Toekomstmij mering Bondsvergadering van 14 Mei 1955 Dankbetuigingen 7 maar waarover in de afgelopen 5 jaar veel te weinig te doen is geweest. Het boek verscheen en de kous was daarmee blijkbaar af! Niet althans van onze zijde. Dezer dagen snuffelden wij weer gretig in de schrifturen van de auteurs en stuitten daarbij op „het huis dat Ajax bouwde", een zeer lezenswaardig deel van het boek. U weet het nog althans de oudere leden in December van het jaar 1933 legde ons Bestuur de uitgewerkte plannen van architect Daan Roo- denburgh aan de Algemene Vergadering voor. Wij herinneren ons de opzet, al is het gisteren gebeurd. Het beloofde ons niet alleen een huis, maar zelfs „een huis in een tuin". Elke boom die gespaard kon worden zou behouden blij ven en de fraaie oprijlaan werd benut tot een verdekte opstel ling van de verlichting van ons trainingsveld. Hoe zwaar de schade is, aangebracht in de dagen van de bezetting, stelt pagina 143 in ons Jubileumboek voor. Wij citeren: „Het verlies van de uniforme 4x3 populieren beplanting in de hoeken van ons veld, die een bewust onderdeel van de archi tectuur vormen, is eenvoudig funest gebleken. Grote schade werd aangericht aan gazons, bomen en struiken en op dit ge bied zijn wij er bekaaid afgekomen." De opmerkzame kijker, die een rondje langs de tribunes maakt, vraagt zich af wat er in de afgelopen 10 jaren is gebeurd om de schade te herstellen. Wij missen de eigenschappen van een tuinbouwer om met enig recht over dit punt critisch te schrijven. Wij laten het dus maar bij een paar vragen, bijvoor beeld of er voldoende pogingen zijn gedaan om „de tuin waarin het huis staat" inderdaad het oude aanzien te geven. Mensen, die meer van het vak afweten, schudden het hoofd bedenkelijk, als wij hun oordeel vragen. Nog dezer dagen ver trouwde ons een insider toe: de boombeplanting achter de open tribune had reeds geruime tijd, zonder veel moeite of kosten, gereed kunnen zijn. En ook ten opzichte van de overige beplan ting sprak deze practicus met enige scepticisme. De man be twijfelde of inderdaad „alles hens aan dek zijn geweest" om de tuin haar oude, fraaie aanzien te hergeven. Men begrijpe ons goed: wij schrijven er niet over om eens lekker te kunnen kanke ren. We zijn die periode al jaren ontgroeid. Ontgroeid zijn wij gelukkig nog niet aan de lust om naar het beste te streven, ook wat de situatie van ons Stadion betreft. Tenslotte nog ditin het bijna afgelopen seizoen zijn heel wat dameslaarsjes en -schoenen naar de As 'modee gegaan door het verplicht „door de modder baggeren" alvorens in ons Sta dion te kunnen komen. Modder en plassen ontstaan door het niet opharkenlosmakenvan de kiezelstenen, veroorzaakten vele scheve gezichten! Service heren!, wij leven nu in de tijd dat wij periodieke kijkers moeten trekken. „De cost gaat voor de baet uit". JAN GR. (Commentaar op dit artikel in het volgende clubblad. Red.) Hij, die geen vreemdeling in het Voetbal-jeruzalem is, zal het komende seizoen nu niet direct met veel optimisme tege moet zien. Er zal dat seizoen zeer veel van onze spelers worden gevergd. Men zal zich nog meer dan voorheen, moeten omscha kelen naar het betaalde voetbal. De verhoudingen worden nu bij reglementen vastgelegd, waaraan zich zowel de vereniging als de speler die betaald wordt, zal moeten houden. Er is nu onge veer één seizoen geëxperimenteerd en naar aanleiding van de opgedane ervaring is de leidraad voor een ieder voorlopig be paald. Dat er in de loop der komende jaren nog het een en ander aan bijgeschaafd moet worden zal een ieder begrijpen. De materie is nieuw en ook hier geldt dat ondervinding de beste leermeester zal blijken te zijn. Tot zover het gereglementeerde