Automobielen-verhuur Qg CjlobC## 2 De reis van onze juniores naar Saarbrücken is succesvol ver lopen. De resultaten op het voetbalveld waren meer dan bevre digend, de jongelui hebben veel gezien, nieuwe vrienden ge maakt wel het voornaamste van zo'n buitenlandse trip en zich best geamuseerd. Ook de leiders, de heren Elzenga, Duk- ker, Muller en Beumer, waren in alle opzichten tevreden en dat is een goed ding, want het betekent, dat de vlag van onze club, daar aan de Saar hoog is gehouden. Goed zo, vrienden! Het stadsbestuur van Saarbrücken, dat dit grote voetbalfeest voor de jeugd vrijwel geheel financierde, zijn we dan ook zeer zeker dank verschuldigd. Ook de F.C. „Saarbrücken", die het op zich nam, twaalf elftallen uit elf landen enige prettige dagen te bezorgen en daarin volkomen slaagde de organisatie, de ver zorging enz. enz., was tot in de puntjes geregeld, of kortweg gezegd, perfect heeft onze dank, zelfs meer dan onze dank, ruimschoots verdiend. De door „Saarbrücken" toegewezen lei ders, de heren G. Kuntz en J. Ziegler, hebben alles gedaan, ons het in alle opzichten zo aangenaam mogelijk te maken en langs deze weg willen wij genoemde heren nogmaals de lof toezwaai en, die hen zeer zeker toekomt. Heren, het was prima en onze hartelijke dank voor de bewezen diensten. Nu we toch lof toe zwaaien, willen we de schijnwerper eens even richten op leden en donateurs van onze club, die immer en altijd klaar staan als er op hen een beroep wordt gedaan. Wij kunnen er trots op zijn, dat wij zoveel leden in onze club hebben, die ontzettend veel voor Ajax doen. Practisch nooit krijgt de heer Elzenga een negatief antwoord als hij met een verzoek komt. Deze tour b.v. was mogelijk door de welwillende medewerking van de heren Th. Heemskerk, D. Bindt, M. Smeer, S. Kannegieter, B. van Ran- deraat, J. L. Voigt en J. W. Kuldery. Dank zij de steun van genoemde heren, hebben onze juniores een onvergetelijk tour- nooi medegemaakt en, we kunnen hier naar eer en geweten verklaren, onze knapen zijn er dankbaar voor. Misschien laten zij over enige jaren als eerste elftallers bovengenoemde heren genieten van heel goed voetbal. Als een kleine tegenprestatie zou dat niet gek zijn. Grasshoppers-Club, Zürich. Zaterdag 16 April 1.1. stonden collega Koomen en ondergete kende op Schiphol, om de juniores van de Grasshoppers Club een „welkom in Nederland" toe te roepen. We stonden daar niet alleen. In de eerste plaats willen we noemen de Zwitserse Con sul, die de tocht naar onze luchthaven had ondernomen om zijn landgenoten te begroeten. Verder waren aanwezig de heer Buys, organisator van de tour, met zijn verloofde, twee heren van het Zwitserse consulaat, twee heren en een dame van „Wes terkwartier", Den Haag, twee heren van „Haarlem" en verder enige leden van A.V.R.O.'s Jeugdomroep Minjon. Precies op tijd daalde de machine van „Swissair" op Nederlandse bodem en het duurde niet lang of we stonden handen te schudden met de leiders van de jongens, die ruim een week in ons land gast vrijheid zouden genieten. „Swissair" bood een kop koffie aan, de Zwitserse Consul hield een begroetingsrede, die door de heer Willy Hirzel, leider van de Grasshoppers, werd beantwoord. Minjon legde enige interviews op de band vast en toen was voor Haarlem en Ajax de tijd aangebroken om te verdwijnen. „Westerkwartier" stond voor de aangename taak de spits af te bijten. Met een bus van de K.L.M. ging het naar Den Haag, waar de Zwitsers drie geweldige dagen vol jolijt beleefden en begeleid door een schare Westerkwartierders(sters) onder aan voering van de heer J. J. M. Hillenaar „Westerkwartier" kan trots op deze heer zijn; hij verzette bergen werk voor zijn club en stelde een programma samen (in de Duitse taal), dat er keurig verzorgd uitzag en klonk als een klok alles zagen, wat Den Haag een vreemdeling aan interessants te bieden heeft. De wedstrijd tussen de juniores van beide verenigingen eindigde in een gelijk spel (33). Dinsdags vertrokken de Zwitsers naar Rotterdam, waar Sparta de honneurs waarnam. Ook tegen Sparta speelden de Grasshoppers gelijk (11). Het ligt voor de hand, dat de Bergbewoners in Rotterdam ook het een en ander te zien kregen. Woensdag reisden zij naar Haarlem, waar het feest werd voortgezet. De roodbroeken hebben natuurlijk „de Keukenhof" laten zien, zijn met hun gasten naar de bloemen veiling te Aalsmeer geweest en hebben 's avonds de lampen aangestoken voor een „lichtwedstrijd". Het is de beste match van de trip geworden. Beide elftallen speelden een prima wed strijd, snel, fair en heel goed voetbal. Onze Haarlemse vrienden wonnen met 32. Die overwinning is later op de avond ten huize van één der Haarlem-prominenten stevig gevierd. De Zwitsers waren er vol van. Diep in de nacht werden de bedden opgezocht. „Haarlem" had, evenals „Westerkwartier", de Grasshoppers enige onvergetelijke dagen bezorgd. Zij waren er uiterst dankbaar voor. Zo stond onze club dus voor de moeilijke taak het feest op dezelfde voet voort te zetten. Of we er in zijn geslaagd? We geloven het wel, maar hopen het in ieder geval. Met de zeer gewaardeerde medewerking van de families, wier namen we hier gaarne laten volgen, t.w.: Dr. W. H. E. Posthuma, S. Kannegieter, A. F. Strikkers, M. de Groot, F. Couton, F. Kubin, P. van Deyck, F. Dukker, G. Moes, C. van Dekken, M. Smeer, J. L. Strikkers, K. van Dijk en D. A. Happé, hebben we getracht het de Zwitsers zo aangenaam mogelijk te maken. Precies op het aangegeven uur stonden de auto's klaar om de gasten naar de opgegeven adressen te brengen. Toen de Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 - Amsterdam-Z. - Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel - Chevrolet Alle wagens van 1955 TARIEF Volkswagen de Luxe '55 Opel '55 Chevrolet '55 Per dag Wppkfindo Zaterdag 12 uur tot W eeKeinue Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. 16.- „0.06 65. 0.06 „125. „0.06 f 11.50en f 0.06 p. km. 18. 0.06 75.- „„0.06 „145.- „„0.06 f 20.—en f 0.10 p. km. 35.- „0.10 „130.- „0.10 „250.- „0.10 Voor langere huur speciale condities Verzekering: All Risk Benzine voor rekening van de huurder

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 2