VAMI Restaurant - Lunchroom AJAX VAMI 2-2 14 Juniores A 3, eveneens reeds als kampioen genoemd, kwam hierna niet meer in het veld. Hier volgen alleen nog de namen der spelers, die aan dit kampioenschap hebben medegewerkt: v. d. Berg, Pelser, Muller, v. Gelder, Agsteribbe, Ensing, Klok- kes, Jesse, Hulshof, Butter en Meester. Juniores A 4, is ongeslagen kampioen. D.W.V. moest tegen onze jongens met 8—3 het onderspit delven. Een dubbele felici tatie voor het ongeslagen record is hier wel op zijn plaats. Proficiat jongens! Juniores A 5 is nog steeds geen kampioen. Het zit er in, dus houd vol. Na de monster-overwinning op D.W.V. (111) is er niet meer gespeeld. Even uitrusten voor de eindsprint, boys. Juniores A 6 verspeelde het ongeslagen record, door met 21 van O.V.V.O. te verliezen. Jammer. Een kampioenschap zit er echter nog in en dat is belangrijker. Tegen Z.S.G.O. werd met 73 gewonnen. Het was echter niet om te roemen. Z.S.G.O. speelde met 9 man. Dat zij nog in staat waren drie doelpunten te scoren is zeker aan hun enthousiasme te danken en vooral tot half-time speelden zij een prima partij, waarbij onze doelpunten uitsluitend gemaakt werden door fouten hun nerzijds. Speel in het vervolg met meer enthousiasme, jongens. Juniores B 1. Na een lange tijd rust eindelijk weer een paar wedstrijden gespeeld. Die rust scheen goed gedaan te heb ben, want in een prima gespeelde wedstrijd werd D.W.V. 1 met niet minder dan 50 verslagen. De week daarop bleken zij ook geen medelijden te hebben met Watergraafsmeer. Behalve doel man Wim Noordman, want die liet nog twee doelpunten aan hun toe. De voorhoede dacht er (gelukkig) anders over. Het resul taat: 52. Prima! Gaat zo voort. Juniores B 2. Heemskerk liet te vergeefs op zich wachten, daardoor werd er slechts alleen tegen S.D.W. gespeeld. Een 31 overwinning was de bekroning. Juniores B 3 is uitgeschakeld voor de titel. Om toch nog een goed resultaat te bereiken wonnen onze jongens met 43 van K.B.V. Al met al een schraal program. Juniores B 4 speelde met 33 gelijk tegen Blauw Wit. Ver meldenswaard is wel, dat deze jongens in staat zijn geweest een 30 achterstand weg te werken. Dat is zeker een compli ment waard. Juniores B 5 willen met alle geweld kampioen worden. Wij vinden het best. Alleen lijkt het voor de tegenpartij niet zo leuk om met b.v. 12—1 te verliezen, zoals Zeeburgia dat overkwam. Nog een klein rukje en jullie zijn er. Tot zover onze jeugdrubriek. H. v. d. POL. Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de V.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN TRAINING JEUGD. Woensdagmiddag van 23.30 uur: Juniores tot 15 jaar. Woensdagavond van 56.30 uur: Juniores tot 15 jaar. Woensdagavond van 6.308 uur: Juniores van 15 tot 18 jaar. Donderdagavond voor Juniores A 1. Vrijdagavond alle Juniores. JUNIORES A 2 NAAR 'T GOOI. In tegenstelling tot andere jaren, trokken ditmaal onze junio res A 2, naar 't Gooi-tournooi te Hilversum. Zondag 15 Mei j.l. vertrok ons tweede team met leiders per trein en na een korte spoorreis zouden wij het wel een reis noemen kwamen zij al vroeg in Hilversum aan. De stemming zat er direct goed in en er werd besloten van het station naar het Gooiveld te lopen. Onderweg was de hitte ondragelijk ge worden en we waren blij (voor afkoeling) een behoorlijke hagel en sneeuwstorm mede te maken. Maar dat mocht hem de pet niet drukken, als je maar lol hebt, en dat hadden de jongens. Op de plaats