OUPE 4 Ajax 1. Een oefenwedstrijd tegen D.W.S. werd verloren (34). De Elftalcommissie had op de D.W.S.-ers een „probeer sel" los gelaten. Zo stond b.v. Van Mourik linksback met R. Dukker naast zich en Hannie Velder voor hem. Het werd echt geen succes. Als rechtsbinnen mocht de nog jeugdige Bartels man de doelman der Spaarndammers de.schrik op het lijf jagen. De man in het doel werd er niet bleek van. Op de spilplaats liep Elzer ons wijs te maken, dat hij zijn „knietje", opgelopen in de vriendschappelijke match tegen A.D.O., nog niet vertrouwde. We geloofden erin. Brokx mocht het als rechtsbuiten proberen en Bartels was weer eens als linksbuiten opgesteld. Na een dik kwartier was het wel duidelijk, dat deze combinatie geen ge lukkige greep genoemd kon wórden. De D.W.S.-ers liepen langs onze verdedigers, als of dat de gewoonste zaak van de wereld was. Drie doelpunten waren al lang en breed achter Van Drecht gepeerd, eer onze voorhoede dit kunstje ook eens ging proberen. Éénmaal gelukte het. Michels! Een penalty bracht de stand op 14. Tegen het scheiden van de markt werd het nog Ons gezicht was gered! AjaxH.V.C. werd een succesnummer voor de rood-witten uitAmersfoort. Vroeger konden we nog wel eens lezen: „Ajax verloor, maar was technisch beter", na afloop van deze match konden we met een gerust (of ongerust) geweten ver klaren: „Ajax speelde gelijk, maar H.V.C. was stukken beter." Als we met 13 of 14 hadden verloren, waren we niets te kort gekomen. Dat we het tot een gelijk spel brachten, dankten we aan onze verdediging met Pieters Graafland aan het hoofd en aan de slecht gerichte schoten der H.V.C.-ers. Voor de rust kwam onze aanval er practisch niet aan te pas, in de tweede helft, toen Bartelsman door Butter was vervangen, ging het beter. Het gelukte Den Edel, de opgelopen achterstand weg te werken en het scheelde een baby-haar of Burgers had ons zelfs nog een overwinning bezorgd. Zijn keiharde kopbal werd mees terlijk door Brits gestopt. Eerlijk, het was van het goede veels te veel geweest. Het einde kwam met 11. AjaxV.S.V. (22), een hard voetbalgevecht, werd tegen het einde pas interessant. Voor de rust, met een zwakke storm tegen, was ons elftal nergens en daar V.S.V. eveneens met de voetbalkunde overhoop lag, bleef onze achterstand tot slechts twee doelpunten beperkt. Na de thee is onze ploeg aan de gelijk maker gaan bouwen. Dat ging niet erg gemakkelijk. Je loopt n.l. niet zo vlot langs elf verdedigers. Tientallen aanvallen wa ren er nodig om één bres in de Velser verdediging te slaan. Een daverende kopbal van Standaar (één van zijn weinige goede momenten) sloeg het gat. Verder kwamen onze forwards niet. Dat begon Van Dijk te vervelen. Gé begon te schieten als een oude kanonnier. Een juweel van een dreun hielp zijn makkers aan de gelijkspelpremie. Een volgende kogel trof opnieuw de roos, maar de heer Van der Meer had een buitenspelgeval ont dekt. Geen nederlaag voor V.S.V. dus. De GraafschapAjax werd een meevaller. We hadden op een nederlaag gerekend, doch dank zij onze middenlinie en achter hoede, plus een mazzeldoelpunt van Butter, kwam er weer een gelijk spel uit de bus. Volgens erkende rekenmeesters hebben Reguliersbreestraat 4-6 vlak bij de Munt Amsterdam C. Wat Kan kan, kan Kan alleen we nog vier punten nodig om aan de vrolijke kant van de klaag muur te blijven. Daar houden we het dan maar op. Ajax 2 schijnt toch van plan het kampioenschap binnen te halen. In de polder werd met 23 van D.W.S. 2 gewonnen en in het Olympisch Stadion kon medegegadigde Blauw Wit 2 het niet verder brengen dan een gelijk spel (11), waardoor de achterstand der Blauw-Witters vier punten bleef (plus één wedstrijd meer gespeeld). Zondag j.l. werd met 20 van de D.O.S.