Jeugd-tournooi te Saarbriicken Tweede dag 8 Zoals bekend, heeft Ajax met zijn juniores A-team meege speeld in het door F.C. Saarbriicken georganiseerde Europese jeugdvoetbaltournooi. Wij allen hadden, gezien de laatste com petitiewedstrijden van ons junioresteam en de sterkte der deel nemers aan het tournooi, niet veel hoop op een gunstig resul taat. Het is echter anders gelopen dan wij hadden gedacht en onze jongens hebben na harde voetbalgevechten de gedeelde 6e plaats bereikt. Jongens van deze plaats namens bestuur en Jeugdcommissie hartelijk dank voor het door jullie behaalde resultaat. Jullie hebben er hard voor moeten vechten en daar door een resultaat behaald waar Ajax trots op kan zijn. Jullie moeten echter nog niet denken, dat jullie er nu al zijn. Neen, verre van dat. Aan jullie spel kan nog veel verbeterd worden; vooral het plaatsen en positiekiezen, terwijl ook de techniek nog een stuk kan worden verbeterd. Wij raden jullie dus aan: Bezoek regelmatig de trainingsavonden en volg het advies van jullie leiders op. Volgens het te verwerken programma moesten onze juniores in totaal elf wedstrijden spelen, waarvan op Zaterdag en Zon dag vier en op Maandag drie wedstrijden. Een zware opgave dus, waar wij allen, om het eerlijk te zeggen, wel een beetje tegenop hebben gezien. Dit was ook te merken aan het door ons gedurende de eerste dag vertoonde spel. Onze jongens waren wat zenuwachtig, hetgeen ons spel niet ten goede kwam. De tweede en derde dag was hier echter geen sprake meer van en hebben wij met volle overgave gespeeld en getracht een zo be hoorlijk mogelijk resultaat te bereiken. Alle jongens, geen enkele uitgezonderd, verdienen dan ook een pluim voor de wijze waarop zij getracht hebben de kleuren van Ajax hoog te houden. Dit was de ware Ajaxliefde en de buitenlandse verenigingen waren dan ook vol lof over het door ons vertoonde spel. Technisch waren wij wel de mindere van een aantal onzer tegenstanders, doch door ons enthousiasme hebben wij een eer vol resultaat kunnen bereiken. De eerste plaats was voor Vienna uit Wenen, terwijl de tweede plaats voor Dynamo uit Joegoslavië was. Deze elftallen waren inderdaad de beste van het tournooi, alhoewel ook Saar briicken en Anderlecht zeer behoorlijk voor de dag kwamen. De mannen uit Wenen vertoonden het vanouds bekende Oos tenrijkse korte spel, goed positie kiezen en snel afgeven van de bal, terwijl Dynamo het meer moest hebben van individueel zeer goed spel. Wat hebben wij genoten van de middenvoor van Dynamo; wat een balbehandeling en wat een lichaamstechniek. Ja, als we deze clubs zien spelen, dan valt er aan ons spel nog veel te verbeteren. Het is ons echter opgevallen dat de buiten landers over het algemeen forser waren, hetgeen niet te ver wonderen was, aangezien deze jongens, zoals ons werd mede gedeeld, omstreeks 19 jaar waren, terwijl de gemiddelde leeftijd van onze jongens nog geen 18 jaar bedroeg. Over het geheel genomen hebben Hogerman, Hilster, Dollee en Blekkenhorst het meest constant gespeeld en o.i. was Hilster de enige, die zich in technisch opzicht met de buitenlanders kon meten. Freek, alleen de bal niet te lang bij je houden. Geef tijdig af, wat je spel zeer zeker ten goede zal komen. Eén ding was erg jammer en dat was het ongelukje, dat Ruud Koenen in de tweede wedstrijd overkwam. Bij een botsing met een der spelers van Dynamo uit Joegoslavië werd Ruud naar de eerste hulppost gebracht, waarbij bleek, dat hij waarschijnlijk een lichte hersenschudding had opgelopen. Op doktersadvies heeft hij gedurende drie dagen rust moeten houden en van het tournooi niets meer gezien. Ruud, wij wensen je van harte beter schap en wij hopen dat je weer spoedig geheel hersteld zult zijn. Teneinde een beter beeld te krijgen van de door onze jongens behaalde resultaten, volgt hieronder een kort verslag van de door ons gespeelde