Dierüorp Erkende Bonds-Auto-Rijschool Prijs per voi lesuur f 6.— 13 VAN HONK TOT HONK. Op 9 Juli j.l. werd op het terrein van Zeeburgia de traditionele steden wedstrijd tussen Amsterdam en Haarlem gespeeld. In een wedstrijd, die voor het talrijke publiek weinig aantrekkelijk heden bood, wonnen de Amsterdammers met 20. De werpers, Han Urbanus (Amsterdam) en Jan Smidt (Haarlem), waren in een uistekende vorm en legden een grote overmacht aan de dag. In het Amsterdamse team waren o.a. onze clubgenoten Ruud en Herre Kok opgenomen, terwijl Hugo Walker als reserve was aangewezen. Van de vereniging 't Gooi kregen wij een uitnodiging om, ter gelegenheid van haar gouden jubileum, met ons eerste team op 14 Augustus een demonstratie-wedstrijd te geven. Tevens werden onze juniores uitgenodigd deel te nemen aan een Jeugd- toumooi, te organiseren door dezelfde vereniging. Een verslag van deze dag zult U elders in ons clubblad kunnen vinden. Op 10 Juli j.l. organiseerde de Amsterdamse eerste-klasser T.I.W. een tournooi om de „Epstein-beker". Met een „gelegen heidsteam" werd echter toch nog de tweede prijs in de wacht gesleept, of in honkbaltermen „bij elkaar geslagen". Met E.H.S. (landskampioen 1954) en het in ons land al zeer be kend geworden team van Amerikaanse vliegeniers „de Sabres" waren onze mannen in een poule ingedeeld. Onze eerste wedstrijd tegen de Amerikanen werd door ons met 20 gewonnen. (Het was de eerste nederlaag van de Amerikanen.) Honkslagen van Walker en J. van Drecht als mede twee veldfouten brachten ons een 20 voorsprong die tot de laatste inning door Herre Kok met drie maal drieslag be houden bleef. Tegen E.H.S. werd een 81 zege behaald. Speciaal onze derde inning was zeer succesvol, want zij bracht ons, dank zij honk slagen van Walker en Hordijk, alsmede 4 maal vier wijd, zes rood-witten over de thuisplaat. In de andere poule bereikte T.I.W.door overwinningen op Blauw Wit en D.E.C., de eerste plaats. In de finale tegen deze club, die met een frisse Kempen op de plaat startte (deze speler had tijdens dit tournooi nog niet geworpen) moesten de onzen een 52 nederlaag incasseren. Kortom het was weer eens een gezellige dag. Ook onze juniores kwamen goed voor de dag, want in een wedstrijd tegen T.I.W., die tijdens een pauze werd gehouden, wonnen zij met 131. Een „ronde plak" kwam hiermede in onze prijzenkast. Op 7 Augustus j.l. werd op ons veld een wedstrijd gespeeld tussen „Amsterdam" en een Amerikaans legerteam de „Hahn Hawks". In het Amsterdamse team waren onze beide „Kokken" opgenomen. Herre zelfs op de korte-stop plaats. Het was een aantrekkelijke wedstrijd en ondergetekende heeft met weemoed zitten kijken naar de honkballen die de heren in voorraad had den. Zelfs een engroszaak had het hierbij moeten afleggen. Rest bij onze honkballers nog de vraag, waarom zij wel en Ajax niet op dit veld mogen honkballen. COMPETITIE. Ajax—T.IJ.B.B. 24. Deze uitslag zal onze tegenstander O.V.V.O., wij stonden op dat moment slechts één punt achter, wel met vreugde hebben begroet. Maar laten wij er geen doekjes om winden, door een veel grotere geestdrift kwam de zege verdiend bij onze gasten. Nadat T.IJ.B.B. een 10 voorsprong had genomen, wisten de onzen door tikken van Walker, Ruud en Herre Kok deze achterstand weg te werken en om te zetten in een 21 voor sprong. Maar fouten in ons binnenveld en slechts één honkslag brachten de Haarlemmers weer op een 42 voorsprong, die zij, door goed veldwerk, niet meer prijsgaven. Verder kwam nogmaals naar voren dat de sloot, die men naast onze velden op „Voorland", heeft gegraven een „massa graf" voor onze ballen is geworden. H.F.C. HaarlemAjax. 