ISpÜÖNKB/ï Automobielen-verhuur ^0 QIO b©## 8 AJAXH.F.C. HAARLEM 3—2. In deze voor beide clubs zo belangrijke wedstrijd met O.V.V.O. werd een gedeelde eerste plaats bezet kwam de winnende run pas in onze laatste slagbeurt. Reeds in de eerste inning kwam tot uiting, dat het buiten- veld van onze gasten van goede kwaliteit was, daar verre slagen van onze „kop" op uitstekende wijze werden verwerkt. Maar ook Haarlem kon niet loskomen, aangezien pitcher Herre Kok van zijn eerste negen tegenstanders er liefst zes voor „eigen rekening" nam. Pas in de derde inning kon Ajax een 20 voorsprong nemen. Mossing-Holsteyn was door 4 x wijd op het honk gekomen, doch moest op een velderskeus van Pasteuning weer onverrichter zake de spelersbank opzoeken. Herman wist echter het tweede te stelen, op een harde grondbal van Walker maakte de korte stop van Haarlem een fout en voordat deze zich kon herstellen, was de score geopend (10). Tegen de slag van Ruud Kok, die hierna volgde, was geen afweer bestand en door snel honklopen kon Walker binnen komen (20). Maar in de twee volgende innings wist de ploeg van bonds voorzitter Beets haar achterstand weg te werken, door twee honkslagen en een lelijke fout van onze rechtsvelder (22). Gelukkig werd deze misgreep later weer door hem goed ge maakt, want onbereikbaar voor de velders plaatste Herman de bal in het linkerveld. W. Prins kwam eveneens op de kussens dank zij een fout van de derde honkman van Haarlem. Met nog geen nul en twee man op de honken was er dus een fraaie kans om opnieuw de leiding te nemen. Deze werd dan ook benut, want door een onzuivere aangooi op het derde honk kon Pas teuning de thuisplaat aantippen (32). In hun laatste slag beurt kregen de Haarlemmers geen kans meer om de achter stand nog in te lopen, want door een gedwongen loop en twee maal drie-slag werd de zege veilig gesteld. AJAX 3—5. In de eerste inning wist onze ploeg op een veldersfout en een safe-hit van Herre Kok reeds een 10 voorsprong te nemen. Door twee misgrepen in het binnenveld van onze tegenstanders en een honkslag van Jan Neefjes, kon de voorsprong in de volgende innings worden verhoogd tot 30. Door goed veldwerk en vijfmaal drie-slag kregen de geel groenen voorlopig geen kans om aan onze voorsprong iets te veranderen. In de zevende inning werd de 30 voorsprong zelfs opgevoerd tot 50, want op de honkslagen van resp. W. Prins, Hugo Walker en J. Neefjes konden twee rood-witten over de thuisplaat komen. Met deze voorsprong leek de zege reeds veilig, maar in haar voorlaatste slagbeurt wist T.Y.B.B. drie punten te verzamelen. Twee honkslagen en evenzoveel fouten in ons binnenveld waren hier debet aan 53Pitcher Bakker zorgde door twee maal drie-slag er voor, dat de onzen geen gelegenheid meer kregen om tot daden te komen, zodat T.Y.B.B. in de negende slagbeurt haar laatste kans kreeg. Maar ook Ajax zette zich schrap, doch er moesten twee fraaie vangballen (Pas teuning en Kraan) aan te pas komen om de 53 voorsprong te behouden. AJAX—T.I.W. 9—8. In deze door het wisselvallige scoreverloop spannende wedstrijd begon ons team uitstekend. Nadat de eerste inning puntloos was verlopen, werd in de tweede slagbeurt een 30 voorsprong genomen. Herre Kok kon door een fout van T.I.W.'s korte stop op de kussens komen en zag zich gevolgd door Jan Neefjes. Aanvoerder Jan ter Heide kreeg 4 x wijd, doch op een velderskeus van André Kraan, kon Kok niet voorkomen, dat de bal tijdig „thuis" werd gespeeld. Hans Abraas invaller voor de met vacantie zijnde Pasteuning deed toen zijn honkbal plicht en met een goede safe-hit bracht hij zowel Neefjes en Ter Heide binnen (20). Ook Andrè wist, alvorens de derde nul was gevallen, tussen de honkbalbedrijven door nog de thuis plaat aan te raken (30). Het werd zelfs 40, want op een korte tik van Ruud Kok kon Walker door een fraaie drie- honkslag op de kussens gekomen aantekenen. Toen pas kwamen ook de T.I.W.-ers goed los en in hun vier volgende slagbeurten noteerden de geel-zwarten vijf punten. Twee lelijke missers van onze out-fielders en vier honkslagen (waaronder "een prachtige drie honkslag) waren de oorzaak, dat de Kruislaanbewoners de leiding konden nemen (45). Maar toen opende onze ploeg een slagbombardement, dat in slechts één inning ons eveneens vijf punten opbracht. Nadat de twee honkslagen van Walker en R. Kok en honkslagen van H. Kok, J. Neefjes en Ter Heide door een velderskeus van W. Prins waren gestuit, was de achterstand omgezet in een 95 voorsprong. Maar T.I.W. was nog niet verslagen, want in haar laatste slagbeurt kwam zij nog gevaarlijk terug. Nahuys open de met een tweehonkslag, Wijnands kreeg van scheidsrechter M. C. Bakker een vrije loop, waarna de ingezette pinchhitter Schnijder 4 x wijd kreeg. Met drie honken bezet en geen man uit was de situatie voor onze ploeg zeer moeilijk, maar door „binnenhoog" en eenmaal drieslag, kreeg zij iets meer lucht. Met haar werper Kempen aan slag kreeg T.I.W. dus nogmaals een kans. Op zeer fraaie wijze sloeg deze speler de bal ver en onbereikbaar voor onze velders in het buiten veld. Drie geel zwarten stormden juichend over de thuisplaat (98). De korte slag van Rietbergen, die hierna nog volgde, leverde ons geen moeilijkheden op en waren met nog één slagbeurt tegoed opnieuw twee punten veroverd. AJAX—KENNEMERLAND 18—2. Door vacantie van Ter Heide en Pasteuning waarvoor Gerrit Beumer en Jan van Drecht waren opgesteld had ons team een gewijzigde veldopstelling. A. Kraan zag zijn „oude Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel - Chevrolet Alle wagens van 1955 TARIEF Volkswagen de Luxe '55 Opel '55 Chevrolet '55 Per dag Wppkpinde Zaterdag 12 uur tot w eeKeinae Maandagmorgen s uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. 16.- „0.06 65. 0.06 „125. 0.06 f 11.50enf 0.06 p. km. 18.- „0.06 75.— „„0.06 145. 0.06 f 20.—en f 0.10 p. km. 35.- „0.10 „130.- „0.10 „250.- „0.10 Voor langere huur speciale condities Verzekering: All Risk Benzine voor rekening van de huurder

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 8