„PALERMO" Verhoging contributie Uitslagen •I o!i li Millstone Ann Sterman De contributieverhoging heeft nogal stof doen opwaaien. Eén van onze donateurs zond ons onderstaand schrijven met ver zoek, voor zijn pennevrucht enige plaatsruimte beschikbaar te stellen en om een definitie te geven van een werkend lid. De plaatsruimte hebben we natuurlijk beschikbaar gesteld en de definitieTja, we zouden kunnen vragen: „Waarom vraagt U dat aan ons?" U hebt onze stem op de vergadering gehoord en vernomen, dat wij in de verste verte geen voorstander wa ren (en nog niet zijn) van contributieverhoging. We zitten dus in hetzelfde schuitje! Maar goed, de definitie krijgt U De statuten van onze club zeggen met betrekking tot dit punt: „Werkende leden zijn zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en aan de bij huishoudelijk reglement gestelde voor waarden hebben voldaan." „Ondersteunende-leden zijn zij, die door een jaarlijkse bij drage de vereniging steunen, mits zij voldoen aan de bij huis houdelijk reglement gestelde voorwaarden." Het huishoudelijk reglement, zegt er het volgende van: „Werkende leden zijn zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, instemmen met het doel van de vereniging zoals in art. 1 H.R. omschreven en aan de oefeningen en wedstrijden een werkzaam aandeel hebben of in voldoende mate hebben gehad, een en ander ter beoordeling van het bestuur." „Ondersteunende leden zijn zij, die door een jaarlijkse bijdra ge de vereniging steunen." En dit misschien als troost: Contributiën. De contributie van werkende, junior- en adspirantleden, alsmede de bijdrage van ondersteunende leden, wordt evenals de wijze van betaling daar van, op de jaarlijkse vergadering vastgesteld. Als onze geachte donateur het zo bedoelt, wel, dan heeft de redactie haar plicht gedaan. Tot slotmisschien vinden we elkander het volgend jaar! En nu het woord aan de heer J. L. BROWN. Zij, die de jaarvergadering van 28 Juli j.l. bijwoonden, zullen net als ik, vreemd hebben opgekeken, op welke wijze het agen dapunt contributieverhoging werd afgehandeld. De bespreking van het rapport van de Reorganisatie-commissie heeft zoveel tijd in beslag genomen, dat er geen tijd over bleef voor de andere agendapunten. Het was reeds 10 min. voor 12 uur geworden en velen, die dachten, dat er spoedig een vervolgvergadering zou plaats vinden, gingen reeds naar huis. Trots het late uur werd door de voorzitter het punt contributieverhoging aan de orde gesteld. Zeven sprekers gaven zich op, maar na 2 personen te hebben gehoord vond de voorzitter het welletjes. Na 5 minuten werd het voorstel in stemming gebracht. Het werd aanvaard met de kleinst mogelijke meerderheid. Wij kregen de indruk, dat de verhoging er doorgedrukt moest worden. Natuurlijk hebben we nu aan onze verplichtingen te voldoen. Maar waar sprake is van plichten zijn er ook rechten. Deze zijn bij Ajax, in het bijzonder voor donateurs, maar zeer karig. Het is een vaststaand feit, dat donateurs in iedere vereniging of organisa tie, uitgezonderd stemrecht, dezelfde rechten hebben als de leden. Wat zien we bij Ajax? Donateurs moeten het clubblad betalen. Bij het 50-jarig bestaan van Ajax, moesten de dona teurs het Jubileumboek betalen. Eén van de prijzen, die op de laatstgehouden kienavond ter beschikking werden gesteld, kon alleen maar worden gewonnen door een werkend lid. Indien een donateur deze prijs had gewonnen, moest hij hem overdragen aan een werkend lid. Tussen twee haakjes, zou de redactie mij een definitie willen geven van een werkend lid Welk een chaos zou het geven als donateurs (waarop toch ook altijd een beroep wordt gedaan) dergelijke voorwaarden zouden stellen? Dat de donatie met meer dan 100 is verhoogd, daar moeten we ons bij neerleggen. Waarom het betalen van het Ajax-Nieuws daaraan verbonden is, blijft mij nog steeds een vraagteken. Zelfs de prijs van het Ajax-Nieuws is met 65 verhoogd. Er zijn donateurs, die deze verhoging niet kunnen betalen. Er zijn er, die zo'n 20, 30 en 40 jaar lief en leed met Ajax hebben gedeeld. Waarom geeft men de donateurs, die de donatie niet in eens kunnen voldoen, niet dezelfde rechten tot betalen als de leden Is het bestuur er mis schien op uit, dat die donateurs worden genoodzaakt te bedan ken? Het zou treurig zijn! Dankend voor de plaatsing teken ik J. L. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 5 Juni 1955: Xerxes—Ajax 25 U.V.V. 2—Ajax 2 1—4 Z.F.C. 3—Ajax 3 2—3 Ajax 5—S.D.W. 3 10—5 Energia 2Ajax 6 16 D.W.V. 5—Ajax 7 3—2 Juniores A. D.V.A.V. 2—Ajax 5 2—25 H.V.C.-tournooi juniores B. Ajax B.H.V.C1—1 Ajax B.B.M.T2—1 Ajax B.D.O.S30 Ajax B.Feijenoord 00 Ajax B.De Spartaan (3e prijs) 00 12 Juni 1955: Z.S.G.O. 3Ajax 5 22 Ajax 6D.E.C. 2 60 Juniores A. Germaan 1Ajax 6 13 Juniores B. Ajax 1Zeeburgia 1 30 Ajax 2Heemskerck 31 N.F.C.Ajax comb, (vriendsch.) 5—3 H.V.C. juniores A.-tournooi. A.F.C.—Ajax 1 2—1 H.V.C. 1—Ajax 1 2—1 VeloxAjax 1 19 15 Juni 1955: Ajax—A.G.O.V.V3—1 18 Juni 1955: AjaxD.F.C32 Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Orkest Al JTolsoii Songs Vocaliste Zondag mat. 4-6.30 uur

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 11