6 Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS kwistige hand uitdeelde. Na een half uur zag de ref zich dan ook genoodzaakt de aanvoerder der Volewijckers bij zich te roe pen. Eén der groen-witten was uit gareel gelopen. De waar schuwing hielp. Vanaf die tijd ging de strijd gelijk op, maar doelpunten waren er niet bij. Die kwamen pas in de tweede helft van de match. Burgers, neen, hij zou het niet zijn, liet de Ajax-schare opveren. Hagenaars dook vergeefs naar de onver wachts ingezette bal. Dat deed hij ook, toen Brokx een goede voorzet losliet, die Burgers op de voet van Michels kopte en Rinus zonder bedenken hard inschoot. Een fraai doelpunt. Even later scoorde onze aanvalsleider de derde en beslissende goal. Een snelle ren besloot Brokx met een prima voorzet moet je meer doen boy die door Michels met een vloeiende beweging in de bovenhoek werd geslagen. Met zijn hoofd natuurlijk. De strijd was gestreden. Er kwamen nog aardige combinaties (Michels, Butter, Brokx en Burgers, Den Edel) maar Hage naars liet zich niet meer verslaan. Ook Van Drecht, goed ge steund door achterhoede en middenlinie Van Veen had zich na een zwak begin keurig hersteld, wat we eveneens van Geel- huyzen kunnen zeggen liet zich niet verrassen, zodat met ongewijzigde score het einde kwam. Gemeten naar het verloop van de eerste helft, hadden de Volewijckers meer verdiend dan deze stevige nederlaag. Maar ja, het is en blijft voetbal. Dertien wedstrijden hebben we nu gespeeld, negentien punten zijn bin nen. Voor de boeg: zeven matches thuis en zes uit. Er zijn nog vele kwade bij. Hierbij denken wij o.a. aan Enschede, De Graaf schap, R.B.C., D.F.C. e.a., om van de thuiswedstrijden tegen B.V.V. en Eindhoven maar niet te spreken. Neen, we zitten nog lang niet op fluweel, maar voor „alle negen" maken we een kans. „Be Quick zal Ajax niet veel moeilijkheden in de weg leggen" lazen wij in een voetbal-overzicht. De paar moeilijkheden, die de Be Quickers op de weg naar de overwinning legden, bleken voor onze ploeg toch te moeilijk en, U weet het, we verloren. Met 10. Onze Groningse correspondent, die wij Zondagavond op belden, vertelde ons het volgende: een zeer onaangename wed strijd, onvriendelijkheden over en weer, de heer Brandes en Van Mourik maakten ruzie, de scheidsrechter daar praten wij nooit over)Van Dijk en Bakker goed, de linkervleugel, aardige jon gens, maar voor eerste klasse voetbal veel te zwak. Michels begon goed, doch zakte hoe langer hoe meer af. Had nog nooit zo'n slecht Ajax-elftal gezien, alhoewel hij begreep, dat Elzer en Van der Wel erg werden gemist. Dat Ajax zo hoog genoteerd staat, kwam hem onbegrijpelijk voor. Dit waren de berichten en indrukken van onze correspondent. We hebben hem bedankt en gezegd, dat we het er mee konden doen. Ajax 3 verspeelde de kans op het kampioenschap. H.R.C. 2, de medegegadigde voor de bovenste plaats, zag kans ons team, dat de „roodjakken" indertijd in eigen huis overtuigend had verslagen, met 13 terug te wijzen. Met de rust stond ons elftal door een fraai doelpunt van Van der Wal, met 10 voor. Te peuterig spel was oorzaak, dat de H.R.C.-ers niet verder achter stonden. Niettegenstaande tijdens halftime het advies gegeven was meer op de vleugels te spelen, bleven onze jongens volhar den in kort spel, met gevolg, dat de spil der tegenpartij rustig voor zijn doel kon blijven staan om de Ajax-aanvallen op te vangen. Hij deed het bekwaam. Toen de mannen uit Den Helder gelijk hadden gemaakt, was het met onze ploeg helemaal ge- AjaxDe Volewijckers Doelman Hagenaars onderschept een voorzet van Den Edel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 6