Automobielen-verhuur (5lob©## 4 het becritiseren van een amateur, iemand dus, die voor zijn plezier èn voor het genoegen van anderen de fluit hanteert, zeer unfair. Niemand is onfeilbaar en zeer zeker niet een voetbal- referee, die tijdens het spel ieder ogenblik voor heel moeilijke situaties kan komen te staan. In een onderdeel van een seconde moet hij dan de zaak bekijken en een beslissing nemen. Een zeer moeilijk karwei, dat goed beschouwd geen critiek veelt, maar het wegvlakken van de mogelijkheid protest aan te teke nen tegen verkeerd toepassen van de spelregels is ons toch te gortig. Als dat niet meer mogelijk was, wel, dan viel er pret te beleven. Zuid-Amerikaanse voetbaltonelen zouden rap ook in ons land aan de orde zijn. Kijk, als onze scheidsrechters werkelijk fantastisch goed zou den zijn, als storende fouten practisch niet voorkwamen, och, wie zou er geen vrede mee hebben, dat de woorden „onder pro test" niet meer in voetbalverslagen te lezen vielen, maar nu gebleken is, dat zelfs met neutrale grensrechters irriterende fouten worden gemaakt, is alleen de idee om protesteren onmo gelijk te maken al absurd. De heer Van Dalen, heeft zeer te recht dit onderwerp in zijn lijfblad aangesneden, hopelijk voor de laatste keer. Al is het nog volop zomer, de eerste schreden staan alweer stevig afgedrukt op het voetbalpad 1955/56. De training is in volle gang en op de avonden, dat de bal over onze velden scheert, geven, zoals van ouds, vele leden blijk van belangstelling. Waar over de gesprekken gaan, laat zich gemakkelijk radenEr is de laatste weken zoveel gebeurd, dat er stof om een stevige boom op te zetten, te over is. Dat ons eerste elftal in het brand punt der belangstelling staat ligt voor de hand en dat men ver trouwen in het team (nog maar een proef elf tal) heeft, blijkt uit vele zware discussies. In ieder geval heeft dit vertrouwen geen knak gekregen, daar het eerste optreden van de voorlopige ploeg een succes genoemd kan worden. De supporters van Feije- noord, die na jaren weer eens een Ajax-elftal over hun schitte rende grasmat zagen dartelen, willen vermoedelijk wel, indien gevraagd, dit succes bevestigen. Voor de rust liet ons elftal prima voetbal zien. Dat kon, omdat Feijenoord het ook in goed voetbal zocht. Er was geen afbraak bij. Met een gerust geweten mogen we spreken van beschaafd voetbal. Als het zo het ko mende seizoen gaat, wel, dan kunnen we er veel plezier van en aan beleven, maar gedachtig aan het jaar dat achter ons ligt, vrezen we met bange vrees Precisie-voetbal bracht ons een drie nul voorsprong. Twee prachtige doelpunten van Piet van der Kuil en een juweel van Brockx, een daverend applaus beloonde de kleine man voor dit schone staaltje voetbal, stelden dé Feijenoorders voor het pro bleem „hoe kom ik vandaag nog aan mijn geld?" Helaas, voor ons dan, vielen Van der Kuil en Ouderland, door lichte blessures uit, zodat de Rotterdammers minder tegenstand kregen te overwinnen. Zij maakten er dankbaar gebruik van en wisten er toch nog een gelijk spel uit te peuteren. Pieters Graafland (één houdbaar doelpunt en een fantastische redding), Van Mourik (goed), Geelhuizen (minder dan zijn buurman), Bakker (pri ma), Bijker (uitstekend), Van Dijk (voor halftime prima, daar na uitgespeeld), Winter (matig), Ouderland (matig), Den Edel (beter gezien), Van der Kuil (uitstekend) en Brockx (uitste kend) was het elftal, dat medehielp circa 20.000 Rotterdammers een