Ook ooor BROMFIETSEN ASBEEK E IRUSSE 'Bonthuis„DE BLAUWVOS" Burgerlijke Stand BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16 Ruime sortering haarden, kachels, gashaarden Zeer gemakkelijke betalingscondities allerminst een ja-broer was, een geduchte opwaartse stoot toe bracht aan het in 1914 op haar grondvesten wankelende Ajax. Zijn van voetbalkennis tintelende opmerkingen over spel en spelers, 's Zondags als de nu overledene naast onze hoofdredac teur tal van wedstrijden bijwoonde, maakte ons verblijf op de tribune evenveel malen tot een feest. Ook deze plaats kan, hoe dan ook, door geen ander worden ingenomen. Wij zullen het dus voortaan zonder Frans Schoevaart moeten doen. Zelfs zijn onverwachte dood zal geen enkele verschuiving in ons bestuur of in welke commissie dan ook teweeg brengen. Geen enkele overwinning zal er meer door behaald worden en geen enkele nederlaag meer door worden geboekt. Het leven op onze velden zal zijn gewone beloop hebben en ook hier zal Schoevaart's dood geen enkel gewicht in de schaal leggen. Alleen bekeken uit de gezichtshoek van menselijke waarde heeft de Ajax-weegschaal een harde klap naar beneden gekre gen. Een belangrijke peiler van ons verenigingslevende club- trouw, staat na het overlijden van iemand als Frans Schoevaart stellig minder vast. Omdat figuren als onze oude captain, onze vroegere voorzitter, maar heel dun zijn gezaaid. Die wetenschap maakte het geheel nog droever, toen de dragers vanmorgen de kist met het stoffelijk overschot uit de aula naar het graf droe gen. En hoe was het ons ook droef te moede, dat wij de gelegen heid niet kregen, bij deze lijkdienst Frans te danken en veel van deze dingen te zeggen, die ons zo nauw aan het hart liggen. Ook zelfs in ons voetbalwereldje bestaan ongeschreven wetten, waaraan een elk zich heeft te houden, o.a. één club, één woord voerder. Dus trokken wij vol met gedachten aan de strijdbare Frans, met alle trouwe vrienden, die met schrijnend leed in het hart de droeve colonne vormden, naar de verse groeve. JAN GROOTMEIJER. Amsterdam, 10 Maart 1955. Getrouwd: De heer F. H. Mossing Holsteyn en Mej. J. Grootendorst. Toekomstig adres: 54 B Rue Gambetta, Fontainebleau, Avon (Frankrijk). Onze hartelijke felicitaties. Verloofd: De heer G. H. Bruins en Mej. Ria Barger. Onze hartelijke gelukwensen. IN MEMORIAM. Zondag 6 Maart j.l. bereikte ons het ontstellend be richt, dat, na een kortstondig lijden, ons Ere-lid, de heer Francïscus Schoevaart, in de ouderdom van 70 jaar was overleden. Dit bericht schokte temeer, daar wij in het December nummer van het „Ajax-Nieuws", ter gelegenheid van het 50-jarig lidmaatschap van Frans, nog een artikel schre ven, waarin wij de hoop uitspraken, dat onze clubgenoot nog vele jaren in gezondheid de verrichtingen van de rood witte shirt-dragers zou mogen volgen. Wij hadden er toen geen flauw vermoeden van, dat slechts enige maanden later, over deze oer-sterke kerel, de schaduw van de dood zou vallen. En niemand van hen, die Frans op de avond van zijn jubileum kwamen feliciteren, zal er een ogenblik aan hebben gedacht, dat dit de laatste keer zou künnen zijn om met onze oud-voorzitter van gedachten te wisselen. Frans was nog zo vitaal, stond nog zo stevig in het leven, dat hem een hoge ouderdom beschoren leek. Het heeft niet mogen zijn. Donderdag 10 Maart is onze overleden clubgenoot ten grave gedragen. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats, vlakbij het stadion van zijn club, die hem zo dierbaar was, vlakbij de velden, waarop hij als voetballer en als bestuurslid van Ajax zoveel roem ver gaarde. Frans, beste kerel, we zullen je nooit vergeten. Rust in vrede. BROWN. Het bestuur geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van Mevrouw Anna Maria MoermanDekker en Mevrouw Theodore JurgensFellinga. Zij rusten in vrede. A. F. STRIKKERS Tevens het adres voor bandrecorders, radio's, pick-ups, televisie, rijwielen, stof zuigers, gasfornuizen, wasmachines, wringers, electr. klokken, keukenuitrustingen, serviezen, bedstellen, dekens, meubelen, woningtextiel, kinderwagens, kleding enz. Bonneostr8-14 Tel. 54251 Reparatie-inrichting voor: radio's, haarden en kachels, rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 3