Televisie LUC SACKSIONI SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 3 maar hoe de vergadering daar over dacht, weet U reeds. Er is toen nog lang over het rapport gediscussieerd de heer Fran ken ruimde enige misverstanden op maar veel wijzer werden we niet. De heer Koolhaas had zo afdoende van repliek gediend het Huish. Regl. hielp hem daarbij een handje dat van het nemen van een beslissing in de verste verte geen sprake meer was. Even had onze president vlam gevat n.l., toen de eerste spreker over aftreden, de gemiste boot, etc., sprak. De heer Koolhaas vertelde toen rap wat er alzo was gepresteerd om ook iets van de „spelersmarkt" weg te slepen, maar dat de prijzen zo krankzinnig hoog-lagen, dat het bestuur wijselijk had gepast. De vergadering ging er direct mee accoord. De opposanten pruttelden nog na, maar het rapport kon voorlopig opgeborgen worden. Alle leden krijgen een afschrift toegezonden en hebben ongeveer twee maanden de tijd om het grondig te bestuderen. In die tussentijd gaat de Reorganisatie-commissie het Huish. Regl. en de Statuten reviseren. De vergadering had zoveel ver trouwen (terecht) in de R.C., dat de heren maar meteen werd verzocht zitting in de Wijziging-reglement-commissie te ne men. Zij bleken dadelijk bereid, zodat dit moeilijke werk in goe de handen is. De heer Koolhaas deelde vervolgens mede, dat, zodra de W.R.C. haar taak heeft beëindigd, een Algemene Ver gadering zal worden uitgeschreven en dat het bestuur dan en bloc zal aftreden. We vonden het wel goed zo en dachten ('t liep tegen twaalf uur) naar huis te kunnen gaan. Die voorstelling ging niet door, want het voorstel om de contributie te verhogen moest nog onder de hamer. Onze president gaf een korte uitleg en stelde, dat we het maar moesten aannemen. Alhoewel het ons persoonlijk niet raakte, voelden (en voelen we er nog) geen fluit voor. We hebben het onze ervan gezegd, zodat er gestemd moest worden. Helaas, werd het een nederlaag; 52 vóór, 50 tegen en 6 blanco (hoe bestaat 't). Van de circa 350 stemge rechtigde leden 160 hadden de moeite genomen de vergade ring te bezoeken namen 52 het besluit de contributie (ook van de donateurs) met een meer dan knap percentage te ver hogen. Als we dan bedenken, dat dit besluit op de valreep werd genomen en dat de leden met een tramkaartje, reeds waren vertrokken, dus niet aan de stemming hebben deelgenomen, dan zegt ons rechtsgevoel, dat hier iets niet klopt. O ja, reglemen tair was het volkomen juist, maar toch zouden we gaarne wil len zien, dat dit voorstel nogeens onder de loupe werd genomen. Liefst nog tijdens de volgende vergadering; als het niet kan, dan in ieder geval het volgend jaar. Vijf en vijftig jaar hebben we het gedaan met het oude tarief en hoe! en nu, nu er een klein percentage van onze leden aan ons kapitaal knabbelt, misschien wel helemaal opsoupeert, zullen wij, plus al die oude trouwe donateurs, druppels op een wit-gloeiende plaat moeten gooien. Dat kunnen we écht niet wisselen. We zijn altijd van de leerstelling uit gegaan: willen we iets verdienen, dan zullen we er voor moeten werken. Het is ons in de loop der jaren geble ken, dat het een gezonde leerstelling is. Voor de betaalde sport lijkt het ons zelfs meer dan gezond. Zoals we U reeds voorrekenden, moeten we minstens per wed strijd 10.000.netto ontvangen om rond te komen. Aangeno men, dat we met dit bedrag rondkomen! Vroeger, wanneer we alles op alles zetten, kon ons stadion ca. 21.000 bezoekers een plaats bieden. In die „goeie ouwe tijd" (zoveel mogelijk inschik ken s.v.p.!) kwam dat meer dan eens voor. Nu, door het ver huren van de binnenmuren (reclame) van ons stadion, is daar, naar wij menen, voorlopig geen kans meer op. We zullen het dus moeten doen met 20.000 voetballiefhebbers, hetgeen bete kent, een verkoop van 18.000 plaatsbewijzen. Teruggrijpend op het gepasseerde seizoen, weten we wat daarvan is terecht ge komen. Er was, niettegenstaande de geweldige verwachtingen, geen bordje „Uitverkocht" nodig. We leunen reeds tegen de deur van competitie 1955'56. Over enige weken vliegt die deur open en, mogen we