LAGEJA PALERMO Er wordt een aanslag gepleegd Deurwaarder volgende zaak! John Millstone Ann Sterman Uit andere bladen Televisie - Radio-apparaten 12 op Zondag 21 Augustus, door het Ajax-viscollege op alle mo gelijke vissen. Boze tongen beweren dat er deze keer zelfs walvissen aan te pas zullen komen, waardoor de ijverige com missie van dit jaarlijks terugkerende vissersfeest, zeer ernstig overweegt om de leidende figuren van de Willem Barendz te verzoeken, een lezing met lichtbeelden te willen geven, opdat iedere vissersman de kans krijgt beslagen op het ijs (in Hol land op 21 Aug. mogelijk) te komen. U gelieve deze eerste bekendmaking uitsluitend te zien, als een welkome gelegenheid om nu een besluit te willen nemen Uw verdere vacantieplannen te kunnen klaarmaken. U heeft dan nog even rustig de tijd om Uw spulletjes aan een inten sieve controle te onderwerpen, om nog enkele snipperdagen op te nemen en met alle mogelijke soorten materiaal en aas te trainen. Deze keer kan dus niemand met het excuus komen, had ik het maar iets eerder geweten, dan was ik een paar maal gaan oefenen. Het stopper-systeem gooien we die dag even in de vaart, kanaal of zee, waar de commissie ons met prima ma teriaal naar toe brengt, die dag is „open spel" dat de klok slaat. U wilde iets vragen? Ik zal U maar direct antwoord geven. U wilde natuurlijk weten, bij welke adressen U zich nu reeds kunt opgeven. De heren Levendig en Schroder noteren reeds gaarne Uw naam, laatstgenoemde heeft een telefoonjuffrouw aangenomen, laat dit festijn nu eens één gulden vijftig meer kosten, en deze jongedame boekt U met hoffelijk gebaar (voor bezitters van televisietoestellen controleerbaar). Zorgt U even voor een prettig humeur wanneer U deze dame onder 79 15 97 opbelt. U wordt door de secretaresse n.l. als volgt ontvangen: Goeden morgen, middag of avond! Hier de secretaresse van het Ajax-viscollege! Waarmede kan ik U van dienst zijn? U ziet dus, service with a smile van de commissie, wilt U daar een klein pietsie medewerking tegenover stellen? Balleefd, C. E. de V. Een ieder krijgt de gelegenheid, wanneer hij of zij voor de rechtbank moet verschijnen, iets ter verdediging aan te voeren, de president doet uitspraak en wanneer U de rechzaal nog niet heeft kunnen verlaten, hoort U achter zich Deurwaarder volgende zaak Wanneer U deze letteren onder de ogen krijgt, is er ook uit spraak gedaan in onze voetbalcompetitie, al mag er dan mis schien nog een enkele beslissingswedstrijd gespeeld moeten wor den, om het vonnis te vellen. Voorwaardelijk met een proeftijd van een bepaalde termijn is er evenmin als „hoger beroep" niet bij. Zes en twintig zittingen zijn er nodig geweest om het „schuldig" over een twintigtal clubs uit te spreken. Advocaten zijn er niet aan te pas gekomen, de verdediging heeft men zelf 26 wedstrijden ter hand mogen nemen en ook kennis kunnen maken met de harde werkelijkheid van de jury, die geen enkele reputatie, hoe groot dan ook, als verzachtende omstandigheid in aanmerking kon nemen. De vier rechtbanken, bestaande uit de negen clubs van iedere afdeling, die nu twee „ere divisies" gaan vormen, spraken de vernietigende woorden: Deurwaarder volgende zaak! In het seizoen 1955/56 zullen dus 36 clubs de toeschouwers vergasten op „eerste divisiespel", waarvoor twee afdelingen van 18 clubs gevormd zullen worden. Was er in het seizoen 1954/55 nog een meerderheid van 9 tegenover 5, die het vonnis na de 26ste zitting uitsprak, in het seizoen 1955/56 beslissen 9 clubs over een gelijk aantal col lega's of het: „Gewogen en te licht bevonden" moet worden uitgesproken. Voor het algeheel hoopt schrijver dezes, dat men beter voetbal te zien zal krijgen en dat ons bestuur met de steun van com missies, trainer en allen die het goed met onze club menen, een elftal binnen de krijtlijnen zal brengen, dat zelf uitspraak kan doen door zich bij de eerste negen te plaatsen, waardoor de hard klinkende woorden: Deurwaarder volgende zaak! voor ons achterwege kunnen blijven! C. E. de V. 55 k /-A i n. r\ ui i i 55 Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Orkest: Al Jolson Songs Vocaliste Zondag mat. 4-6.30 uur De Feijenoorder: Voetbal wijsheid. In Brazilië wil men komen tot het college-geven in voetbalsystemen. Krantenbericht Toen m'n vader nog een knaapje van een jaar of veertien was, stroomlijntaxi nog een aapje met koetsier in zware jas, werd het voetbalspel bedreven op een veld, ver van de stad, daar werd dan de match gegeven waarvoor niemand aandacht had Maar bij 't wentelen van de jaren maakte voetbal danig school en onmetelijke scharen zweren nu bij kick en goal. van een wei met vunzig water waarin je je wassen kon, groeiden, al was dat veel later, douches in een Stadion. Thans zelfs geven wijze Pieten puur college in 't systeem, hoe je scoren moet en schieten, want dat is een heel probleem. Universitaire lieden onderricht men in het spul die zich straks als coach aanbieden met 'n sportieve doktersbul. Voetbal gaat men dus doceren, Koning Soccer zet zich schrap, gaan we hem straks bestuderen, inderdaad, het kan verkeren, alsExacte Wetenschap! PHIDA WOLFF Jr. Telefoon 43617 Weteringschans 79 Speciaal adres voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 12