-reserves gewonnen en doordat Volendam 2 verloor, staat ons team vier punten op de palingmensen voor. Nog vier matches hebben onze jongens voor de boeg, o.a. Haarlem 2 en Volendam 2 thuis, zodat de kansen van onze reserves heel gun stig genoteerd staan. Dat kampioenschap moeten we dan maar grijpen, vrienden! Ajax 3 is practisch voor de titel uitgeschakeld. Na de neder laag tegen H.R.C., volgde prompt een optater van Blauw Wit 3. Met 42 bleven onze Blauw-Witte makkers baas in eigen huis. Zondag 24 April zullen er in Den Helder wel vreugdeklappen zijn uitgedeeld. Ons derde klopte n.l. na harde strijd D.W.V. 3 op eigen veld met 34 en dat betekende voor H.R.C. 2 uit Den Helder, dat de roodjakken nu met D.W.V. 3 precies gelijk staan. Beide clubs liggen dus schouder aan schouder in de eindsprint en ons elftaltja, er is nog een microscopisch kansje en daarom klopten onze boys voor alle zekerheid maar O.V.V.O. 2 (24). Vrienden, het is jullie bekend, dat een voetbal raar kan stuiteren, dus meesprinten maar! Ajax 4 kon het in Hilversum niet bolwerken en verloor van het tweede elftal der groen-witten met 31. Thuis, tegen Do- nar 2, waren er geen doelpunten te koop, alleen een figuurlijke bril. Nulnul dus. In Utrecht ging het weer mis. Velox 2 scoor de driemaal, Ajax tweemaal. Het was niet genoeg om zingend in de bus te stappen. Zondag j.l. kwamen de reserves van Elink- wijk naar ons stadion. Zij moesten met een gelijkspel (11) genoegen nemen. Voor het tweede elftal van een betalende voetbalclub geen daverend resultaat. Ajax 5 schijnt dit seizoen niet zo erg vlot te draaien. Tegen Yboys 3 ging het fris van de lever (82), tegen S.D.W. 3 nog al moeilijk (02) en in Tuindorp Oostzaan kwamen onze man nen niet verder dan een gelijk spel (33). K.B.V. 2 verliet het veld met een 40 nederlaag, maar Rivalen 2 gaf zich niet ge wonnen. De strijd eindigde onbeslist (44). Wel is ons vijfde nog in de running, doch wat minder puntenverlies is beslist gewenst. Waarvan acte, heren! Ajax 6 leed een kostbare nederlaag tegen Zeeburgia 4 (23). Jammer, vrienden! Het kampioenschap zal nu wel een illusie blijven. De verdere resultaten waren: een schietfestijn tegen Schinkelhaven 2 (151), een royale overwinning op D.E.C. 2 heel lang geleden een tegenstander van Ajax 2 (26) en een bescheiden zege op A.P.G.S. 3 (20). Ajax 7 is totaal de kluts kwijt. Drie nederlagen op een rijtje. H.E.D.W. 2 (2—5), J.H.K. 2 (3—6), Yboys 2 (3—0). Was dat nu nodig, vrienden Juniores Al onderbrak de competitie voor een reis naar Saar- brücken. Hoe de jongelui daar speelden, vertelt de heer Beumer en wat er alzo werd beleefd, schrijft Kees Degenkamp, elders in dit blad. U leest het wel even! Met het oog op het kampioenschap klopten onze boys De Spartaan met 17 en Neerlandia met dezelfde cijfers. Tussen de bedrijven door werd nog even van de Grasshoppers verloren (23). Daar Blauw Wit, door een gelijk spel tegen D.W.V., een punt verspeelde, staan de kansen voor onze boys zeer gun stig. Nu niet in het zicht van de haven stranden, jongens! Juniores A2 is kampioen, niet de eerste Ajax-kampioen, want die eer was 24 April 1.1. al opgeëist door juniores A3. Onze feli citatie is er niet minder hartelijk om. De laatste slachtoffers van ons team waren: De Spartaan 2 (02), De Volewijckers 2 (4—0), D.W.V. 2 (1—10). Zeeburgia 2 is de enige ploeg, die onze boys een nederlaag bezorgde (24). Juniores A3 is dus kampioen. Hier volgen de uitslagen van de laatste matches: Zeeburgia 3 (80), D.W.S. 2 (25), Z.S.G.O. 2 (06) en Blauw Wit 3 de wedstrijd die het kampioenschap bracht (13). Onze hartelijke felicitaties, boys! Juniores A4 gaat onverstoorbaar voort op het pad der over winning. Blauw. Wit 4 (14), V.V.A. 4 (110), Watergraafs meer 4 (100). Nog één punt en ook ons vierde is kampioen. Ongeslagen nog wel! Dat kan jongens, dus het moet! Juniores A5 is ook bijna binnen. Alleen Blauw Wit kan nog roet in de pap gooien. Deksel van de pan dichthouden, jongens! De uitslagen wilt U weten? Hier komen ze dan: T.O.G. 3 (9—1), Swift 3 (0—26) dank U! T.W.M. 2 (9—2), Blauw

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 4