Ajax-Grasshoppers 3 heren dan ook uit de bus stapten, had Jan Elzenga je had het weer best georganiseerd, Jan slechts de namen op te lezen en er kon naar huis beter gezegd naar bed, zo knap had Haar lem het versierd gereden worden. De tocht naar de Stoom vaart Mij. „Nederland" moest afgelast worden. De Zwitsers hadden maar één verlangenrust. Hun verzoek werd natuurlijk ingewilligd en bleef de eerste dag in Amsterdam beperkt tot huiselijk verkeer, of 's avonds een bezoek aan bioscoop of een partijtje biljart in onze clubsoos. Zaterdagmorgen werd een bezoek gebracht aan het Rijks museum rondgang onder geleide en hadden de heren El zenga, Dukker en ondergetekende het genoegen om met een delegatie van de Zwitsers en de heer Buys, bij de Loco-Burge meester, de heer De Roos, te worden ontvangen. Ook de Zwit serse Consul was zo vriendelijk geweest, aan het verzoek om op het vastgestelde uur in het Stadhuis aanwezig te willen zijn, te voldoen. De heer Hirzel overhandigde de heer De Roos, namens de Burgemeester van Zurich, een met vele foto's van deze stad versierd boek, waarin geschreven een groet aan onze Burge meester. De heer Hirzel een zeer goed spreker stak bij de overhandiging van het boek een keurige speech af, die door de heer De Roos op buitengewoon prettige wijze werd beant woord. Een half uur bleef het gezelschap bijeen en werd er een zeer geanimeerd en ongedwongen gesprek gevoerd, dat uiter aard hoofdzakelijk op het gebied der sport lag. Na afloop van het bezoek ging het snel naar ons stadion, waar de heer Boudrie en zijn vrouw voor een uitstekende lunch hadden gezorgd. Elders in dit blad vindt U een foto van de met smaak en vakkunde versierde tafel, die alle eer werd aange daan. Het was dik in orde, heer Boudrie! Met tien wagens, zelfs de heer Hoopman (Oesterbar) had zijn splinternieuwe slee beschikbaar gesteld, ging het naar Volen- dam. 't Was jammer genoeg regenachtig weer, zodat deze tocht niet geheel tot zijn recht kwam. Maar daarom niet getreurd; er waren souvenirs te koop, foto's te maken en Hotel Spaander staat ook nog steeds te Volendam. De shop waar in Volendam- mer costuum gekiekt wordt, bleek in eerste instantie door de Zwitsers niet gewaardeerd te worden, maar toen er één over de berg was en in pofbroek stond, liep de tent bomvol. En maar broeken, mutsen en klompen passen. Er niet meer uit te slaan. Foto's in ploegen en plukjes. Met of zonder pijp, met of zonder trekpiano. Toen nog een uurtje bij Spaander en Was de Volen- dammer sok af. Zaterdagavond waren de heren vrij. Villa d'Este etc. zijn er niet slechter van geworden. Zondagmorgen met Van der Plas door de grachten en een kijkje in de haven. Lunch bij „pleegouders" en 's middags de match. Een aardige partij voetbal, door de Grasshoppers met 23 gewonnen. Linksbuiten der Zwitsers heel goed en de doel man van uitstekende kwaliteit. Na afloop, inplaats van diner bij gastvrouwen, rijsttafelen bij Hing Ling of Sjing Kong Hong. Het moet zeer smakelijk zijn geweest. Zondagavond afscheids- fuifje in ons stadion. Dansen, long en short drinks, een stukje op de piano, Elzenga op zijn praatstoel, Koolhaas een lange speech en toen de heer Hirzel, een afscheidsrede, Herr Hirzel sprak tijdens ons bezoek bij de Loco-Burgemeester zeer goed, maar in ons stadion sprak hij „uit het hart". We hebben met verbazing naar hem geluisterd, werden er stil van, je kon om het heel populair te zeggen „een speld horen vallen". Hier was een man aan het woord, die wist en meende wat hij zei. Hij vergat niets en niemand en tot slot van zijn rede overhandigde hij de heer Buys, die maanden bezig was geweest om deze trip in kannen en kruiken te krijgen (heel symbolisch), een prach tige verzilverde Zwitserse wijnkan. Ook de verloofde van de heer Buys werd niet vergeten. Om ruim elf uur gaf de heer Koolhaas het sein, dat er „Ab- schied" genomen moest worden. Een zeer prettige en zeer ge slaagde avond er moeten in ons mooie en gezellige stadion toch meer van die avonden te organiseren zijn was ten einde. We hebben de heren Hirzel, Jutzler, Jucker en al die jonge Grasshoppers lang en nadrukkelijk de hand geschud. Zij hebben zich tijdens die paar dagen, dat zij in onze kring vertoefden, als zeer prettige en beschaafde sportlieden doen kennen en wij hopen, dat het niet de laatste maal geweest zal zijn, dat de Grasshoppers en onze club contact met elkander hadden. Vrien den uit Zürich, gegroet en tot ziens. Tot slot een woord van hartelijke dank aan alfe Ajax-families, die door het afgeven van de huissleutel het afstaan van hun auto, of op andere wijze mede hielpen de naam van Ajax hoog te houden. Vriendinnen en vrienden het was geweldig. Ook de heren Buys en Hillenaar onze dank. BROWN. Penningmeester, de Heer Dukker, houdt een oogje in het zeil. Lunch in ons stadion. Grasshoppers en Ajacieden doen de door de Heer en Mevrouw Boudrie feestelijk versierde en welvoorziene tafel alle eer aan. Mevrouw Dukker, temidden van een paar „pleegkinderen"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 3