Bijna 2400 jaren lidmaatschap 9 zaten gezellig aan tafel, bij het eerste jubileumdiner van de bordjesclub. Tjerk de Munnik zag een en ander met veel genoegen aan en zal om enkele redenen wel bijzonder in zijn sas zijn geweest. In de eerste plaats natuurlijk, omdat zijn tien jaar geleden getoon de initiatief, een „bordjesclub" op te richten, met succes is be kroond. Toen de tafelpresident Gerard de Jong echter het woord tot hem richtte en hem mededeelde dat het comité van de oude garde hem de eretitel van „bordjesclubridder" wilde verlenen, kende zijn vreugd geen grenzen meer. Onze bordjesclub telt nu bijna 150 leden, waarvan ongeveer de helft de presentielijst tekende. Daar was een „klein stukje" verenigingstrouw aanwezig, lieden die ook wel eens één of meerdere teleurstellingen hebben ondervonden, doch voor wie overschrijvingsbepalingen en -aanvragen niet gemaakt behoef den te zijn. Mijn collega „Brown" zal U elders in dit blad nog wel het een en ander vertellen van deze bijzonder geslaagde avond, zodat ik mij tot enig cijfermateriaal wil beperken. 40% van de bordjesclub maakte zich als commissie- of be stuurslid verdienstelijk. 30"% verdedigde onze kleuren in het eerste elftal. 25% bezit reeds het veertigjaren-bord. Wanneer U even op de brommerd stapt, kunt U ons oudste lid in Sidney, de heer H. F. Stallman, lid geworden op 1-3-1900, even de hand drukken, terwijl in eigen omgeving de heer L. W. v. d. Vliet hem opvolgt, n.l. vanaf 15-8-1904. Recordhouder aan het diner was de heer G. E. Hemmen, toe getreden op 15-8-1906. Midden voor de tafelpresident was de „Dreestafel", waar de „jongens" van boven de 40 jaren lidmaatschap hadden plaats genomen. De complete lijst van de oudgedienden geeft een totaal van bijna 5000 jaren lidmaatschap, met een gemiddelde van 34 jaar, welk moyenne ook in aanmerking kwam voor de aanwezigen aan het diner. Wij misten onze voorzitter, die op doktersadvies niet aanwezig was, hopen hem volgend jaar weer in ons midden te zien om dan zijn 44 dienstjaren aan ons gezamenlijk totaal toe te voegen. Heren wegblijvers U heeft wat gemist, want het was wer kelijk „uit de kunst". Zullen wij de score van 2400 jaren diplomabezitter, in 1956 eens op 3600 brengen? Aan U, leden van de B.C., een gepast antwoord C. E. de V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9