F. DAZERT Broodje Café „Populair" Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Tan Kootje Harry iacbiioni Sigarenmagazij n Reguliersbreeslraal 51, lel. 31996 Amsierdam-C. uiting. Mede doordat T.I.W. wat traag van start ging, profi teerde Ajax onmiddellijk. W. Prins en R. Kok kregen 4 wijd en aangezien Herre Kok en Jan Neefjes een „twee honkslag" lieten noteren, had ons team spoedig een 40 voorsprong. Pas in de tweede inning kreeg T.I.W. haar eerste kans. Met nog geen enkele nul kreeg zij drie honken bezet, doch door een ge dwongen loop, eenmaal drie slag en het tijdig spelen van de bal door R. Kok op het eerste honk, ging deze fraaie kans voor haar verloren. In haar volgende slagbeurt wist de ploeg van Wijnands toch de achterstand te verkleinen door twee goede honkslagen (41). Maar ook onze ploeg zorgde er voor dat door Ter Heide (tweehonkslag) en Pasteuning (eenhonkslag) alsmede twee fouten van de T.I.W.-velders, de score werd ver hoogd tot 71. Doch weer kwamen de geel-zwarten terug, dit maal met twee punten door honkslagen van Rietbergen, Van Lieshout en haar werper Kempen (73). Maar opnieuw wist ons team de score op te voeren. Herre Kok was door een fout op de kussens gekomen, Neefjes zag zijn weggeslagen bal in een T.I.W.-handschoen verdwijnen doch aanvoerder Jan ter Heide sloeg deze middag zijn derde tweehonkslag. Mossing Holsteyn noteerde 4 x wijd waarna Pasteuning een tik gaf waar de T.I.W.-ers geen antwoord op wisten. Twee punten (9—3. In haar laatste slagbeurt probeerden de T.I.W.-ers nog verandering in de achterstand te brengen, wat slechts gedeeltelijk gelukte. Herr Kok prima in vorm met 12 x 3 slag zorgde voor de „eerste" nul, doch de volgende T.I.W.-er gaf een uitstekende tweehonkslag. Op een hoge bal van Van der Houw probeerden zowel Pasteuning als Mossing Holsteyn de bal te vangen met als resultaat dat beiden de bal misten. Dit misverstand koste ons twee punten, maar verder kwamen de T.I.W.-ers niet. Een combinatie NeefjesR. Kok betekende de „tweede" nul en T.I.W.'s laatste kans werd teniet gedaan door een vang van Herre Kok (95). Tot nu aan toe heeft ons eerste team geen slecht resultaat bereikt. Vier ge speeld en 7 punten betekent dat zij samen met H.F.C. Haarlem (onze volgende tegenstander, op 28 Mei, thuis) en O.V.V.O. de leiding heeft in afd. B. AJAX 2—A.P.G.S. 2 5—22. Het nog steeds lang niet op haar sterkst uitkomende „tweede", heeft een zware nederlaag geleden tegen de lang niet „piepjonge" ploeg van A.P.G.S. die ditmaal Cor Wilders op de plaat had staan. In deze wedstrijd bestond ons team van 50% uit spelers die hooguit 17 jaar zijn en onverdienstelijk hebben zij het zeer zeker niet gedaan. Wel werden er nog te veel fouten gemaakt, maar juist door het spelen van wedstrijden krijgen onze jeugdige spelers de nodige routine. Voor de geroutineerde spelers is het natuurlijk niet plezierig om te zien dat eenvoudige kansen onbenut worden gelaten, maar door zelf vol te houden helpen ook zij onze jeugdige spelers over, laten wij schrijven, „moeilijke punten" heen te komen. V.V.G.A. 3—AJAX 2 54. Tegen V.V.G.A. ging het, mede doordat het team wat ver sterkt was, veel beter dan in vorige wedstrijden. Ons team heeft zelfs nog enige tijd een voorsprong van 40 gehad. Door diverse foutjes ging deze voorsprong echter nog verlo ren. Jammer, de volgende keer beter, want drie nederlagen is nu niet een bepaald fraai resultaat. Tegen koploper H.E.D.W. (onze volgende tegenstander) heeft de commissie een sterk negental kunnen samenstellen. Dus AJAX—H.E.D.W. 0—10. Maar ook deze wedstrijd ging verloren. En laten wij eerlijk bekennen, „verdiend" verloren, want de H.E.D.W.-ploeg die versterking heeft gekregen van de oud-Zeeburgia-speler Wol- ffrang was in uitstekende vorm. In de eerste drie innings kreeg ons team reeds, door vijf fouten en vier honkslagen, een 70 achterstand. Slechts Hordijk die deze middag in een prima vorm bleek te zijn kon hier iets tegenover stellen. Na vijf innings ging het ook bij ons team beter, maar door goed be waken door de H.E.D.W.-werper en catchers kon ons team niet tot scoren komen. Mede doordat ook ons „slagwerk" de mindere was, slechts Hordijk 2 x en van Genderen 1 x konden een „safe hit" noteren, dan dat van de H.E.D.W.-ers met 8 honkslagen, was deze nederlaag dan ook te verklaren. VAN EN OVER JEUGDHONKBAL. In onze eerste wedstrijd tegen het sterke Zeeburgia was het wel zeer verwonderlijk, dat van de twaalf aangeschreven jon gens er slechts zeven op het terrein van Zeeburgia aanwezig waren. Verder was het opvallend, dat uit de kleding van ons team met de grootste moeite kon worden opgemaakt, dat het hier een ploeg van Ajax betrof. De kleurrijkste combinaties waren er te constateren. Dat moet bij de volgende wedstrijden veel beter verzorgd zijn. Dat de wedstrijd tegen Zeeburgia verloren ging was duidelijk, want met in totaal acht automatische nullen komt men niet ver. Toch was het resultaat nog eervol te noemen, want ons team verloor met 52. In de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit begon het team ook niet al te best. Mede door 4 x vierwijd wisten de Blauw Witters drie punten te scoren, waartegenover onze jongens er slechts twee wisten te verzamelen. Tot de vijfde inning ging de strijd gelijk op toen Blauw Wit een 84 voorsprong wist te nemen. Maar ons team gaf zich nog niet gewonnen en wist zowaar nog vier punten te scoren (88). Toch zijn wij er van overtuigd, dat ons juniores-negental betere resultaten kan be halen. Aan jullie de taak om dit te bewijzen. W. N. Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! H. Fleijsman

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9