Café „Populair" Harry Sacksioni Sigarenmagazij n Reguliersbreesiraal 51, lel. 31996 Amsierdam-C. 3 Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! H. Fleijsman baan kwam het weinig voor) wel, dan gaan de hoofden even bij elkaar. Dan wordt er een beslissing genomen endan gaan we voor niemand opzij. Zo is het dus ook gegaan met de kern van het artikel van de heer Gr. Wij vonden de franje, die de moeite van het zetten niet waard was is dat niet al te bescheiden, Jan? zeer lezenswaardig, maar de z.g. kern voor de buitenwacht ongeschikt. Het „Ajax-Nieuws" wordt nu eenmaal niet alleen in eigen kring gelezen zodat het rode potlood, of zo men wil, de s«haar er aan te pas is gekomen. Tot slot nog een opmerking over cricket. Elders in dit blad beweert de heer Gr., dat we met betrekking tot cricket geen insiders zijn. Allez, we geven het grif gewonnen! Tot en met 1932 hebben we het Ajax-cricket-flanel gedragen, daarna geen voet meer vóór de ,timmerwinkel" gezet. We zijn dus beslist geen insiders, Zo wisten we écht niet, dat de heer Gr. oprichter van zijn cricketclub is en dat hij een mensenleeftijd deze ver eniging heeft aangevoerd. Sorry, Jan, dat is dan een gebrek aan onze cricket-opvoeding, maar met de hand op het hart, we dachten ook nog aan enige andere cricket-players, toen we even „ondeugend" waren. „Persifleren", speciaal aan jouw adres, is geen ogenblik bij ons opgekomen en wat het nare woord animo siteit vijandige gezindheid dus betreft; geen haar op ons hoofd heeft getrild, toen wij de „misplaatste noot" te lezen kregen. Controverseren gaan we dus beslist niet. 't Zou te gek zijn, als clubgenoten na een niet of wel geplaatst artikel ran cuneus gingen doen. Zondag 26 Juni 1.1. werd met de wedstrijd D.F.C.Ajax de competitie afgesloten. Zoals bekend, verloor ons elftal met 53. D.F.C. bestond het om een 50 voorsprong te nemen, die tegen het einde van de match door drie treffers van onze for wards tot 53 werd gereduceerd. Voor de D.F.C.-ers, die voch ten voor een plaats in de Hoofdklasse, een prettige uitslag, maar voor R.B.C. een naar geval. Vrijwel de gehele competitie hadden de R.B.C.-ers veilig gestaan, in het zicht van de haven zijn ze gaan sukkelen en uiteindelijk gestrand. Voor onze oud clubgenoot, trainer Wim Debois, een hard gelag. Voor de statistiek; de in de laatste weken behaalde resultaten waren: R.B.C.Ajax 11; XerxesAjax 25; Ajax A.G.O.V.V. 3—1; Ajax—D.F.C. 3—2; D.F.C.—Ajax 5—3. Voor de aanvang van de match tegen A.G.O.V.V. werd Gé van Dijk door voorzitter Koolhaas en door de voorzitter van de sup portersvereniging, de heer La Fleur, gehuldigd. Twee honderd vijftig wedstrijden voor een eerste elftal is geen kleinigheid; er lopen hëel veel voetballers op de velden, die dat aantal nooit zullen halen. Gé heeft het gepresteerd met ere zodat er alle aanleiding was om hem even in het zonnetje te zetten. Beide voorzitters hebben het gedaan en niet alleen met woor den. Gé en zijn vrouw (zij kreeg natuurlijk de bloemen plus de zoen van Marius) kunnen er nog lang plezier van hebben. Als een goed jubilaris betaamt, zette Gé zich ook achter de micro en bedankte op vlotte wijze voor de cadeaux en de vriendelijke woorden. Zoals bekend eindigde de match in een overwinning, zodat onze jubilerende clubgenoot wel met genoegen aan zijn „mijlpaal 250" terug zal denken. De A.G.O.V.V.-er Beumer he laas niet, die brak n.l. tegen het einde van de wedstrijd een hiel- been. Van deze plaats wensen wij hem een spoedig en algeheel herstel toe. Voor de verrichtingen van de overige elftallen verwijzen wij naar de uitslagen. Alleen Ajax 5 moeten we voor het voetlicht halen. Het vijfde is weer kampioen! Dat kan gewoonweg niet missen. De kampioenen krijgt U natuurlijk. Hier zijn ze: Kol der, Vrolijk, Degenkamp, Hilster, Hendriks, Blekkenhorst, Rei- tema, Martens, Blom, Been, Majoor, Fransz, Abraas, Hoeboer endie we onverhoopt niet genoemd hebben. Gefeliciteerd, vrienden! Nu we het toch over kampioenen hebben, geven we meteen maar ons jaarlijks staatje: Ajax 2 Ajax 5 Ajax juniores A 1 Ajax juniores A 2 Ajax juniores A 3 Ajax juniores A 4 Ajax juniores A 5 Ajax juniores A 6 In totaal dus acht elftallen. Naast onze felicitaties aan de spelers, ook een ere-saluut aan de elftal- en de jeugdcommissie. BROWN. Onze doelman Pieters Graafland in actie. Een meester schot" van onze fotograaf

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 3