SPORT Goede prestaties 14 niet naar uit dat onze tegenstander op „blanco" zou blijven, want div. malen had zij met „geen nullen" spelers op de kus sens. In vijf innings sneuvelden liefst acht E.D.O.-ers op een gedwongen loop. Maar ook onze ploeg kreeg gedurende deze periode zeer weinig kansen om tot daden te komen. In onze zesde slagbeurt waren onze tegenstanders er totaal uit. Twee honkslagen van Weppner en Hordijk) en diverse fou ten brachten een handvol punten op. Daarna was de zaak ech ter weer potdicht. Met succes werd toen de 50 voorsprong verdedigd. Alleen in de achtste inning had E.D.O. nog een prima kans, maar goede aangooien van catcher Kraan bezorgde de man bij het scorebord geen verdere werkzaamheden. VAN 'T TWEEDE FRONT. Tegen J.O.S. kwam het „tweede" weer eens goed voor de dag. In de eerste inning reeds wist Pelser met drie maal drieslag alle illusies van J.O.S. aan de kant te zetten, terwijl door honk slagen van Weppner, Van Genderen en W. Kluft de onzen een 3—0 voorsprong konden nemen. In de derde inning wist de club van Knol deze achterstand tot 32 te verkleinen, doch in de vierde slagbeurt veroverde Ajax een veilige voorsprong. Liefst zes honkslagen en even zoveel fouten brachten veertien punten op de scorekaart. De einduitslag was een 215 zege voor onze reserves. Groot respect heeft ondergetekende voor de J.O.S. speler Ruiterberg. Deze is wel zeer gehandicapt door de omstandigheid dat hij slechts de beschikking heeft over de kracht van één hand, maar op bewonderenswaardige wijze maakt hij in het verre veld de fraaiste vangen. Dit kwam ook in deze wedstrijd weer eens tot uiting, want vier van onze clubgenoten werden door hem uitgeschakeld. Tegen de reserves van O.V.V.O., brachten die van ons het eveneens tot een zege, zij het een zeer bescheiden uitslag (11 10). Onze tegenstander begon met een 20 voorsprong te nemen maar in de gelijkmakende inning was deze achterstand weer weggewerkt. Nadien hadden beide partijen om beurten een kleine voorsprong totdat in de zesde slagbeurt onze club genoten vijf punten, door fouten en twee honkslagen, konden aantekenen. Toch werd het nog even spannend, toen O.V.V.O. ons tot op één punt achterstand benaderde, maar door goed veldwerk bleef de zege behouden. Tegen de Spartaan, dat haar voorlaatste wedstrijd tegen zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig V.V.G.A. 3 met maar liefst 331 had gewonnen (een totaal onverwacht resultaat) was het eindresultaat voor beide par tijen zeer belangrijk voor de bezetting van de onderste plaats. In de eerste inning namen de Spartanen een 21 voorsprong, die in onze tweede slagbeurt werd weggewerkt tot 22. Tot de zesde inning bleef deze stand gehandhaafd door goed veld werk van beide clubs. Toen nam de Spartaan, mede door een fraaie tweehonkslag met 32 de leiding. Wat later werd deze stand gebracht op 53, maar door goed profiteren van enige foutjes wisten onze reserves de stand gelijk te maken (55). Door vyfhonkslagen kon toen onze tegenpartij vier punten noteren alvorens de derde nul was gevallen. Toch gaven onze spelers de moed niet op. Door honkslagen van J. Fransz, v. d. Poll en Weppner werd de stand nog 98, maar goed fielden van onze tegenstander deed toen de stand niet meer wijzigen Toch heeft ,,'t tweede" winst voor onze honkbalafdeling, namelijk die van de jeugd. Volgend seizoen bezitten wij een negental waarvan de gemiddelde leeftijd 19 ia 20 jaar is en dat geeft hoop voor de verdere toekomst. In het Jubileumtburnooi van het 50-jarige 't Gooi, speelde ons team nog een wedstrijd tegenO.V.V.O. De uitslag werd 119 in het voordeel van de kampioenen. De wedstrijd stond niet op hoog peil, wat niet te verwonderen was, daar een dag tervoren beide teams nog een competitie-wedstrijd speelden. Van de voorzitter van 't Gooi ontvingen beide clubs een her inneringsvaantje. JEUGDOVERZICHT. Ajax-jeugd wint 't Gooi-tournooi. Door twee goede en forse overwinningen op 't Gooi en Elink- wijk resp. met 100 en 110 kwamen onze juniores in het be zit van een fraaie prijs, terwijl onze clubgenoot A. Rijnsburger tevens nog een persoonlijke prijs veroverde omdat hij de beste slagman van dit tournooi was. Twee homeruns, stond o.a. op de scorekaart van Arnold. De ontvangst zowel voor onze jeugd als seniores was weer perfect. Nogmaals hartelijk dank heren voor de prettige dag. Competitie. Met onze jeugd gaat het steeds beter. Tegen D.C.G. werd de volle buit binnengehaald. Tegen Zeeburgia werd eveneens een overwinning in de wacht gesleept. Met enige invallers moest toen de strijd aangebonden worden tegen het sterke A.B.C. De kampioenen behaalden slechts een 118 overwinning wat van ons team een uitstekende prestatie was. Van de successen in het T.I.W.-tournooi en die van 't Gooi heb ik U reeds het een en ander verteld. Ook het tweede team van onze jeugd doet het steeds beter. Tegen V.V.G.A. 2 werd met 104 gewonnen wat zeer zeker een verrassende zege was. Ook van T.O.G. 1 werd gewonnen, zij het met bescheiden cijfers (21). Door vacanties waren slechts zeven jongens present, maar ook T.O.G. had eenzelfde aantal. Goed gedaan, boys! Ziekenhoek. In de wedstrijd tegen de Spartaan kwam ons jeugdlid A. Vis ser zo ongelukkig met zijn voet achter de „thuisplaat" te zitten, dat hij zeer zeker enige weken in het gips zal moeten. Ook D. v. d. Berg heeft zijn duim in het gips zitten. Spoedig beterschap jongens! Laatste Nieuws. Zojuist is er een uitvoerig rapport verschenen dat een beeld geeft van de financiële gevolgen, indien de K.N.H.B. zich bij de F.E.B. aansluit. In ons volgend clubnieuws zal ik U nadere bijzonderheden hierover verstrekken. Enne, dit was 't dan. Nog enkele wedstrijden en het honkbal doek valt weer. W. N. Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 14