Jeugdvoetbal 13 Konden wij in het vorige clubblad reeds twee kampioenen gelukwensen n.l. Juniores A 2 en 3, thans hebben zich ook de Juniores A 1 en 4 gemeld en het laat zich aanzien, dat er nog enige zullen volgen. Voorwaar een pracht resultaat. Dus ook de A 1 en 4 proficiat! Wij kunnen nog steeds veilig aannemen, dat onze jeugd een woordje meespreekt en dat over de toekomst geen directe zor gen behoeven te bestaan. Dat wil echter niet zeggen, dat wij over super-elftallen be schikken. Het tegendeel is waar. Juist daarom is het nodig onze volle aandacht aan de prestaties onzer jeugd te wijden, omdat er beslist spelers met aanleg aanwezig zijn, die t.z.t. iets zouden kunnen betekenen. Niet alleen door de betreffende commissie, die hieraan reeds alle zorg besteedt, doch gaarne ook meer be langstelling van de zijde der andere groepen der vereniging. Toch menen wij te moeten opmerken, dat de jeugd zelf er heel veel aan kan doen, om tot hogere prestaties te komen. Vele punten kunnen hiervoor naar voren gebracht worden, doch het voornaamste is wel de wil en enthousiasme om tot die hogere prestaties te komen. Het streven van iedere jongen is, om een zo hoog mogelijke trede op de voetballadder te bereiken. Is dit niet aanwezig, dan zijn er twee mogelijkheden. Ie. Men stopt met voetballen, of 2e. men zoekt een vereniging waar de capaciteiten en eventueel de interesse niet zo belangrijk geacht worden. Aan één kant is dat jammer, omdat wij graag iedere jongen in de gelegenheid stellen om lid onzer vereniging te blijven. Doch de constellatie der vereniging laat dit niet toe en nu wij in een periode verkeren, waarbij wij kunnen blijven staan of vallen, is het nodig dit punt per se goed onder ogen te zien. Wij schreven reeds dat de jeugd zelf er veel aan kan doen om tot betere verrichtingen te komen. U dacht waarschijnlijk reeds aan het opvoeren van het spelpeil door intensieve training. Vanzelfsprekend zeer belangrijk. Doch o.i. komt er nog een belangrijk punt naar voren. Mentaliteit, vrienden, is vaak doorslaggevender. Tracht iemands capaciteiten te respecteren, onverschillig het feit of iemand slecht of goed speelt. Er zijn echter jongens, die zichzelf, jammer genoeg, niet in bedwang kunnen houden en veel te snel reageren op de mislukte pogingen van hun mede spelers. Praat niet te gauw. Tracht de mislukte pogingen van je teamgenoten te herstellen. Een klopje op iemands schouder kan vaak wonderen doen. Tracht te spelen zoals je dat zelf graag zou willen! Graag wil ik t.z.t. dieper op deze materie ingaan om even tueel met enige voorbeelden deze aangelegenheid duidelijker te maken. Stappen jullie hier echter niet zo gemakkelijk overheen, want anders zijn teleurstellingen niet uitgesloten. Meer dan normaal zal in de practijk hieraan alle aandacht besteed worden. Bertus Hoogerman, de doelverdediger van juniores A 1, heeft een knie-operatie ondergaan. Naar verluidt is alles voorspoedig verlopen en Bertus heeft het ziekenhuis reeds verlaten. Wij wensen onze doelman een algeheel herstel toe om spoedig zijn plaats onder de lat weer in te nemen. Juniores A 1 is, zoals reeds gemeld, kampioen. Doch alvorens het zover was hebben onze jongens eerst nog Neerlandia laten weten, dat het hun ernst was. Uitslag 71. Door dit resultaat moest er alleen nog van R.K. A.V.I.C. gewonnen worden. Dat deden zij dan ook prompt met behoorlijke cijfers: 5-1. In deze wedstrijd is werkelijk aardig gespeeld, vaak beter dan wij soms gewend waren. Alle doelpunten waren van uitstekende kwali teit. Wim v. d. Werf verving doelman Bertus Hoogerman. Hij heeft zich goed bij het geheel aangepast. Wim, tracht alleen je achterhoede in het vervolg te dirigeren, door op het juiste mo ment bevelen te geven. De navolgende spelers hebben aan dit prachtige succes mee geholpen: Hoogerman, Degenkamp, Groepenhoff, Dukker, Hil- ster, Dollee, Blekkenhorst, Starreveld, Koene, Dijkstra, Fransz en Meeuwsen. Ook Brokx, Butter en Bartelsman hebben in den beginne hun medewerking verleend. Juniores A 2, in het vorige clubblad reeds als kampioen ge meld, speelde tegen Blauw Wit 00 gelijk. Dit kampioenselftal bestond uit de navolgende spelers: v. d. Werf, Helffer, Nijhuis, Reitema, Tielrooy, v. d. Valk, Wijdogen, Swart, Hof, De Haan en Amende. Zondag, 15 Mei j.l., werd er door ons tweede A-team deel genomen aan het sterk bezette tournooi van 't Gooi. Onze boys zijn er in geslaagd een 3e prijs in de wacht te slepen. Dit resul taat is zeer verheugend te noemen, aangezien aan dit tournooi uitsluitend werd deelgenomen door le juniores-teams. Onze jon gens hebben dit begrepen en alles gedaan om de naam van Ajax (in dit tournooi reeds jaren een vaste bezoeker) hoog te houden. De heer Schuring zal het een en ander over dit tournooi vermelden. Grasshoppers Juniores met „gevolg" te Volendam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 13