wedstrijden. AjaxLa Chaux de fonds 10. Alhoewel de uitslag doet vermoeden, dat er weinig krachts verschil tussen de beide elftallen was, is Ajax toch de gehele wedstrijd sterker geweest. Er werd door ons enthousiast ge speeld en Dijkstra scoorde na 5 minuten spelen ons enige doel punt. Met onze schoten hebben wij veel pech gehad en wij her inneren ons nog twee schoten tegen de paal. In ieder geval waren de twee eerste punten binnen en vol goede moed begon nen we enkele uren daarna aan de tweede wedstrijd AjaxDynamo 01. Dat we deze wedstrijd slechts met 10 hebben verloren, was grotendeels te danken aan onze verdediging. Vooral Bertus Hogerman en Lodewijk Dollee hadden er goed het oog in. Alleen was het jammer, dat Bertus enkele minuten voor het einde mis greep bij een hard schot van de middenvoor van Dynamo. Het was anders een harde wedstrijd en zoals reeds gezegd, moest Ruud Koenen het ontgelden. Jongens, jullie hebben hard ge werkt en de nederlaag zo klein mogelijk kunnen houden. AjaxSaarbriicken 00. Doordat op het hoofdveld een competitiewedstrijd moest wor den gespeeld tussen twee clubs uit de le klasse van de betref fende voetbalbond, werden de verdere wedstrijden van de eerste dag gespeeld op een der bijvelden. Deze velden waren echter keihard, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat deze velden niet zoals bij ons, voorzien waren van een grasmat, doch van een zandlaag, welke door het vele spelen op deze velden zeer hard was geworden. Onze jongens moesten hier kennelijk aan wennen, want het vertoonde spel was veel slechter dan in de eerste wedstrijden. In deze wedstrijd kwam duidelijk tot uiting, dat onze binnenspelers hun taak niet geheel begrepen. Jongens, jullie moeten niet te veel achter blijven. Het versterkt welis waar dé verdediging, doch de aanval was nu machteloos tegen de verdediging van Saarbrücken. Bij een aanval moeten jullie ook mee naar voren. Dit is de enige kans om doelpunten te maken. Wim Starreveld kreeg enkele seconden voor het einde een prachtige kans. Hij was alleen doorgebroken en had de bal maar voor het inschieten. Hij wilde de keeper echter ook nog omspelen, wat jammer genoeg mislukte. Wim, voortaan eerder schieten, hoor! Wij hadden deze wedstrijd, alhoewel tegen de verwachting in, dan met éénnul kunnen winnen. Voor deze wedstrijd waren Valk en Zwart opgesteld, wat echter geen versterking bleek te zijn. AjaxVienna 02. Ondanks deze nederlaag werd er zeker niet slecht gespeeld. Wij zijn vrij veel in de aanval geweest, doch de afwerking van onze aanvallen liet te wensen over. Het positiespel van de man nen uit Wenen was veel beter verzorgd en stelde onze verdedi ging voor moeilijke problemen. Het eerste doelpunt ontstond uit een foutje van Degenkamp, die de linksbuiten te veel vrijheid gaf. Hij herstelde zich echter later door een zeker schijnend doelpunt uit de doelmond te koppen. Ook Gruppenhoff kopte eenmaal de bal uit de goal toen Hogerman reeds was gepas seerd. In verband met het niet spelen van Starreveld in deze wedstrijd, was de voorhoede gewijzigd en bestond uit: Amende Frans Meeuwsen Hilster Dijkstra Het was een zware dag voor ons geweest en wij allen hoopten, dat de volgende dag ons meer overwinningen mocht brengen. AjaxElfsborg Boras 00. Deze wedstrijd begon reeds 's morgens om acht uur. Aan gezien wij waren ondergebracht in een stadje op ongeveer 14 kilometer afstand van Saarbrücken, betekende dit dat wij 's morgens reeds om 7 uur in de bus stapten op weg naar het voetbalveld. De stemming onder de jongens was echter veel beter dan de eerste dag en zij zouden hun huid zo duur mogelijk verkopen. Dit bleek ook reeds bij deze wedstrijd. Er werd met grote geestdrift en élan gespeeld en met een klein beetje geluk zouden wij deze wedstrijd zeer zeker hebben gewonnen. Deze jongens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 8