Televisie LUC SACKSIONI Jeugdhonkbal De kop is er af SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 13 De eerste klappen zijn gevallen en om U maar dadelijk gerust te stellen, vijf maal acht is er niet aan te pas gekomen. Het waren n.l. klappen die in onze sport als „honkslagen" genoteerd worden. Om in de juiste stemming en sfeer te komen heeft ons eerste team de laatste twee weken, die het nog rest alvorens de competitie een aanvang neemt, benut met het spelen van twee vriendschappelijke wedstrijden. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen het pas naar de over gangsklasse gepromoveerde „Hilversum", met als werper onze oud-clubgenoot N. v. Lobberegt. Ons team won deze wedstrijd met 71, door honkslagen van H. Walker, W. Prins en J. ter Heide. De tweede match ging tegen de afdelingskampioen van verleden jaar Blauw Wit. Onze mannen bleken de smaak goed te pakken te hebben en via een 63 voorsprong liepen de onzen nog verder uit tot 123, door 9 honkslagen van onze zijde en 12 x 3 slag van Herre Kok. Deze beide overwinningen geven echter nog geen maatstaf, want als straks de competitie een aanvang neemt, zal er feller en met volle concentratie moeten worden gespeeld. Ons tweede team benutte het afgelopen weekend met een wedstrijd tegen het aloude „Quick". Met enige jongens die ver leden jaar nog in het junioresteam meespeelden, wonnen onze reserves met 178. Aangezien o.a. door militaire dienst div. spelers zijn pas om 5 uur in Amsterdam en de wijziging die het voetballen in onze vereniging heeft ondergaan, zal het dikwijls zeer moei lijk worden om steeds met behoorlijke sterke teams in het veld te komen. Daarom vraag ik van onze spelers het afschrijven tot het alleruiterste te beperken. Hier volgt het programma van onze teams tot 12 Juni: Ajax 1: 30 April AjaxE.D.O.; 7 Mei KennemerlandAjax; 14 Mei AjaxBlauw Wit; 22 Mei T.I.W.Ajax; 28 Mei Ajax H.F.C. Haarlem; 4 Juni T.Y.B.B.—Ajax; 12 Juni O.V.V.O.— Ajax. Ajax 2: 30 April O.V.V.O. 2Ajax 2; 7 Mei Ajax 2A.P.G.S.; 14 Mei V.V.G.A. 3—Ajax 2; 21 Mei Ajax 2—H.E.D.W.; 30 Mei J.O.S.—Ajax 2; 4 Juni Ajax 2De Spartaan 2; 12 Juni T.I.W. 2 Ajax 2. Mededeling. Met ingang van heden is de training voor seniores van Zater dagmiddag verschoven naar Woensdagavond. Honkbalnieuws. Wilt U van het wel en wee in de honkbalwereld op de hoogte blijven, abonneer U dan op het officiële orgaan van de K.N.H.B. „Honkbalnieuws". De kosten bedragen 3. Een kaartje naar de administrateur: A. Verhoeff, Nieuwe- weg 4, Amsterdam-O., is voldoende. Honkballen. Zij, die het komende seizoen willen gaan honkballen, kunnen zich nu nog opgeven bij: W. Niepoth, Kinderdijkstraat 61-11, Amsterdam-Z., tel. 790105, onder vermelding van naam, voor naam, adres en leeftijd. Hier volgt de indeling van onze junioresteams: Ajax, T.I.W. A.B.C., Blauw Wit en Zeeburgia. Ons tweede team heeft als tegenstanders: D.E.C. 2, H.E.D.W., V.V.G.A. 2 en T.O.G. Evenals de seniores, heeft ook onze jeugd niet stilgezeten. Zij hebben de afgelopen maand elke Maandagavond goed ge traind. Nu maar eens afwachten wat onze jeugd er ditmaal van terecht zal brengen, want vooral het eerste team heeft zeer sterke tegenstanders. Ons eerste team speelt op 13 Mei a.s. om 7 uur een uitwedstrijd tegen Zeeburgia, terwijl voor ons tweede team nog een wedstrijd moet worden vastgesteld. Onze eerste competitiewedstrijd tegen het onberekenbare E.D.O. bracht al direct de nodige spanning, want vele innings lang wisten beide partijen elkaar het scoren te beletten. E.D.O. ging het eerst aan slag en startte met de gedachte, dat de eerste klap een daalder waard is, doch door tweemaal „vel- derskeus" en eenmaal drieslag, werd haar het scoren belet. Maar ook onze mannen kregen van de zeer goed voor de dag komende Haarlemmers geen kans. Zo volgde inning op inning, zonder dat een van beide partijen kans zag de verdediging van zijn tegenstander te doorbreken. In de zesde inning ontstond er voor ons team een zeer ge vaarlijke situatie. Met slechts één man uit, waren door drie honkslagen de honken volgekomen, maar door tweemaal drie slag wist Herre Kok dit probleem op te lossen. Maar E.D.O. kwam terug en in haar volgende slagbeurt nam zij de leiding. Twee fouten in ons veld en evenzoveel honkslagen deden haar een 10 voorsprong nemen. Tot onze laatste slagbeurt bleef deze stand ongewijzigd en mocht Gerrie Mossing Holsteyn proberen hierin verandering aan te brengen. Door 4 x wijd kwam hij op het „eerste". Pas- teuning sneuvelde op 3 x slag, maar Wim Prins peuterde er weer 4 x wijd uit. Er was dus nog een kans. Toen volgde er een verwarde situatie. Hugo Walker plaatste de bal het veld in, de catcher van E.D.O. maakte een fout en gooide onzuiver op het eerste honk aan, waardoor Gerrie en Wim binnen kwamen, eindstand 21 voor ons dus Zowel hoofd- als veldscheidsrech- ter hadden geen overtreding geconstateerd, maar sportief werd door onze jongens opgemerkt, dat Hugo (onbewust) een on juistheid had begaan. Beide scheidsrechters werden hierop attent gemaakt en besloten werd de stand 21 in ons voordeel te wijzigen in een 01 achterstand, terwijl Hugo opnieuw aan slag zou gaan. Weer plaatste Hugo Walker een korte slag, doch ditmaal sneuvelde hij op het eerste honk. Met R. Kok aan slag was er dus nog een kansje, maar ook Ruud kon de bal niet ver weg krijgen. Maar opnieuw was de aangooi op het eerste honk onzuiver, en door een goede sliding wist zowaar Mossing Holsteyn de thuisplaat aan te tippen (11). Onze allerlaatste kans werd echter te niet gedaan door de handschoen van een der Haarlemmers. Al met al misschien wel het beste resultaat. Van het tweede. Ondanks een 98 nederlaag tegen O.V.V.O. 2 hebben onze reserves een zeer goede prestatie geleverd, want wij moesten het met slechts zeven man tegen een volledige tegenstander op nemen. Ab Hordijk sloeg als eerste Ajacied in dit seizoen de eerste homerun. Lange tijd hebben de onzen zelfs nog een voor sprong gehad. Over de wegblijvers, die niets van zich hebben laten horen, zal de commissie zich nog nader beraden. W. N. Gaat U verhuizen vraagt prijsopgave Woninginrichting Rijnstraat 119" - Amsterdam Telefoon 726659 Jabo tapijt 6.65 p. mtr exclusief leggen Tapijten Gordijnen Bedden Dekens Balatum Linoleum

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 13