SPORT O ©ede prestaties Zo ging het! 10 zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuur haan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater AjaxLyn (Oslo) 10. Lyn behoorde tot de zwakkere tegenstanders en een over winning lag in de lijn der verwachting. Het heeft echter nog even geduurd voor het eerste en enige doelpunt werd gescoord. Frans was de gelukkige maker hiervan. Er werd behoorlijk ge speeld, al hadden wij toch een grotere overwinning verwacht. AjaxFrem (Denemarken) 00. Alhoewel wij, gezien het spel in de voorgaande ontmoetingen, een beetje op een overwinning hadden gerekend, is deze wed strijd op een gelijk spel uitgelopen. Wij waren wel wat sterker, maar het beslissende schot ont brak jammer genoeg. Ook deze Denen speelden rijkelijk fors en wat ons zeer tegenviel was het aanvallen van de doelverdediger. Deze dag dus geen enkele nederlaag en met een totaal van twaalf punten, slechts vier punten achter op Vienna uit Wenen, dat de eerste prijs behaalde. Ja, het waren voor de jongens, doch ook voor de heren El- zenga, Dukker, Muller en Beumer, vermoeiende dagen en zij allen zullen bij het lezen van dit verslag nog even terugdenken aan de tijd doorgebracht bij het jeugdtournooi der F.C. Saar- brücken. De eindstand luidt: Vienna (Oostenrijk) 11 6 4 1 16 17- - 2 Dynamo (Joegoslavië) 11 6 4 1 16 7— - 1 Saarbrücken (Saarland) 11 5 5 1 15 15- 2 Anderlecht (België) 11 5 5 1 15 7- - 1 Lille (Frankrijk) 11 4 5 2 13 12 g 4 Ajax (Amsterdam) 11 4 4 3 4— - 4 Frankfurt (Duitsland) 11 4 4 3 12 7— 5 Elfsborg (Zweden) 11 3 6 2 12 5 3 Frem (Kopenhagen) 11 2 4 5 8 7— -10 Borussia (Duitsland) 11 1 4 g g o q Lyn (Noorwegen) 11 0 4 7 4 Lt 1— <J -18 Chaux de Fonds (Zwitserland) 11 0 3 8 3 0- -18 G. J. BEUMER. ,,Zijn we er allemaal?" Dat was 's morgens acht uur, voor het Centraal Station. En we waren er allemaal. Alleen liep de heer Muller er enigszins ongeschoren bij! Zou hij zich mis schien't Afscheid was hartroerend. Iedereen stond te snotteren en was onder de indruk. De eerste uren van de trein reis gingen snel voorbijwe waren allemaal fit en de stemming zat er meteen in. Paren om te klaverjassen waren al gevormd. Maar dat kaarten wilde niet erg lukken. Als je ook met twee spellen kaarten speelt en er komen meer troeven op tafel (in dit geval: op koffer) dan er in zitten, dan mankeert er iets Ongelukken gebeurden niet; we bleken echter wel een pillen- slikker te bezitten in de persoon van Jan Amende. Als ik een goede raad mag gevenHet doet er niet toe, wat je mankeert, als er iets niet met je in orde is, ga dan naar Jan Amenda. Hij zal iedereen kunnen helpen. Overal heeft hij pillen voor. We hoefden maar even ons mond open te doen en we hadden al een lading binnen. België was gauw bereikt. Het verschil tussen België en Ne derland is opmerkelijk. Je kreeg meteen een troosteloze indruk. De huizen praktisch ongeverfd. Nee, dat viel wel wat tegen! Voor ons was het voornaamste verschil, dat er een andere locomotief voor de trein kwam. Een groot bakbeest, dat meer op een nogal zwaarlijvige dame leek, die moeite heeft zich voort te bewegen, dan op de moderne snelle Diesel, die ons in een paar uur door Nederland had gebracht. Ook de stations zagen er smerig uit en de boemeltjes, die er stonden, zouden in het Rijks museum zeker geen gek figuur hebben geslagen. Waar gestopt werd in België, was de favoriete opmerking: „Eénnul, hè manneke, die Coppeüskan de pot op!" Al met al; het was een gezellige reis, waarbij Wim Meeusen zich ontpopte als mevrouw Ida de Leeuw van Rees, met enige pittige, krachtige opmerkingen, die brulconcerten ontlokten, en verder als Willem Parel en de Belgische sportverslaggever met een ooggetuige-verslag van de grote wielerwedstrijd. Om ongeveer zeven uur kwamen we in Saarbrücken aan. Het welkom was erg hartelijk, bloemen werden aangeboden en ver schillende personen aan ons voorgesteld. Na in een eethuisje een koude schotel te hebben gegeten, gingen we met de bus naar het voorstadje van Saarbrücken, St. Ingbert. De slaapgelegen heid was uitstekend verzorgd. Twee bedden boven elkaar, waar van sommige de neiging vertoonden in te klappen. De kussens waren misschien wat hard, maar dat wende wel op den duur. Een kastdeur werd onder de matras van de heer Muller gelegd, niet als gijntje, maar als geneesmiddel. Hier mochten zelfs de pillen van Jan Amende niet baten. Het duurde wel even voor iedereen sliep, doch de stemming kwam er steeds beter in. Over de drie dagen, dat we hebben gevoetbald, zou ik niet veel willen zeggen. De uitslag vind ik niet zo belangrijk, veel belangrijker vind ik, dat we andere jongens uit andere landen hebben leren kennen. Het elkaar begrijpen ging best. Met iedere ploeg was te spreken en ik geloof beslist, dat verschillende jongens hier kennissen hebben opgedaan, die ze hun latere leven zeker nog wel zullen ontmoeten. Er werd goed gespeeld. Zeer snel, hard maar fair. Voor vele ploegen was het veld een grote handicap, er waren niet veel grassprietjes op te herkennen. De tweede avond op de slaapzaal was levensgevaarlijk. Toen werd het befaamde kussengevecht gehouden, waarbij grote hoeveelheden beddengoed door de lucht gierden, maar alles kwam weer goed terecht. De derde en laatste avond was geloof ik wel het hogtepunt. Allemaal zijn we toen het stadje St. Ingbert ingeweest en heb ben daar de boel op stelten gezet in samenwerking met de Noren, Zweden en Denen, die ook wel weten wat uitgaan is. In een nogal sjieke gelegenheid, waar gedanst werd, werden alle bekende liederen meegebruld en gedeind. Het was een meester lijke avond, waarop we allemaal een geweldig plezier hadden, wat we ons nog zeker lang zullen herinneren. De volgende dag het vertrek. De terugreis was even geslaagd als de hele trip. Er zijn veel foto's genomen, maar dat het ook mogelijk is foto's te nemen zonder een film in je toestel te heb ben, is me nu duidelijk geworden. Hier was Hans Dukker een fenomeen in. Vraag een aardig meisje of ze met je op de foto wil. Ze zegt: ja, je neemt een beetje innige houding met 'r aan; degene, die de foto neemt, trekt een geleerd gezicht, en je hebt geen geslaagde foto, maar wel een prettige herinnering. Nu, zal ik het hierbij laten. Het verslag is zeer onvolledig, maar dat is niet anders mogelijk. Ik zou een hele jaargang kunnen vullen met herinneringen. Tot slot zou ik graag de gelegenheid te baat nemen, allen, die hebben meegewerkt tot het slagen van deze geweldige trip, nogmaals hartelijk te bedanken uit naam van alle jongens, die mee geweest zijn. Dank aan de F.C. Saarbrücken, maar in het bijzonder zou ik de heer Elzenga willen bedanken. Meneer Elzenga, nogmaals, uit naam van allen, mijn dank voor alles, wat U, als organisator Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 10