1ftcbf in hef doe BIGETTA COUPON Derde dag 9 uit Zweden vertoonden een zeer behoorlijke partij voetbal en wat ons zeer opviel, was het faire spel van deze ploeg. Al met al waren wij met het gelijke spel best tevreden en met ongeduld wachtten wij op de volgende wedstrijd. AjaxFrankfurth 10. Gelukkig weer een overwinning, al had het in de laatste seconden weinig gescheeld of Frankfurth had nog gelijk ge maakt. Allereerst alle jongens een pluim voor het harde werken. Ons doelpunt ontstond uit een mooie pass van Jacques Zwart naar Wim Meeuwsen. Wim benutte de kans en schoot hard in de linkerbenedenhoek, onhoudbaar voor de doelman van Frank furth. Een mooi doelpunt. Enkele seconden voor tijd bij een gevaarlijke aanval van Frankfurth stompte Freek Hilster, terwijl de keeper reeds was gepasseerd, de bal uit de doelmond. Penalty dus. Wy hielden ons hart vast, doch gelukkig voor ons, schoot de back van Frank furth de bal keihard tegen de lat. Bij de hierdoor ontstane doel- worsteling werkte Gruppenhof de bal tenslotte weg. Enkele tellen daarna floot de scheidsrechter voor het einde en hadden wij een verdiende, doch zwaar bevochten overwinning behaald. AjaxBerlin 00. Ook in deze wedstrijd werd er zeer hard gespeeld. Vooral van Duitse zijde. Over het geheel genomen waren wij iets sterker en een overwinning zeer zeker niet denkbeeldig. Dijkstra viel deze wedstrijd zeer tegen, terwijl ook Gruppenhof niet tot grootse daden kwam. Blekkenhorst had een keer pech, toen hij een hard schot door de paal gekeerd zag. De zwaarste wedstrijd van de tweede dag moest echter nog komen en wel tegen Anderlecht. Hadden onze jongens zich mis schien enigszins gespaard AjaxAnderlecht 01. Jammer genoeg weer een nederlaag. De Belgen waren tech nisch iets beter en vooral de linksbinnen der Belgen was een prachtvoetballer. Trouwens, hij was een der spelers van het Belgische jeugdelftal. Wij verloren de wedstrijd echter door een eigenaardig doelpunt. Bij een aanval van Anderlecht werd de bal hoog in de doelmond geplaatst. Bertus bekeek de bal ver keerd en deze zou in het net verdwijnen. Kees Degenkamp ech ter sloeg de bal ca. een halve meter voor de doellijn weg en wij verwachtten dan ook dat de scheidsrechter hiervoor een penalty zou geven. Wie schetste echter onze verbazing toen de referee een doelpunt gaf. Onze aanvoerder probeerde nog te proteste ren, doch gezien de tournooireglementen was dit niet mo gelijk. Jammer! De zege kwam dus bij Anderlecht terecht, die met deze over winning nog tot de kanshebbers behoorde. Ook in deze wedstrijd werd er zeer hard gespeeld. Onze mid denlinie beging de fout de bal steeds te hoog te spelen, waar door onze aanval (betrekkelijk kleine jongens) geen kans zag de bal behoorlijk onder controle te krijgen. Speel de bal toch langs de grond en in de vrije ruimte. Wij dienen voortaan hier veel meer aandacht aan te besteden en bij de training ook dit onderdeel van het spel trachten te verbeteren. AjaxLille 10. De jongens hadden ons beloofd de laatste dag zonder neder laag te blijven. En ze hebben woord gehouden. Deze dag werd er door ons beter gespeeld dan de twee voorafgaande dagen. Alle vermoeidheid scheen verdwenen en als we niet beter wis ten, zouden we gezegd hebben: ,,Kijk, Ajax speelt zeker pas zijn eerste wedstrijden." Onze tegenstander voor 's morgens was Lille. Flinke jongens met een goede wedstrijdmentaliteit. Voor deze wedstrijd was de opstelling gewijzigd. Valk werd als linkshalf opgesteld, terwijl Dijkstra op de middenvoorplaats werd vervangen door Frans. De voorhoede werd nu: Meeuwsen Zwart Frans Hilster Starreveld Het geheel voldeed beter, al was het plaatsen nog wat zwak. Ons enthousiasme vergoedde echter veel en heeft ons tenslotte de overwinning gebracht. Ons doelpunt ontstond na ca. 5 mi nuten spelen. Wim Meeuwsen was er de maker van. Bij een doelworsteling schoot hij de bal via de benen van een der achter spelers van Lille hard in het doel. Onze verdediging, met Dollee aan het hoofd, hield verder goed stand, zodat wij weer twee punten aan ons totaal kon den toevoegen. SERIE SUPER F 3 Onze ongeëvenaarde 28-delige Bigetta Elite-Cassette, Serie Super F 3, is het ideale geschenk voor elke vrouw. De degelijke, extra-zware uitvoering de weergaloze glans de fraaie, sierlijke vormgeving de verfijnde afwerking de royale, luxueuse cassette: dit alles zal U onweerstaanbaar boeien en Uw besluit zal weldra vast staan: deze kostelijke cassette wilt U zelf bezitten of als hooggewaardeerd geschenk bestemmen! Bovendien ontvangt U hierbij een schriftelijke garantie voor 65 jaar. Toch blijft de prijs binnen ieders bereik door onze speciale betalingsfaciliteiten: U betaalt eerst 5 dagen na ontvangst f 12.50 en vervolgens 5 maandelijkse bedragen van- f 12.50. Alle bijbehorende onderdelen (ook messen) steeds los verkrijgbaar. HANDEL MIJ. Herengracht 1 02, Amsterdam IMPORT - EXPORT Liverpool - New York Stockholm - Antwerpen Tel. 43420 Zendt U mij franco en zonder enige verplichting Uw 28-delige cassette, Serie Super F 3, 5 dagen op zicht. Indien ik. de cassette behoud, betaal ik na 5 dagen f 1 2.50 nog 5 maandelijkse termijnen van f 1 2.50. Indien ik niet tevreden ben, gaat alles ongefrankeerd aan U retour. NAAM: ADRES: PLAATS: HANDTEKENING:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9