LAGEJA SPORT Bordjesclub Het feest van de Goed e prestaties Televisie - Radio-apparaten 8 Circa zeventig Ouwe-jongens" hadden de weg naar „Atlan tic", het bekende restaurant van Jacob en Jan Sweering, gevon den. Als we bedenken, dat er 145 Ajacieden in het bezit van het begeerde „bordje-met-de-A jaxkop" zijn, was de opkomst nu niet bepaald daverend. Het comité, bestaande uit de heren J. de Boer, J. Melchers, W. H. Meyer, J. H. Verburgt en R. P. J. Vun- derink, had zijn uiterste best gedaan, alle oud-gedienden bij elkander te krijgen. De uitnodiging zie tekening (gemaakt door de vaardige hand van de zoon van Gerrit Keyzer) was pakkend, het menu uitstekend, de wijn fonkelend en de inhoud van de oud-Hollandse stenen kruik op de juiste temperatuur, maarhet schijnt onmogelijk te zijn een volledig team in het veld te krijgen. Jammer! De Bordjesmannen, die wel aan de oproep gehoor gaven, heb ben zich uitstekend geamuseerd. Het bitter-ballen-uur was ge zellig, de voetballeugens niet van de lucht, het met brio ge zongen „oude-garde-lied" tot zelfs op het Frederiksplein te horen (voorzanger Jaap Belmer kwam er beslist niet bovenuit hoe-bestaat-ut! en eer we het wisten, moesten we ,,up stairs" om in de Majestic zaal, de Salade „Norvègienne", de Crème d'Asperges, de Pêche „Melba" etc. alle eer aan te doen. De chefkok van Atlantic kon zich op de borst slaan alleen de „beleefdheidsrestjes" gingen retour vriend Kolman ook, want de tafelversiering met candlelight was weer op zijn Kol- manderiaans; schitterend engratis voor niks. Oud-pen ningmeester De Jong kreeg het presidium op z'n dak. Het werd hem vlak voor het diner franco thuis bezorgd, zodat Gé zonder enige voorbereiding de bordjeshamer kon gaan zwaaien. Hij deed het, zoals men van een gentleman kan verwachten: rustig en waardig. Er is, zoals men zal begrijpen, door vele Ajacieden het woord gevoerd, maar dat was verboden over de om wenteling in de voetbalwereld niet gerept. Tjerk de Munnik, die twaalf jaar geleden al een poging waagde, de old chaps eens in het jaar bij elkander te krijgen, werd onder daverende toe juichingen benoemd tot Ridder van de Bordjesclub. Deze be noeming gaf Wim Volkers aanleiding om in een geestige speech Tjerk met „Ridder du Bols" later omgedoopt in „Ridder Oude Vlek" aan te spreken. Wim zei nog meer, vond ons geen amateurs meer, maar échte profs, daar we voor vijf gulden de gebroeders Sweering arm aten en dronken, zodat de verbouwing van hun hotel uitgesteld moest worden. Onder de bedrijven door zorgden Jan Hofmeester met zijn partner voor de muzi kale omlijsting en Gerry en Jerry, twee artisten met een gui taar, voor de vrolijke noot. Hoe het comité dat gefixed heeft, zal wel een raadsel blijven. Vermoedelijk hebben de heren hun bankrekening een opdoffer gegeven. Aan het slot van de avond kregen we een nieuwigheidje voorgeschoteld. Uitgedokterd door Jan Melchers. Vierkamp voor ploegen van vier personen. Er moest geknobeld, gevoetbald, geschoten en spijkers in een zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig balk gedreven worden. De ploeg van Wim Volkers won de eerste prijs zwendel, werd er gefluisterd bestaande uit vier krui ken huppelwater., merk Melchers, Schiedam (gemakkelijk als je comitélid van onze club en commissaris van genoemde fabriek bent). Verder vier dozen sigaretten als tweede, vier kinder kruikjes Schiedams nat als derde en vier glazen cognac (te be talen door Jan de Boer) als vierde prijs. Deze schiet, trap, slaan en knobelwedstrijd werd het sluitstuk van het bordenfeest. Allemaal gingen we direct naar huismet de wetenschap, dat een feest van de „Ouwe-jongens", gevierd zoals deze avond, een écht feest is. Tot slot een woord van dank aan het comité, dat deze avond organiseerde en een woord van hulde aan de Gebr. Sweering met hun staf. Mannenbroeders, tot het volgend jaar! BROWN. P.S. De eerstejaars, de heren Donk, Louwaard en Verburgt Jr., ontvingen tijdens het diner hun bordje (vijf andere „groenen" lieten verstek gaan, hoe zit dat?). De heer Ko Verburgt, mis schien herinnert U zich deze Ajacied nog van de Jubileumrevue, dichtte onderstaand lied (wijze: Ga je mee naar het Ajax- stadion) dat we voor de geschiedenis maar hebben vastgelegd. a.b. GA JE MEE, GA JE MEE, NAAR HET BORDJESCLUBDINER. Ieder jaar zo omstreeks Maart Dan gaan we hier dineren, Ajax glorie van weleer, Kampioenen uit de Meer, Vinden hier hun oude vrienden weer. De Bordjesclub houdt reünie, We houden wel van fuiven, Ieder drinkt zijn glaasje uit, Trekt een feestelijke snuit, Want we zijn eens echt een keertje uit: Want al zijn we veteraan, Daarom laten wij geen traan, Zonder ons zou Ajax niet bestaan: Refrein: Ga je mee, Ga je mee, Naar het Bordjesclub-diner, Daar zit je zo gezellig bij elkaar. Ga je mee, Ga je mee, Naar het Bordjesclub-diner, De hele oude garde vind je daar. De buiken zijn een beetje bol, De schedels zijn wat kaal, Maar als je ware clubgeest zoekt, Die hebben ze allemaal! Ga je mee, Ga je mee, Naar het Bordjesclub-diner, De stemming is daar prima voor elkaar! Vroeger was je amateur, En dacht je niet aan centen, Waar is toch die schone tijd, Zonder profs en voetbalstrijd, Heel de voetbalwereld staat off-side Ajax moest wel mee gaan doen, Al ging het niet van harte, Door verbetering van het spel, Komt ons voetbal weer in tel, Wat eerst niet ging, kan met betalen wel! Over vijfentwintig jaar, Zitten de profs hier bij elkaar, Net als wij en zingen met elkaar: Refrein: Telefoon 43617 Weteringschans 79 Speciaal adres voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 8