prettige voetbalavond te bezorgen. Als dit blad verschijnt is AjaxAlkmaar gespeeld. Misschien was U aanwezig! Zo ja, dan scheelt het ons een verslag. Zondag a.s. gaat het feest pas goed beginnen. N.O.A.D. Ajax! Een goed begin is het halve werk en de eerste klap meer dan een daalder waard; stukken meer zelfs. In het volgende blad zullen wij U over die eerste klap vertellen. Hopelijk in fees telijke trant. Juniores Al, opende het seizoen met een reisje naar Den Bosch. In een tournooi, georganiseerd door B.V.V. zoals altijd goed georganiseerdvielen drie Zuidelijke clubs te bekampen. De eerste tegenstanders, Longa juniores, werden met 30 te rug gewezen. P.S.V., kon het ook niet redden en verloor met 10. Concordia S.V.A., voor ons een onbekende, werd te licht opgevat, zodat met 00 het einde kwam. De finale was echter bereikt en daar D.O.S., het ook zo ver had gebracht, werd het slotfeest een Westelijke aangelegenheid. In een prima partij werden de Utrechtenaren met 30 verslagen en mocht onze aanvoerder de beker (voor de tweede maal gewonnen) in ont vangst nemen. Volgens de leiders van ons elftal, de heren El- zenga, Schuuring en Van der Pol, speelden onze boys uitstekend voetbal, was de gastvrijheid der B.V.V.-ers dik in orde en kon teri^ggezien worden op een prettige dag. In een van onze vorige clubbladen heeft collega De Vlieger een artikel geschreven getiteld „Zuidelijk 'feu sacrè' de oor zaak?" In hetzelfde blad hebben wij over dit onderwerp onze visie gegeven en daarbij aangehaald de twee wedstrijden, die ons elftal tegen Eindhoven speelde. Hoe „plezierig" deze mat ches verliepen ligt nog vers in het geheugen. In het clubblad van Eindhoven heeft men een gedeelte uit beide artikelen ge citeerd en van commentaar voorzien. Van het commentaar is ons iets niet duidelijk. Wij hadden o.a. geschreven: „Er moet met inzet van alle krachten worden gewonnen enlaten we dat vooral niet vergeten, het gaat om geld. In het Zuiden, het is nu iedereen wel duidelijk, was dat heel ge woon, in het Westen niet. De commentator heeft daar achter gezet (Hij wel Red.). Wat zou de goede man daarmee be doelen? Misschien, dat wij onder tafel geld gaven? We koch ten liever een T.V.-toestel, dan konden we zo nu en dan naar goed voetbal kijken. Verder schrijft onze geachte opponent: „Och, we zijn gaarne b reid om aan ons derde kampioenschap in successie weinig of geen waarde te hechten, omdat we het toch maar met „vechten" gewonnen hebben, maar de schrijver moet het ons niet kwalijk dulden dat we het oprecht betreuren dat P.S.V., Willem 2, N.A.C., V.V.V., M.V.V., Limburgia zulke schitterende successen behaalden met slechts „Zuidelijk enthousiasme"." Nou, eerlijk, we duiden het de schrijver écht niet kwalijk. Hoe zou dat kunnen met zeventien afdelings- en zeven kampioen schappen van Nederland achter de naam „Ajax" Alleen wen sen we goed en eerlijk voetbal. Anders niet! BROWN. v Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel - Chevrolet Alle wagens van 1955 TARIEF ^Volkswagen de Luxe '55 Opel '55 Chevrolet '55 Per dag Wppkpinrlp Zaterdag 12 uur tot w eeKeinae Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. 16.- „0.06 65.— „0.06 „125. 0.06 f 11.50enf 0.06 p. km. 18. 0.06 75.— „„0.06 145.- 0.06 f 20.—en f 0.10 p. km. 35.- „0.10 „130.- „0.10 „250. „0.10 Voor langere huur speciale condities Verzekering: All Risk Benzine voor rekening van de huurder

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 4