L. Sacksioni Biljartkampioen '54-'55 Zuidelijk „feu de oorzaak? (II) 15 Aan het einde der biljartcompetitie, die gedurende het afge lopen clubavondenseizoen een onregelmatig verloop kreeg, doordat diverse deelnemers meerdere malen niet aan de groene tafel verschenen, is het de gewoonte dat er nog een wedstrijd komt, die uitmaakt wie de kampioen van het seizoen is. Voor deze wedstrijd is door de directie van Hotel Suisse een speciale prijs beschikbaar gesteld, n.l. een miniatuur biljart waar elk jaar de naam van de kampioen in komt te staan. Een ere-prijs dus, waarvoor bij de matadors der diverse klassen veel belangstelling bestaat. De heren H. Blomvliet, Mittemeyer, L. Volkers en L. Sack sioni, resp. kampioenen in de afdelingen A t/m D mochten het deze keer uitvechten en de laagst geklasseerde kampioen Sack sioni werd ongeslagen kampioen. H. Blomvliet en L. Volkers waren reeds spoedig uitgescha keld, beide door nederlagen tegen de andere twee gegadigden, zodat de eindstrijd MittemeyerL. Sacksioni de beslissing moest brengen. Beide kemphanen hadden behoorlijke resultaten geboekt, eerstgenoemde met een serie van 13 tegen Blomvliet en een van 15 tegen Volkers, terwijl zijn rivaal Sacksioni met een voor zijn klasse behoorlijk moyenne zijn partijen had ge wonnen. Met 70 punten te maken, leek het zeer waarschijnlijk, dat Mittemeyer (die een serie kan maken) een eenvoudige opgave om d.e voorgift van 20 caramboles in te lopen, zou hebben. Een serie van 10 maakte hij wel, maar Sacksioni gaf hem geen schijn van kans om ver uit te lopen, beëindigde de partij in 39 beurten, terwijl Mittemeyer slechts 10% van zijn voor- gift had kunnen goedmaken. Voor het seizoen 1954/55 mag de graveur in het miniatuur biljart dus graveren: L. Sacksioni kampioen 1954/55 Luuk van harte gefeliciteerd. DE CLUBAVONDCOMMISSIE. Ajaxll D.O.S. II Aanval op het D.O.S.-doel. De doelman redt. Standaar rechtsdaalt op de aarde. Na mijn artikel in ons vorig clubblad is de Zuidelijke supre matie, die reeds 75% bedroeg, tot de volle 100% gestegen. In de laatste wedstrijd tegen Holland Sport maakte N.A.C. uit Breda een einde aan de hoop der gecombineerde professio nals uit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, door de gast heren met 13 te kloppen. De dagbladen hebben hier diverse kolommen aan gewijd, de voorzitters der kampioensclubs heb ben hun mening weergegeven en speciaal kwam tot uiting, dat het heilig enthousiasme om iets te willen bereiken, een zeer voorname factor in deze competitie is geweest. In een jaar tijd stampt men geen „vereniging" uit de grond, wel een elftal waarin de jongens met elkaar spelen, maar waar de geest en sfeer nog niet zo sterk is om een extra prestatie te kunnen op brengen. Een eerste elftalspeler, die vanaf zijn jeugd reeds voor zijn club speelt, in die jaren prestaties van zijn toen nog grotere broers heeft bewonderd, innerlijke organisatie heeft weten te appreciëren, zal in een beslissende wedstrijd altijd meer kunnen opbrengen als een speler die uitkomt voor een club, die mis schien nog geen 20 spelers telt. Al met al is het een onderonsje geworden tussen Breda, Til burg en Eindhoven en we horen t.z.t. wel wie in het laatste bedrijf van een „Midzomernachtdroom" als sterkste uit de voetbalbus zal komen. De beslissingswedstrijden voor plaatsing bij de eerste negen, zijn nu ook achter de rug en de voorlopige balans, opgenomen in ons vorig nummer, behoeft slechts een kleine rectificatie. Het Noorden verliest n.l. 80%, vier van de vijf. Het Oosten verliest ruim 60%, zeven van de 11. Het Westen verliest 25%, 6 van de 21, terwijl het Zuiden onder de 20% verlies blijft, n.l. 3 van de 16, waarmede men nog moet bedenken, dat één van deze drie clubs, n.l. Brabantia, zich reeds ver voor de beslis singen waren gevallen had teruggetrokken uit de afdeling „be taald voetbal". Buiten een uiteindelijke triomf van vier afdelingskampioenen, heeft het Zuiden dus ook het minste percentage verlies geleden. Na mijn eerste stukje, waarbij om commentaar werd ver zocht, mocht ik enkele toezeggingen ontvangen van enkele clubgenoten, o.a. van jubilaris Gé van Dijk. Mijne heren, de ko lommen staan voor U open en het is slechts te hopen, dat uit de diverse commentaren en eventuele adviezen het Westen en dus ook onze vereniging, één en ander voor de toekomst ter ver sterking van krachten en prestaties moge zijn. Nogmaals: Westelijke vertegenwoordigerslet op Uw saeck! C. E. de V. Een moment uit de wedstrijd AjaxVI tegen A.P.G.S. III

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 15