Hog lang nog? De Visclub gaat weer eens op stap naar Broek op Langendijk. Op 11 September valt de klap dan nemen ze de wijk. Om 6 uur in de Lutmastraat het lijkt wel een aubade wordt alles wat daar zo voor staat behoedzaam ingeladen. Er komt wat kijken op zo'n dag. ,,Het ding", vijf meter lang een pronkstuk dat er wezen mag, gemaakt door Arie Zwang mèt bak (dus niet meer urreme) verzinkter in die kist. Omdat je zonder wurreme beslist niet lekker vist. Want 't gaat op baars, die is en blijft op malse pieren gek. Er wriemelt wel een pond of vijf. Aan pieren geen gebrek. En veertig nette stokjes met aan elke stok een bord keurig genummerd Arie heeft wat over voor z'n sport! Ook Vrenegoor is zulk een man. Van hem een heel stel hengels als prijs, met toebehoren dan! Wie krijgt dat in z'n tengels? De eerste maal in haar bestaan vist club met eigen spullen. Laat niemand dus wat breken gaan; weest zuinig op de bullen! Er is een prijs voor grootste baars dat moet je even weten. De surveillant mits nog niet paars is eerlijk in het meten. Er is een prijs voor wie het eerst een baarsje weet te strikken. Het doet er dan niet toe of dit een kleintj' is of een dikke. Er is een prijs voor het totaal; dan gelden ook de kleinen. ■Ja zelfs een prijs voor allemaal, ga dus niet asjewijne vroegtijdig want, dan heppu 'n strop (alleen maar móóie prijzen). U moet er wel wat vroeg voor op, maarrrkomt THUIS met bewijzen! Er is ook een sjlemielenprijs voor wie het best kan klunzen. In liefst vier poules wordt er gevist, twee voor, twee na het „lunsen". Maar evengoed, is dat niet mal?, hengelt „de hele boel" ik ben maar leek, dat snapt U al voltallig in één poel! Wie of er meedoen? hele cracks Wim Volkers, Puttelaar, Wim Addicks, Frans Couton (die is nog uit een heel goed jaar!), Arie de Wit en Vlieger-Cor. Dat waren steeds de besten. Met voetbal dan, én met een spel dat heet (geloof ik): „pesten" Met hengelen zijn ze een sof. Daar komen z' achteraan. Heb daarvoor heel wat and'ren in m'n Ajax-kladboek staan. Neem Levendig da's haast een prof! Broodvisser, zogezeid. Ook voor een Schroder alle lof, al heeft DIE weinig tijd. Geldt slechts voor bellen", zo U weet. Voor vissen tijd genoeg. 't Kan ook zijn dattie gauw vergeet als iemand hem wat vroeg. Nu hoop 'k maar dattie niet vergeet om tijdig op te slaan. „Te laat" is fnuikend voor ,,het beet"; dan bengelt er niks aan Ook hoop ik dat er ditmaal niet met steentjes wordt geschopt. Waardoor wie „voert" zich ook subiet als nummer één ontpopt Vis steeds sportief, dus altijd met de dunste nylonlijn. Danbreekt er veel en dat is net voor m ij n „spionnen" fijn! Om zeven 's avonds zijn ze thuis. Dit in het diepst vertrouwen en voor gemoedsrust (wat een luis!) van vrouwen en getrouwen. Ook namens hen een schone dag, fijn weertje en veel hobbel. Een neut, een Witz en veel gelach. En ook een klaverjasje mag! Maar jongens géén gedobbel (Ja, Pal) B. S. LE MARCHé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 15