OUPE Ajax 1. Op het moment, dat wij deze regels schrijven, be draagt het aantal punten, door ons eerste elftal in twintig wedstrijden min of meer moeizaam veroverd, zes en twintig stuks. Acht matches werden gewonnen, tien gelijk gespeeld (een record?) en slechts twee verloren. Theoretisch bestaat er nog een mogelijkheid, dat we onder de demarcatie-lijn eindigen, daar B.V.V. en V.S.V., het resp. tot 31 en 28 punten kunnen brengen. De zes wedstrijden, die nog resteren, zouden we dan moeten verliezen en de onder ons geplaatste clubs, resp. 2 tot 8 punten bij eikander moeten schieten, om boven ons totaal te komen. Daar gelooft vermoedelijk niemand in, zodat we kun nen aannemen, dat we het dit seizoen hebben gered. Een feli citatie aan het adres van Michels en zijn mannen is hier dan ook wel op zijn plaats. De in de laatste weken gespeelde wedstrijden leverden vier punten op. Tegen Eindhoven een zeer onaangename en keiharde match werd gelijk gespeeld (11). De Eindhovenaren namen de leiding, doch nog voor de rust wist Den Edel met een prach tig schot gelijk te maken. Doelpunten bleven verder uit en daar het vertoonde spel met voetbal laat staan met kampioens voetbal weinig te maken had, was een ieder blij, toen de ref aan de trap-maar-raak-partij een einde maakte. Verder zul len we over deze strijd maar zwijgen, alleen zouden we, naar aanleiding van de hedendaagse opvattingen, willen voorstellen, om de woorden ,,fair" en „sportief" maar uit de voetbal-vocabu laire te schrappen. Ze zijn zo langzamerhand een aanfluiting geworden. In Enschede, tegen de club van die naam, werd er gelukkig nog eerlijk voetbal gespeeld. Beide elftallen scoorden eenmaal, zodat de buit broederlijk werd gedeeld. B.V.V.één der mindere goden uit onze afdeling, kon hef op ons veld niet bolwerken en werd met een 41 nederlaag terug gewezen. Burgers (2), Butter (1) en Krijgh van B.V.V. zorg den voor de Ajax-doelpunten. Eenmaal moest gezien de uit slag Pieters Graafland, de bal uit het net halen, verder gaf hij, goed bijgestaan door Van Mourik, Geelhuyzen, Van Dijk, Elzer en Bakker, de rood-zwarten uit Den Bosch geen kans. De voorhoede bestaande uit Winter, Den Edel (later vervangen mm Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS door Butter), Michels, Burgers en Brokx, speelde voor de rust een tamelijk vlotte partij. Brokx, deed toen heel handige din gen, (na de thee werd het weer pingelen zonder end), Winter bleek al aardig ingeburgerd, Michels, uiterst actief schonk zijn medespelers kansen, waarvan Burgers er twee benutte en Den Edel, snel en schotvaardig (niet zuiver) maakte het de doelman der B.V.V.-ers zeer lastig. Na de rust, toen Butter er al ras met een kopbal 31 van had gemaakt, was de pret voorbij en haak ten we naar het eindsignaal. Krijgh bracht nog enige sensatie, door een voorzet van Winter, prachtig en keihard in eigen doel te koppen. Ajax 2 is kampioen. Na tegen Haarlem 2 een gelijk spel uit het vuur te hebben gesleept (22), werd tegen Zeeburgia 2 een 13 overwinning geboekt. Uit de resterende twee matches moest toen nog één punt bemachtigd worden om het kampioen schap binnen te halen. Dat leek nog een zware opgaaf, daar Volendam 2, nummer 2 van de ranglijst, ook nog iets voor het kampioenschap over had en dat, op ons veld, gaarne waar wilde maken. Aanvoerder Goedkoop en zijn makkers geloofden daar echter niet in en hebben dat Zondag j.l. duidelijk laten weten. Met 72 moesten de Volendammers, die zeer sportief de neder laag incasseerden, de vlag binnen halen. Ze konden tegen de vlotte combinaties van Goedkoop, Bartelsman, Standaar, Bou quet en Bartels niet op. Het was heus geen schande, want onze voorhoede, goed gesteund door Haarms, Wolterink en Velder 't was prima Hannie was buitengewoon op dreef. Prachtige

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 4