„o> .oor BROMFIETSENASBEEK BRUSSE „PALERMO" Zuidelijk „feu sacré de oorzaak? Ruime sortering haarden, kachels, gashaarden Zeer gemakkelijke betalingscondities 12 Bij het doorlopen van de standen der 4 klassen betaald voet bal, vielen de prima posities die onze Zuiderburen op de ranglijst innemen, mij wel zeer bijzonder op. Ik herinnerde mij een wed strijd in Breda: N.A.C.Ajax om het Kampioenschap van Nederland, waarbij een enthousiaste N.A.C.-supporter op mo menten, dat de Bredanaars in het defensief waren, met zeer luide stem: „N.A.C. feu sacré" over het veld galmde. De reac ties kwamen ia la minute en met een prettig aandoende spirit, poogden de N.A.C.-spelers te voldoen aan de hun gratis gegeven tip. Er is in de loop der jaren heel wat veranderd. Het Westen heeft lange tijd op een behoorlijke suprematie kunnen bogen, maar na het „kleine" meningsverschil dat zich in de jaren 19401945 in de wereld afspeelde, heeft de situatie zich sterk gewijzigd. Hoewel wij Westelijken misschien nog niet in tech niek voor de vrienden van onder de Moerdijk behoeven onder te doen, zullen wij moeten erkennen, dat wij het enthousiasme, waarmede zij de strijd beginnen en ook beëindigen, over het algemeen niet kunnen opbrengen. Er zullen zeer zeker ook nog wel andere factoren zijn, die de balans in het voordeel van het Zuiden hebben doen overslaan. Wij willen gaarne de nodige plaatsruimte in ons clubblad open stellen voor een ieder, die het zijne hierover wil vertellen, wat misschien tot verbetering kan leiden. Wie weet kunnen wij in de toekomst, mede door Uw mening, uit een en ander ons voordeel trekken. Een blik op de ranglijsten (opgemaakt na de wedstrijden van 15 Mei) biedt ons de volgende feiten: In Afd. A geen enkele club uit het Zuiden bij de laatste vijf. In deze afdeling spelen N.A.C., M.V.V., Longa en Roda Sport, die resp. 2, 3, 6 en 7 op de ranglijst voorkomen. De gevaarlijke zóne bestaat uit 2 Noordelijke, 2 Oostelijke en 1 Westelijke ver tegenwoordiger, n.l. D.O.S. Afdeling B bezit een Zuidelijke rode lantaarndrager n.l. Bra- bantia, maar deze vereniging heeft zich uit betaald voetbal teruggetrokken. De vier andere clubs, die zich in de gevaarlijke omgeving bewegen, zijn: D.W.S. en Elinkwijk uit het Westen en Heracles en Wageningen uit het Oosten. Willem II en For- tuna '54 nemen hier de twee eerste plaatsen in, terwijl Sittardia de negende plaats voor zich opeist. Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Orkest: Johnny Millstone met zang van Riny Peters Zondag mat. 4-6.30 uur Dit kleine resumé toont U aan, dat de stad Utrecht een goede kans maakt om beide eerste klassers te verliezen. Afdeling C toont ons wel zeer duidelijk de krachtsverschillen tussen Zuid en West aan. De vier vertegenwoordigers van het Zuiden behoren bij de eerste zeven en Limburgia, P.S.V. en Rapid J.C. nemen de drie eerste plaatsen in, terwijl N.O.A.D. op de zevende plaats geklasseerd staat. De onderste vijf bestaan uit 3 clubs uit het Westen, n.l. Haar lem no. 10, Blauw Wit no. 12 en H.D.V.S. no. 14, terwijl de Oos telijke vertegenwoordigers Enschedese Boys en N.E.C., de elfde en dertiende plaats innemen. Wanneer wij tenslotte Afd. D, waarin wij zelf uitkomen, onder de loupe nemen, moeten wij constateren, dat alleen B.V.V. zich in moeilijkheden bevindt, die echter niet van grote omvang zijn. De tiende plaats met 17 uit 18 komt n.l. met 1 punt achter stand op Volewijckers en twee wedstrijden minder gespeeld, wel in aanmerking voor woningruil, waarbij om een urgentie verklaring van het C.B.H. niet gevraagd behoeft te worden. De overige clubs in de buurt van de rode lantaarn zijn: V.S.V. en Xerxes uit het Westen, A.G.O.V.V. als Oostelijke en Be Quick als Noordelijke candidaat voor de afdaling. V.V.V. en Eindhoven zijn de runners up voor de titel en R.B.C. neemt de zevende plaats in. Ook wanneer men er rekening mee wil houden, dat de deel name van het Westen tegenover het Zuiden, twee maal zo groot is, n.l.28 om 16, is het Zuiden nog sterk in het voordeel. Zuidelijke eerste klassers 1 bij de laatste vijf. Westelijke eerste klassers 8 bij de laatste vijf. Persoonlijk meen ik als opvallend verschil in speelwijze tegen over onze Zuiderburen, in de loop der jaren geconstateerd te hebben, dat men daar vlugger „in" is om een schot te lossen en er dan ook meer vaart achter zet. Bij de stand van zaken na Zondag 15 Mei bestaat er dus een niet geringe kans dat het Zuiden smetteloos uit de strijd komt en dat het boek „lm Westen nichts neues" een titeluitbreiding moet ondergaan, door de aanvulling „bis zum 1955", daar de mogelijkheid bestaat dat 9 clubs uit het Westen de hoofdklasse niet zullen bereiken. Het uiteindelijke resultaat zou dus kunnen worden, dat Het Noorden 60% n.l. 3 van de vijf; Het Oosten 60% ruim n.l. 7 van de elf; Het Westen 30% ruim n.l. 9 van de acht en twintig zouden verliezen, terwijl de enige afvallende Zuidelijke club, uit eigen wil naar het niet-betaalde voetbal terugkeert en hier mede de 20 uittredenden completeert. Slaagden Haarlem in 1946, Ajax in 1947, S.V.V. in 1949 (B.V.V. in 1948) nog van een Westelijke meerderheid te kun nen spreken, vanaf 1950 kwam het Westen wel uiterst karig uit de bus, voor de titel „Kampioen van Nederland". 1950 Limburgia 1951 P.S.V. 1952 Willem n 1953 R.C.H. 1954 Eindhoven Westelijke vertegenwoordigers: let op Uw seack! C. E. DE V. Tevens het adres voor bandrecorders, radio's, pick-ups, televisie, rijwielen, stof zuigers, gasfornuizen, wasmachines, wringers, electr. klokken, keukenuitrustingen, serviezen, bedstellen, dekens, meubelen, woningtextiel, kinderwagens, kleding enz. Bonneostr. 8-14 Tel- 54251 Reparatie-inrichting voor: radio's, haarden en kachels, rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 12