06. Op het fraaie terrein van Haarlem werd onder een haast tro pische temperatuur de eerste „no hit no run" zege door Herre Kok behaald. Nadat de eerste twee innings „puntloos" waren verlopen, kre gen de onzen in de derde inning een fraaie kans tot scoren. Met één clubgenoot op het honk sloeg toen R. Kok de bal over het hek dat het veld omringd, maar de prikkeldraadversperring die boven het hek is aangebracht, zorgde voor een verrassing door de bal terug te kaatsen. Met recht kon men hierover naar voren brengen „Hoe bestaat 't". Enfin, inplaats van een homerun werd het „slechts" twee honken en de stand bleef dubbelblank. Pas in de vijfde inning kwamen de eerste twee rood-witten over de thuisplaat, door toedoen van Walker en een doorge schoten bal (20). In onze volgende slagbeurt werd het 60 door een fout van Haarlems-reohtsvelder, een safe hit van Neefjes en vier maal vier wijd. Zowel Ajax als Haarlem geloofde het toen wel. Haar lem beruste in haar nederlaag, Ajax stelde zich tevreden met het vooruitzicht om met vrouw (verloofde) vriendin (naar ge lieve te schrappen) de dag verder aan het Bloemendaalse strand door te brengen. Verdere resultaten waren deze dag nog de nodige rode en nog bruinere ruggen, armen enzen een gezellige dag. O.V.V.O.—Ajax. 5—3. In deze belangrijke wedstrijd, die door ongeveer meer dan 2000 toeschouwers werd bijgewoond, is het O.V.V.O. gelukt de volle winst te behalen. Hierdoor veroverde zij tevens het kam pioenschap van haar afdeling. Nogmaals proficiat O.V.V.O.-ers. Ons team begon zeer verdienstelijk, door een 20 voorsprong te nemen. Een fraaie klap van Herre Kok bracht niet alleen zijn naamgenoot Ruud, eveneens door een veilige tik op de kussens gekomen, maar ook zichzelf binnen. Maar in de twee volgende innings wisten de O.V.V.O.-ers deze achterstand weg te werken door twee fouten van onze clubgenoten en honkslagen van C. Urbanus, Rozendaal en S. Wey. Het werd in de „derde" omloop zelfs 42, want ook de homerun van H. de Dugt bracht twee punten op het scorebord. Tot de zevende inning wisten beide partijen niet tot scoren te komen. De O.V.V.O.-ers kregen geen gelegenheid door zeer goed veldwerk van onze zijde, waaronder o.a. een fraaie stop gevolgd door een uitstekende aangooi op het „eerste" honk van Ab Hordijk, terwijl de onzen gedurende deze periode in Han Urbanus het grootste struikelblok ondervonden. Maar in de volgende inning werd het toch 52 voor O.V.V.O. door twee honkslagen en eenmaal vier wijd. Doch Ajax gaf de moed nog niet op. Weppner peuterde er 4 x wijd uit en wist het „tweede" te stelen. Hij kon zelfs door een opofferingsslag van Hordijk het „derde" bereiken. W. Prins gaf toen een tik waar naar Rozendaal, door een oneffenheid in 't veld, tevergeefs greep en Weppner binnen kwam (53). Een vang en eenmaal drie slag deed toen de deur potdicht. Ook in onze laatste slag beurt gelukte het, ondanks een honkslag van Neefjes, niet meer de stand nog te doen wijzigen. Slot, veel vreugde bij en bloemen voor O.V.V.O. E.D.O.—Ajax. 0—5. In onze laatste uitwedstrijd heeft Herre Kok zijn tweede „no run"-zege kunnen behalen. In het begin zag het er helemaal Gedipl. Instr. i 2e Jac. van Campenstraat 99, Tel. 94439 Schipperstraat 8, Tel. 46645

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 13