Ballpoint-krabbels Café „Populair" Harry üackiioni Reguliersbreestraai 51, lel. 31996 Amslerdam-C. Sigarenmagazijn Interlandkaartjes en televisie. Onlangs waren we in de gelegenheid twee belangrijke inter landwedstrijden bij te wonen, zij het dan op een televisietoestel. Ergens in het Zuiden van ons land zagen wij EngelandDuits land en later in Amsterdam DuitslandItalië. Verreweg de beste uitzending was die van EngelandDuitsland. De toe schouwer, die op een plaats boven in de tribune van het Wem- bley-stadion opgeborgen zit, ziet doorgaans niets dan wat pop petjes, die ver beneden in het veld wat ronddartelen. Is het, op de koop toe, nog wat nevelig, dan wordt het steeds moeilijker om de wedstrijd te volgen. De wedstrijd op een televisie-appa raat zien is heel wat anders en wat beters. Wij durven zelfs te voorspellen, dat binnen tien jaar Loe Brunt met de toegangs bewijzen voor een interlandwedstrijd moet venten. Hij zal de tickets, niet kwijtraken! De wedstrijd EngelandDuitsland werd vopr ons eenvoudig een sensatie. Herhaaldelijk kwam Matthews op het scherm, herhaaldelijk konden wij niet aan de indruk ontkomen, dat wij naast Matthews speelden en de rechts buiten ons de bal voor de voeten zou leggen. Oog in oog stonden wij voortdurend met de Duitse doelman Herkenrath en enkele malen plukte hij de bal van onze schoen weg. Bij een blessure van een speler stonden wij er wijsneuzig en nieuwsgierig bij te kijken hoe de speler werd opgelapt en het ontbrak er alleen maar aan wat de scheidsrechter precies zei, als hij zijn waarschuwende vinger opstak en de spelers tot de orde riep. DuitslandItalië werd iets minder duidelijk maar toch goed genoeg om een voortreffelijk beeld van de wedstrijd te krijgen. Het apparaat toonde de persoonlijke kwaliteiten van de spelers niet zo duidelijk als bij EngelandDuitsland, maar toch zó, dat wij stellig meer van de strijd zagen, dan de tribunetoeschouwer, die bijvoorbeeld 10 Mark voor zijn ticket had betaald Waarvoor deze juichkreet voor televisie-voetbal? Sinds jaar en dag is het met de distributie van de interland kaartjes hier in Nederland treurig gesteld en het zal er, na de overwinning op België, niet beter op worden. Wij kennen goede Ajax-leden, die veertig jaar en nog langer lid zijn, maar die nog nooit, zelfs geen staanplaatsje via Ajax tenminste mach tig werden. Misschien dat'het nu tijd wordt, gezien de verander de omstandigheden, de spelers die jaren con amore, d.w.z. met liefde en toewijding, zonder daarvoor een enkele beloning te ontvangen, hebben gespeeld, op de een of andere manier van de het moet gezegd schamele distributie te laten profiteren. Maar ook dan zullen honderden leden achter het net vissen. Zou het daarom niet dienstig zijn om eenvoudigweg een televisietoestel te kopen (e.v. twee), het apparaat in de be nedenzaal van ons stadion op te stellen en de teleurgesteldeir op deze wijze van de wedstrijd te laten genieten Gezeten op wat gemakkelijke stoelen zullen zij, misschien zelfs beter dan de kijkers bij de wedstrijd, ook eens interlandvoetbal zien. De man, die in de komende Algemene Vergadering over deze zaak de aftrap doet, kan op de stem van vele leden rekenen. Niet het minst op de onze. Grasshoppers en wij. De Grasshoppers in Zlirich zijn voor ons geen onbekenden. Reeds meer dan dertig jaar geleden speelde Ajax op het terrein van deze Zwitserse club. Maar dat niet alleen! De ontvangst, die ons bij deze gastheren ten deel viel, was zo wonderlijk, dat nie mand van de reizigers die trip ooit vergeet. Men stelle zich voor dat wij 's avonds door de Roei- en Zeilafdeling van deze mach tige club in het a la giorno verlichte clubhuis op de Ziiricher See op feestelijke wijze werden binnengehaald. Tal van dames en heren stonden gereed ons te ontvangen. De fijnste dranken werden geserveerd, het lekkerste eten stond klaar. Er was muziek, er werd gezongen en gedanst en toen wij tenslotte naar ons hotel terugkeerden, moesten wij beamen: zó kan Ajax het niet. Maar tegelijk spraken de leiders met elkaar af het voor beeld van de Grasshoppers te volgen en te proberen van onze club een „sportcentrum" van Amsterdam te maken, n.l. door het in Ajax-verband beoefenen van voetbal niet alleen, maar ook van hockey, roeien, zeilen, cricket, tennis, gymnastiek, ath- letiek, honkbal, schermen, rugby enz., tal van sporten die de Grasshoppers beoefenen. Zijn vele clubs in andere landen daarin geslaagd, Ajax is helaas te behoudend gebleken. Wij hebben de grote lijn wel gezien, maar wendden ons er angstvallig van af. Misschien ook misten wij de krachtige handen om naar iets groots te grijpen. Het akelige gevolg is dat wij nu met de narig heid zitten. Er behoeft heus niet zo veel te gebeuren om in de huidige voetbalwereld af te zakken, waarna Koning Voetbal behoede ons Ajax een slepend bestaan zou gaan lijden. Moge deze en volgende generaties dit gevaar begrijpen en met inspan ning van alle krachten trachten het „Ajax-gebouw" in de toe komst te restaureren in de geest van de Zwitserse Grasshoppers. JAN GR. (Artikel ingekort. Aangesneden onderwerp aangelegenheid voor Jaarl. Alg. Vergadering. Red.) H. Fleijsman Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 14