van bestemming aangekomen, konden wij met een aanzitten voor een keurige koffietafel waar gretig ge bruik van werd gemaakt. Nietwaar Reitema Hoeveel bord jes brood hebben jullie genuttigd Er werd gestart met de wedstrijd tegen 't Gooi. Vanaf de af trap werd er een fris partijtje gespeeld. De bal werd vlug afge speeld en onze jongens hadden er een goede kijk op, om de Gooi-defensie te doorbreken. Al gauw lag de eerste knikker achter de Gooi-doelman. Na dit doelpunt raakten onze tegen standers er enigszins uit, doch onze jongens kregen er nog meer zin in. De uitslag werd 41 in het voordeel van Ajax. Een keurige prestatie voor 2 x 15 minuten voetbal. De doelpunten werden gemaakt door: Onne Hof 2, Jan Amende 1 en Arie de Haan 1. Onze tweede wedstrijd ging tegen S.V.V. Wij hadden het al bekeken, dat dit elftal onze sterkste tegenstander was. Het werd een goede wedstrijd en beide teams waren tegen elkaar opgewassen. Na een mooi doelpunt van Harry Wijdogen, wist S.V.V., door een fout in onze verdediging, gelijk te maken. Toch hadden wij de overwinning kunnen behalen; een zuiver doelpunt werd gescoord, maar de scheidsrechter stond te ver af om dit te constateren. Na de grensrechter te hebben geraad pleegd, werd het doelpunt niet toegekend. Jammer, maar niets aan te doen. Wat er gebeurde in onze laatste wedstrijd van deze poule, moet volgens mij door de teleurstelling van voorgaande wed strijd zijn gekomen. Wij speelden tegen R.C.H.. Dit elftal had twee wedstrijden verloren. Vanaf de aftrap werd door onze jon gens onder elkander gemopperd, alles werd door de lucht ge speeld, er werd heen en weer getrapt en positiespel was er niet meer bij. Ja, toch wel, maar dat was bij R.C.H. Deze knapen dachtendat gaat zo goed bij Ajax, nu kunnen wij rustig spelen en dat deden zij prompt. Het kon niet uitblijven dat er een doel punt moest komen, steeds kwamen de R.C.H.-jongens voor ons doel terug. Op een gegeven moment kwam dan ook wat werd verwacht, een fout in onze verdediging, doelpunt. Wij kwamen er niet meer aan te pas en zo verloren wij met 10 van R.C.H. Een ere-saluut voor deze jongens, zij hebben er hard voor gevochten en met succes. S.V.V. won haar laatste wedstrijd tegen het Gooi met 10 en zodoende eindigden wij op de tweede plaats. In de andere poule eindigde D.O.S. als tweede en kwamen wij dus voor de 3de en 4de prijs tegen dit team uit. Dat was een keurige wedstrijd. Er werd weer goed gespeeld, de bal ging vlot van man tot man. Goed vrijlopend en zeer goede combinaties brachten ons in deze wedstrijd naar een 50 over winning. Het was wel jammer, dat D.O.S.na een 20 achter stand, geen tegenstand meer bood. Zoals jullie in deze wedstrijd speelden jongens, was het prima in orde. Al met al, een prach tige prestatie voor een tweede team. De doelpunten werden ge maakt door: Sj. Swart 2, Onne Hof 1, Jan Amende 1 en Richard Achsteribbe 1. Na een paar toepasselijke woorden van jeugdleider v. d. Pol, tijdens de prijsuitreiking, gingen we naar Amsterdam terug. Eerst hebben we nog een half uurtje geborreld met Reitema als humorist. Hoe onze coupé gereserveerd bleef voor Ajax, kunt U beter aan de jongens vragen, dat kwam volgens mij door die koe, hè Jan? Aan het station allen afscheid genomen, 't Was een echte goede Ajax-dag geweest. Alleen ondergetekende is nog wat gaan hengelen in de Prins Hendrikkade. Waarom Dat vertel ik niet. H. G. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 14