 VAMI Restaurant - Lunchroom Ook voor Ruime sortering haarden, kachels, gashaarden Zeer gemakkelijke betalingscondities 5 (Uitgesproken door architect J. Roodenburgh, tijdens de A.V. van 28 Juli '55) Ons Ere-lid, de heer J. Roodenburgh, ontwerper en bouwer van het Ajax-Stadion" heeft, zoals vele leden bekendtijdens de Jaarlijkse Algemene Vergadering een onzes inziens iets te idealistisch, maar toch in ieder geval een zeer ernstig geluid laten horen. Daar het gesproken woord zo gemakkelijk langs ons heen gaat en ook al, omdat de speech van de heer Rooden burgh, een waarschuwing inhield, die niet misverstaan kan worden, hebben we de rede van deze Ajacied in hart en nieren, in ons blad opgenomen, vertrouwende hiermede in de geest van vele clubgenoten te hebben gehandeld. De heer Roodenburgh sprak als volgt: Mijnheer de Voorzitter, Mijne Heren! Met alle waardering voor de arbeid die de heren der Reorga nisatie-commissie, met het samenstellen van een rapport, waar mede zij het bestuur van advies dienden, verrichtten, moet het mij van 't hart, dat wij daar, op dit ogenblik, voor wat mij be treft, onmogelijk met een ja of neen op kunnen antwoorden. Er kan dit jaar zoveel in ons voetbal wereld je gebeuren!!! De jaren, die mij, als actief lid, als een schone droom in mijn herinnering zullen blijven voortleven, geven mij de moed, om, nu er door gewijzigde omstandigheden van alle kanten, meer of mindere gevaren dreigen, een waarschuwend woord te laten horen, uitgaande van het standpunt, dat er bij U allen, en dit geldt ook voor de betaalde spelers, wel ergens in Uw binnenste nog zoiets als clubliefde leeft. Zonder dat heeft ons voortbe staan geen zin. Laten zij, die bewust of onbewust afbreken, wat een vorige generatie door durf en ondernemingsgeest heeft opgebouwd, bedenken, dat zij ons op hun weg zullen vinden. De moeilijkheden zijn er om overwonnen te wordenen we willen ook de wereld nemen zoals hij is, en niet zoals wij hem graag willen hebben Tot voor kort was Ajax een der grootste, zo niet de grootste amateursclub van Europa, met eigen stadion en een zeer goede naam in binnen- en buitenland,dit moeten wij ook onder de gewijzigde omstandigheden trachten te handhaven anders zou Ajax geen Ajax zijnWij zullen de zaken rustig onder ogen moeten zien, enwij kunnen ons de weelde veroorloven geen overhaaste besluiten te moeten nemen, waar wij later misschien spijt van zouden hebben, er kanzoals ik reeds naar voren bracht, dit jaar veel gebeuren waaruit het zittend bestuur, met de ondervinding, die het reeds heeft opgedaan, veel lering zal kunnen trekken. Wij hebben een le klas vereniging met een le klas accomo- datie, wensen le klas spelers en zullen als 't economisch ver antwoord is, en desnoods ook nog onder het motto van de aloude spreuk „de Cost gaet voor de baet uit",hun le klas moeten betalen, dat zijn wij aan onze standing in de voetbal wereld verplicht. Voor mijn gevoel mag de betaling der spelers nooit een punt van bespreking uitmaken in onze algemene ver gadering; wij wensen geen handel in blanke slaven,... maar be taalde clubvrienden!! Waarop wij zelfs kunnen rekenen, als 't ons eens minder naar den vleze mocht gaan. Ik hoor U al zeggen: veel te idealistisch, maar toch blijf ik daarin geloven. Laat de spelers van hun kant zich bewust zijn, dat hen slechts enkele jaren gegeven zijn om aan de voetbalhemel te kunnen schitteren (dat is nu eenmaal de wet van het leven) ■MÉi risx - hj/!i K'Él*£.tv tiivlYvVri //li'Jf 'i .M, .ii,u! it ïiU1.' .I. '.111'llffAmiuur! Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de Y.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN en dat zij hun studie of hun maatschappelijke positie steeds als het belangrijkste zullen moeten blijven beschouwen. De betaling voor de meerdere prestaties die van hen worden gevraagd, kan dan ook alleen daarvoor dienen; laten zij zich toch vooral geen illusies maken over iets, dat voor een en keling is weggelegd. Bedenk ook, dat 90 der profclubs in België en Frankrijk noodlijdend zijn. Clubgenoten, ik geef U ernstig in overweging de bestuurs voorstellen 7 en 8 te willen aanvaarden onder toevoeging van jaar tot jaar en punt 8 voor een of meerdere leden te lezen drie leden aan het gehele bestuur van negen leden verant woording schuldig. Laten de bestuursleden, die hebben gemeend dit jaar te moe ten bedanken en niet aan de beurt van aftreden zijn, meer dan ooit beseffen, dat juist in deze overgangstijd van hen wordt verwacht, dat zij op hun post zullen blijven in het belang van onze mooie organisatie. Het Ajax-stadion. De Ajax-accomodatie met zijn speelvelden, tribunes, wegen aanleg, enz. is voor onze club, juist in deze tijd een waardevol bezit, en dus ook volkomen waard daaraan alle aandacht te besteden. Bij mijn rondgang over het bebouwde en onbebouwde, kwam ik tot de ontdekking dat de onderhoudstoestand mijns inziens grondige voorziening behoeft. Ik geef U daarom in overweging in Uw jaarlijkse begroting een belangrijk bedrag voor onderhoud accomodatie op te nemen, daar zelfs een apart fonds voor te vormen, je kunt zo niet straf feloos door blijven gaan. De gehele zaak is nu al 25 jaar aan weer en wind blootgesteld geweest, er zullen dus op een gege ven moment grotere bedragen nodig zijn dan voor het gewone jaarlijkse onderhoud. Ik stel U daarom voor de huur, die jaarlijks van de B.B. en van de verhuur voor reclame-doeleinden in onze kas vloeien, in een apart fonds voor het eventueel grote onderhoud of restau ratie, te willen storten. J. ROODENBURGH. Tevens het adres voor bandrecorders, radio's, pick-ups, televisie, rijwielen, stof zuigers, gasfornuizen, wasmachines, wringers, electr. klokken, keukenuitrustingen, serviezen, bedstellen, dekens, meubelen, woningtextiel, kinderwagens, kleding enz. Reparatie-inrichting voor: radio's, haarden en kachels, rijwielen enz. Bonneostn. 8-14 Tel54251

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 5