de optimisten geloven, dan stroomt het voet balpubliek ons stadion binnen. Bomvolle huizen aan de lopende band zijn ons voorspeld. We nemen de vrijheid, in die voorspel lingen geen brood te zien. Natuurlijk zijn er wel matches bij Amsterdam, Fortuna, Roda Sport, Sportclub V.V.V. die een volle bak zullen trekken, maar er zijn nog een paar facto ren, die ook nog iets, misschien wel een heel belangrijk iets, op de weegschaal kunnen leggen. Hierbij denken we aan de stand van de barometer, aan de stand van onze ploeg op de ranglijst, aan het spel, dat ons team ten beste geeft, aan de prestaties, die bovengenoemde elftallen in de loop van het seizoen leveren. Mankeert daar het een en ander aan, mankeert er veel of iets aan onze ploeg, dan kunnen we die bomvolle huizen wel af schrijven. Het publiek weet nu wel zo langzamerhand, wat er op de grasmat wordt geschreven, laat zich geen voetbalsprook jes meer vertellen, maar eist waar voor zijn dure dubbeltjes. Gaat U verhuizen vraagt Tapijten Gordijnen prijsopgave Woninginrichting Bedden Dekens Balatum Rijnstraat 119" - Amsterdam Linoleum Telefoon 726659 enz. Jabo tapijt 6.65 p. mtr exclusief leggen Topvoetbalnamen zeggen het Amsterdamse publiek geen snars meer enhet heeft gelijk. Het seizoen, dat achter ons ligt, was wel een heel sprekend bewijs. Hoeveel goede matches vie len er te bekijken? Hooguit vier (V.V.V., H.V.C., Xerxes, de vierde geven we U cadeau, want die weten we niet eens meer) en de rest was, om het klassiek te zeggenwaardeloos! En nu gaan we dan op dezelfde condities het nieuwe seizoen in, d.w.z. we krijgen weer „sla-der-op-voetbal" van de bovenste plank. De Ere-divisie staat er borg voor. Om tot de kern van dit verhaal te komen: de entreeprijzen die wij vragen bevallen ons niet. Verder kijken dan een neus lang is, is een vorm van regeren. Zou het daarom niet aanbe velenswaardig zijn, onze entreeprijzen zo aantrekkelijk moge lijk te maken Het publiek is niet crazy, als het ook dit seizoen niet iets behoorlijks krijgt voorgezet, lapt „the man in the street" voor zijn staan- of zitplaats beslist niet, wat wij er voor vragen. We weten het, buiten Amsterdam vraagt men doodleuk fancy-prijzen. 1.tot 1.50 voor een staanplaats komt voor. Daar moet je bij een Amsterdammer niet mee aankomen. Zoals reeds gezegd, beschikken we over 18.000 plaatsen. Staanplaat sen (10.000), Opentribune (5.000) en Overdekt plus Veldplaat- sen (3.000). Tegen een entree van ƒ0,60, ƒ1,en ƒ1,50 geeft dat een totaal van bruto 15.500,We geloven, dat de Am sterdamse voetballiefhebber daar wel iets voor voelt. Of onze leiding er iets voor voelt is een ander liedje. In ieder geval lijkt het ons de moeite van het bekijken waard. De heer Van Dalen, voorzitter van Sportclub Enschede, schrijft in zijn clubblad „Sport Nieuws" een artikel, waarin hij een aanval doet, zelfs een zeer goed geslaagde aanval, op enige suggesties, die de Protest-commissie in gedrang zouden kunnen brengen. Uit het artikel van de heer Van Dalen blijkt n.l., dat er stemmen zijn opgegaan, die deze Commissie naar huis willen sturen. Zeer terecht merkt de Sportclub-voorzitter op: „Het voetbalspel moet gespeeld worden volgens de daarvoor gestel de regels. Die regels moeten worden nagekomen, dat is uitein delijk de taak van de scheidsrechters. Indien een scheidsrechter die regels niet voldoende kent en dit komt maar al te vaak voor dan zou het ten enenmale onsportief zijn, wanneer hier door clubs werden gedupeerd. Het feit, dat er jaarlijks nogal wat protesten toegewezen worden, het feit dus, dat, om een geijkte term te gebruiken, onomstotelijk is komen vast te staan, dat de scheidsrechters de spelregels geweld hebben aangedaan, bewijst m.i. voldoende, dat het instituut „protesten" recht van bestaan heeft." Tot zover de heer Van Dalen. We zijn het met de president van de Enschedese zwart-witten volkomen eens. Persoonlijk hebben we in onze verslagen nimmer critiek op scheidsrechters uitgeoefend. Al was de arbitrage nog zo slecht, we hebben er practisch geen woord over losgelaten. We vinden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 3