gedeelte. Veruit het belangrijkste is echter: hoe kunnen we de presta ties van de spelers op het groene veld opvoeren. Uiteindelijk is dit gedeelte voor iedere vereniging van essentieel belang. Dat de meeste spelers hier nog heel veel hebben te leren is zeker. Nemen wij alleen maar eens de „lichamelijke conditie" onder de loupe. Bij vrijwel alle buitenlandse spelers is deze veel beter dan bij ons. Zelfs bij jongere spelers mochten wij dit constateren. Op het grote internationale jeugdtournooi in Saarbrücken en ook bij de wedstrijd die onze juniores tegen de Grasshoppers speel den kwam dit duidelijk aan het licht. De souplesse van het gehele lichaam was veel beter en daar door ook de snelheid bij de sprint. Dr Posthuma heeft op dit onderdeel van de training herhaaldelijk gewezen en als zijn mening te kennen gegeven dat de lichaamsconditie door gym nastiek moet worden opgevoerd. Stellig is het zo, dat op de scholen op dit gebied t.o.v. het buiten land een grote achterstand bestaat. Wij zullen dus, willen wij in de toekomst meedoen, aan dit punt, de grootst mogelijke aandacht moeten besteden en onze prominente jeugdspelers reeds nu in die geest laten trainen. Regeren is vooruitzien. Hoe eerder wij onze spelers aan het onderdeel gymnastiek onder werpen, hoe beter. Wij hebben nu nog een paar maanden voordat het seizoen 1955/56 een aanvang neemt en in deze tijd kan reeds zeer veel worden gedaan. Laten wij deze tijd niet ongebruikt voorbij laten gaan. De zomermaanden zijn bij uitstek voor gymnastiek, in de vorm die wij voor onze spelers nodig hebben, geschikt. Laat in die tijd de bal van het veld. Conditie, conditie en nog eens conditie. Snelheid, snelheid en nog eens snelheid. Dat is het belangrijkste wat ons de komende maanden te doen staat, en ik geloof dat wij de goede resultaten reeds in de eerste wed strijd in het komende seizoen zullen bemerken. Aan de slag spelers en versaag niet. J. K. Op deze, voor de voetballerij zo belangrijke vergadering, is het reorganisatierapport behandeld. Het reorganisatierapport behelsde de nieuwe constellatie van onze Bond. Voorwaar een belangrijk werk, waarvoor de Reorganisatie-commissie alle hulde verdient. Deze commissie zal zich wel niet met de hoop hebben gevleid, dat dit plan zo zonder meer zou worden aan genomen. In vele voorvergaderingen is dit rapport besproken en men heeft van beide kanten water in de wijn moeten doen om tenslotte tot overeenstemming te komen. Deze overeenstem ming is dan nu bereikt en de verenigingen kunnen thans aan het werk gaan om ook hun reglementen aan de nieuwe toe stand aan te passen. Ook onze vereniging zal thans op twee zuilen rusten; het amateur- en het betaalde-voetbal, en dienovereenkomstig zul len de heren van onze Adviescommissie zich met dit vraag stuk bezig gaan houden om een ontwerp te maken voor nieuwe Statuten en het Huishoudelijk Reglement. Hierdoor zal weer een buitengewone algemene vergadering nodig zijn om over deze veranderingen uitspraak te doen. In die tussentijd zullen reeds in de sectie betaald voetbal en in de sectie amateur-voetbal de nodige verkiezingen plaats vin den om op korte termijn de betreffende besturen te verkiezen. Het is te hopen dat nu spoedig tot constructieve arbeid kan worden overgegaan opdat een ieder weet waaraan hij toe is. J. K. Langs deze weg betuig ik, mede namens mijn ouders, het Bestuur, de Jeugdcommissie en mijn voetbalvrienden, mijn har telijke dank voor de vele blijken van belangstelling, tijdens mijn ziekte en bij mijn thuiskomst ondervonden. BERTU'S HOOGERMAN. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstelling tijdens mijn ziekte ondervonden. H. W. BLANKERT. Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 7