SAW I Momenten uit de wedstrijd Ajax-V.S.V. (2-2) J getekende b.v. tijdig gedicht. Iets dat bij vorstelijk bezoek hoort, zult U zeggen. For ever J/am(b)e(r)/s. Inderdaad had onze boezemvriend Calvus ,,een helder ogen blik", toen hij diens naamgenoot hóórde denken: „Waar haalt die man het vandaan" (zie het clubblad van Februari). Echter, naar onze bescheiden mening maakte Calvus de bijkans onver geeflijke fout te veronderstellen, dat wie Koning Voetbal dient en vereert, reeds uit dien hoofde „hoffahig" is. Indien het juist is, dat het geïllustreerde, op illustratiepapier gedrukte en typografisch uitnemend verzorgde clubblad van de meest roemrijke vereniging die ons landje ooit heeft gekend, als een doodgewoon voetbalblaadje moet worden gezien en niet als het visitekaartje van een club met een eigen stadion, welk kaartje alle lagen der bevolking wordt gepresenteerd en ter leestafel gedeponeerd, wij herhalen: indien dit waar is, zo kun nen wij Calvus niet anders adviseren dan in hemelsnaam maar de vervlakkende schrijftrant van ons huidig, bloedarm taaleigen te volgen. In dat geval citere hij, als hij „overhoofd" citeren wil, een meer moderne, nog levende „cultuursuiting". Daarop antwoordde Calvus, desgevraagd, met een citaat van niemand minder dan Multatuli: „ik schrijf voor hen die lezen kunnen." Wij schuddeden het doorploegde hoofd over zoveel hoofdigheid. Maar Calvus, altijd bevreesd te kwetsen, voegde er schielijk aan toe: Een aan te halen uitspraak van deze tijd? Allright. En hij gaf een citaat weg, ontleend aan de heren Doordouwer en Zoutlegger van de RA-VA-LU, dat, dachten wij zo, wel eens betrekking kon hebben op des heren James' snerend verweer in het vorige clubblad. Het luidde: „Dan houdt alles op." Wanneer je gaat schrijven voor 't clubblad een stukkie direct na het eten (in plaats van een tukkie), geef dan aan de lezer geen raadseltjes op. Want doe je dit wel: Dan houdt alles op. Nochtans moet je nooit je gehoor onderschatten. Je hebt geen idee wat een mens kan bevatten. Een massa verstand heeft de mens in z'n kop. En heeft hij het niet: Nou dan houdt alles op. Schrijf vrij zonder gêne, wees nimmer verlegen. Je stukkie zij geinig, of wel: zij gedegen. Een clubblad behandelt niet enkel geschop. Want doet het dit wel: Dan houdt alles op. Wanneer je moet denken: Zou hij het wel snappen? Of zou ik op heel lange tenen soms trappen? Schrijf dan liever niet want het wordt een getob. En doe je het toch: Nou dan houdt alles op. Want een Hollander is vergeet dat toch niet zo uiterst gevoelig op tenen-gebied. Behalve wanneer hij is cosmopoliet. Dan houdt alles op want dan issie het niet ■mm Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS Pieters, Graafland onderschept een scherp genomen corner. Geelhuyzen (op de doellijn) kijkt geïnteresseerd toe. Doelman Geerlof (V.S.V.) heeft alle moeite met een schot uit de Ajax-voorhoede. Foto's W. de Boois Jr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 7