ll^l-IONKBAL Automobielen-verhuur C?!©b©## 8 A.B.C.'s BE VRI JOINGSTOURNOOI. Op 5 Mei j.l. hield de Amsterdamse eerste klasser A.B.C. voor de achtste maal haar, in honkbalkringen reeds overbekend ge worden tournooi om de „Bevrijdingsbeker". Aan dit tournooi namen ditmaal deel: Blauw Wit, V.V.G.A., Ajax en de organisators. De loting had uitgemaakt dat ons team tegen „onze buurman" V.V.G.A. moest aantreden voor een plaats in de finale. Met één invaller voor de geblesseerde Ruud Kok, waarvoor Harry van der Pol inviel, trad ons team in een wat gewijzigde opstelling binnen de krijtlijnen. Reeds in de eerste inning namen onze tegenstanders door een honkslag en twee fouten van ons binnenveld met 1—0 de leiding, maar lang hebben zij daar niet plezier van gehad, want reeds in de gelijk makende inning werd deze achterstand omgezet in een 41 voorsprong. In de volgende vier innings konden mede door goed veldwerk van onze ploeg de G.A.-ers slechts één punt aan haar totaal toevoegen, terwijl door vier honkslagen en diverse fouten van onze tegenstanders de score door ons werd verhoogd tot een 92 overwinning. Opgemerkt moet hierbij worden dat V.V.G.A. lang niet met haar sterkste team in het veld was verschenen. In de andere wedstrijd tussen A.B.C. en Blauw Wit wisten de zwart-roden „hun buurman" met 45 voor de eerste prijs uit te schakelen, zodat dus in de finale evenals het vorig sei zoen - uitkwamen A.B.C. en Ajax. In deze wedstrijd kon ons team in het begin maar niet los komen, en hiervan maakte A.B.C. dat ditmaal Tromp op de plaat had staan dan ook direct gebruik (10). Maar plotseling kwam de vaardigheid van onze ploeg weer terug en voordat de derde nul gevallen was, was de stand twee innings later reeds 41 in ons voor deel. Maar A.B.C. gaf zich nog niet gewonnen en wist in haar volgende slagbeurt de achterstand tot 43 te verkleinen. Doch opnieuw wist Ajax haar voorsprong te vergroten, want zowel Neefjes als Jan ter Heide gaven 'n honkslag, terwijl door 3x4 wijd de stand inmiddels 63 was geworden. Met drie honken bezet sloeg Hugo Walker toen een pracht van een homerun die ons vier punten opleverde (103). A.B.C. gaf toen de moed op. In de nog resterende innings wisten beide negentallen nog een maal te scoren. Door deze 114 overwinning namen wij voor de 4de maal de „Bevrijdingsbeker" mee naar huis, zodat deze nog slechts eenmaal gewonnen moet worden wil zij definitief in ons bezit komen. KENNEMERLAND—AJAX 2—11. In deze wedstrijd, die een wat eenzijdig karakter had, heeft ons team de volle buit weten binnen te halen. Reeds in de 2de inning had onze ploeg een 40 voorsprong door 3x4 wijd van werper F. Smeding en honkslagen van H. Kok, Jan ter Heide, Pasteuning en Walker. Wel wist Kennemerland de achterstand, door een honkslag van J. Roodenburg, tot 41 te verkleinen, doch in de vierde inning kwamen maar liefst zeven clubgenoten over de „thuisplaat". W. Prins begon met een twee honkslag, Walker kreeg 4 x wijd, terwijl door diverse fouten in het veld van Kennemerland de score werd opgevoerd tot 11—1. Slechts in de zesde inning wisten onze gastheren opnieuw een maal te scoren (112). Aangezien in de nog resterende innings beide ploegen niet meer tot vermeldenswaardige feiten konden komen, kon men alleen maar vaststellen, dat ons team de wed strijden om de „Bevrijdingsbeker" nog wat „in de benen" had zitten. AJAX—BLAUW WIT 84. Hoewel enige weken geleden ons team in een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Blauw Wit een duidelijke overwinning had behaald, was het lang niet zeker dat dit nu weer het geval zou zijn, temeer omdat het nu een competitiewedstrijd betrof. En zie, zeer lange tijd heeft Blauw Wit in deze wedstrijd een voorsprong gehad die echter in de laatste innings voor haar verloren ging. In de eerste inning reeds namen onze tegenstanders, door honkslagen van hun catcher en werper een 10 voorsprong en wat ons team ook probeerde, steeds hadden onze gasten, door goed veldwerk, hun antwoord klaar. In de vierde inning werd onze achterstand zelfs vergroot tot 20, toen op twee fouten van onze derde honkman,. Van der Heyden, die door 4 x wijd op het honk was gekomen, de thuisplaat kon aantippen. Pas in de zesde inning kon Herre Kok, op een slag van Ter Heide tegenscoren (12). Maar Blauw Wit kon mede door drie fouten van onze velders haar voorsprong weer vergroten tot 1—4. Pas in de zevende inning kreeg onze ploeg een kans. Mos sing Holsteyn was door een fout van de midvelder op de kussens gekomen, Pasteuning en Prins sneuvelden echter op 3 x slag, maar Walker kon het eerste honk bereiken door een fout van de korte-stop van Blauw Wit. Zowel Ruud als Herre Kok deden toen hun (honkbal)-plicht en voor alle twee kon „honkslag" genoteerd worden. Alvorens het wisselen was geblazen was de achterstand weggewerkt en omgezet in een 54 voorsprong. Mede doordat onze tegenstanders het niet eens waren met een beslissing van de scheidsrechter gaven zij in de laatste inning de moed om nog terug te komen op. In onze laatste slag beurt werd het zelfs nog 84 door 2 maal vier wijd en honk slagen van Mossing Holsteyn en H. Kok. Jammer was het dat een aantal Blauw Witters vergaten 4e gebruikelijke sportgroet te brengen. T.I.W.—AJAX 5—9. Deze wedstrijd is altijd voor onze ploeg een „lastig" karwei, want verschillende malen in het verleden kwamen de geel zwarten als overwinnaars uit de strijd. Onze ploeg was dus gewaarschuwd. En dat kwam in de eerste inning reeds tot Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel - Chevrolet Alle wagens van 1955 TARIEF Volkswagen de Luxe '55 Opel '55 Chevrolet '55 Per dag Wpplcpt'nflp Zaterdag 12 uur tot W eexeinae Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. 16.— „0.06 65. 0.06 125.- „0.06 f 11.50enf 0.06 p. km. 18. 0.06 75.- „„0.06 145.- 0.06 f 20.—en f 0.10 p. km. 35.- „0.10 „130.- „0.10 „250.- „0.10 Voor langere huur speciale condities Verzekering: All Risk Benzine voor rekening van de huurder

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 8