2 In het Aprilnummer van het ,,Ajax-Nieuws", heeft de heer Jan Gr. iets verteld over de ontvangst, die onze club bij de Grasshoppers te Zürich ten deel viel, toen jaren geleden onze vereniging een reis door Zwitserland maakte. De heer Gr. deed in zijn artikel uit de doeken, wat deze Zwitserse club tot een „sportcentrum" van Zürich heeft gemaakt. Hij schreef ook, dat de Ajaxleiders uit die jaren met elkaar afspraken, om, in navol ging van Grasshoppers, te proberen, van onze vereniging een „sportcentrum" van Amsterdam te maken. Aan het slot van zijn artikel zegt de heer Gr. „Zijn vele clubs in andere landen daarin geslaagd, Ajax is helaas te behoudend gebleken. Wij hebben de grote lijn wel ge zien, maar wendden ons er angstvallig van af. Misschien ook misten wij de krachtige handen om naar iets groots te grijpen." Daar zijn wij het niet mee eens. In de loop der jaren zijn er vele pogingen gedaan om onze vereniging uit te bouwen. Er is ge- experimenteerd met hockey, tennis, waterpolo, athletiek, cricket en honkbal. Wat is daar van terecht gekomen Met uit zondering van cricket en honkbal; niets. Tweemaal zijn er goed bedoelde pogingen gedaan om tot een athletiekafdeling te komen. Speren, discussen etc. werden aangekocht en zelfs de heer Van Beveren, bereid gevonden, de athleten te trainen. Bin nen twee jaren was de Ajax-athleet verleden tijd. Ten tijde van trainer Stanley Castle, kwam tennis op de prop pen. Als we ons goed herinneren werd er zelfs een net gekocht. Zegge en schrijve twee avonden is er een balletje geslagen en toen waren er geen liefhebbers meer voor tennis in Ajax-ver- band. Onder leiding van de heer A. de Wit is er, ook jaren ge leden, een Ajax-waterpolo-team in het nat gedoken. Of de ploeg weer boven is gekomen, weten we niet, maar in ieder gevalwe hebben er nooit meer iets van gehoord. Volgens de heer Kool haas, moet er indertijd ook hockey op het programma hebben gestaan. Bij ons weten, is het bij het programma gebleven. Cricket, heeft zich gehandhaafd. Vraag aan de heer Dukker, maar eens hoe. In onze tijd, dat was tot en met 1932, brachten we twee teams in het veld en als we ons niet vergissen, is er zelfs een jeugdteam op de mat verschenen. Vriend Pil, leider van de mannen in het wit, brengt het de laatste jaren, beslist niet zonder pijn, tot één ploeg. Allemaal „ouwe-getrouwen". Ex-collega Van Tuyl, heeft jaren lang alles gedaan om de Honk balafdeling in leven te houden. Die afdeling leeft nog, maar ga eens met de heer Van Tuyl pratenHet fanfarecorps kan gerust thuisblijven! De heer Niepoth, is nu de man, die Ajacie- den naar de honkbal-training roept. We hebben er een avond aan gespendeerd. Niet omvallen; er waren wèl vier honkballers aanwezig. De heer A. Zwang, dè man van de clubavondcommis sie, organiseert, of beter, organiseerde, zo nu en dan biljart- of klaverjaswedstrijden. De medewerking van de klaverjassers is zo overweldigend, dat Arie er schoon genoeg van heeft. We hebben in ons stadion een clublokaal met bar, waar we trots op kunnen zijn. Gut, gut, wat maken we daar een gebruik van! Nogmaals, we zijn het met de heer Gr. niet eens. Al wat men in de richting, aangegeven door de heer Gr., probeert, zal op een fiasco uitdraaien. Wat in andere landen mogelijk is, gaat hier beslist niet. We zijn in ons land niet zo erg op elkander in gesteld. We gaan liever onze eigen weg. Ons enthousiasme is vaak heel snel bekoeld. Zodra de voetbal in het ballenrek ver dwijnt, zoeken we het elders. We pakken de fiets, de auto, de tent of wat dan ook. We gaan tennissen met vrienden of kennis sen in een tennisclub, we zoeken de zee of het bos op, we gaan met vacantie, maarniet in Ajax-verband. Zo zijn we nu eenmaal. En dat geldt niet alleen voor ons, maar ook voor leden van andere verenigingen; dat geldt voor de doorsnee mens, uit zonderingen daar gelaten. Krachtige handen zullen daar niets aan veranderen. Over krachtige handen gesproken. Krachtige handen hebben Ajax Eindhoven l-l) Den Edel scoort de gelijkmaker

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 2