Televisie Nieuws van het tweede SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 9 Het Ajax-honkbalteam dat met 9-8 van T.I.IV. won Foto: w- de Boois Jr. liefde" (catcher) weer eens, terwijl Beumer eerst als links- velder, later als derde honkman fungeerde. G. Mossing Holsteyn kreeg „korte stop" toebedeeld, wat voor hem ook geen on bekende plaats is. Verder werd deze wedstrijd op het terrein van D.J.K. (buurman van O.V.V.O.) gespeeld, omdat onze vel den de nodige bewerking ondergaan. Hoewel Kennemerland (zij had enige invallers) reeds in de eerste inning door een tweehonkslag met 10 de leiding wist te nemen, werd deze achterstand terstond weggewerkt en om gezet in een 41 voorsprong. In deze wedstrijd bleek dat Gerrit Beumer het „slaan" nog niet verleerd was, terwijl Jan van Drecht een uitstekend „honk baloog" had (6x4 wijd). In de derde en vierde inning werd de score opgevoerd tot 101, door o.a. een driehonkslag van R. Kok. In de zesde slagbeurt konden zelfs acht clubgenoten de thuisplaat bereiken, alvorens W. Prins in het buitenveld werd uitgevangen (181). Slechts in de achtste inning konden onze tegenstanders op twee maal vier wijd en één honkslag nog één punt scoren (182). BLAUW WIT—AJAX 8—7. Het is Blauw Wit gelukt, ons team dit seizoen zijn eerste nederlaag toe te brengen, en laten wij eerlijk bekennen, zij heeft dit resultaat door haar moedig volhouden zeer zeker verdiend. Onze start was zeer hoopvol, want in de tweede inning kon mede door een onzuivere aangooi van Nusse, Ajax een 20 voorsprong nemen. Het werd in de volgende slagbeurt zelfs 30 door goede tikken van R. Kok en J. Neefjes. In de gelijk makende slagbeurt scoorde Blauw Wit haar eerste punt (31), door honkslagen van De Wilt, Smit en Linke. Tot en met de vijfde inning onderging deze stand geen wijzi ging en in onze hierop volgende „ronde" werd de voorsprong zelfs tot 61 vergroot. Mossing Holsteyn, W. Prins en J. Neef jes zorgden er voor, dat drie Ajacieden het thuishonk konden bereiken. Maar Blauw Wit kwam fel terug en mede door een fout in ons buitenveld en honkslagen van Maas en Linke, wist zij de stand op 64 te brengen. In onze achtste slagbeurt kon Walker, door een fout van Linke, op de kussens komen, doch werd bij zijn poging om het tweede te stelen, uitgetikt. R. Kok noteerde ver volgens zijn vierde honkslag en op de safe-hit van Neefjes kon Ruud scoren (74). Nadat ons team in de negende inning voor nul aan de kant was gezet, kreeg Blauw Wit dus haar laatste kans om deze achterstand weg te werken. Haar eerste slagman kwam meters tekort om tijdig het eerste honk te bereiken, maar De Wilt, die volgde, gaf toen een daverende driehonkslag. Ook Smit en Maas (ieder met een tweehonkslag) zorgden er voor dat de stand op 76 werd gebracht. Kapelle moest echter door 3 x slag de spelersbank opzoeken, zodat met twee honken bezet de tweede nul werd aangetekend. Toen gebeurde het waar iedere Blauw-Witter alleen maar aan gedacht had. Gast, die daarvoor al op 3 x slag was uitgegaan, sloeg de bal in ons rechterveld en juichend sprong toen al wat Blauw Wit was in de lucht, want twee runs noteerde deze slag (78). Laten wij echter één ding voor ogen houden, wie speelt om de punten, weet dat hij ook wel eens zonder deze huiswaarts kan keren. De bereikte resultaten van ons eerste team zijn tot nu toe voortreffelijk geweest. Dit team heeft de gevolgen van het lange voetbalseizoen moe ten ondervinden, want zeer vele malen kon dit negental niet met spelers uitkomen, die de commissie daarvoor had opgesteld. Het is dan ook meerdere malen voorgekomen, dat met een onvolledige ploeg (soms zelfs met zes man) de strijd aange bonden moest worden, daar voor de nog te spelen voetbalwed strijden spelers moesten worden afgestaan. De bereikte resul taten waren dan ook verre van fraai. AJAX 2—DE SPARTAAN 2 13—9. Tegen deze tegenstander is het onze reserves eindelijk gelukt een overwinning te behalen. Het begin was nu niet direct hoop vol, want reeds in de tweede inning hadden onze reserves een 40 achterstand. Maar door goed volhouden werd deze ach terstand weggewerkt en in de vijfde inning was de stand 125

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9