sSKUONKBAL 14 De zomersport bij uitnemendheid, maar wanneer zal het „zomer" worden Op 26 Februari j.l. werd in Hotel „Krasnapolsky" de alge mene Jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Honk bal Bond gehouden. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer D. Beets, onder meer op, dat de sport in het algemeen een steeds grotere plaats in onze maatschappij gaat innemen, wat tot gevolg zal hebben, dat een en ander de nodige wijzigingen met zich zullen brengen. Opmerkelijk en zeer hoopvol was, dat de regering een bedrag ad 250.000.voor de jeugdsport beschikbaar heeft gesteld. Met grote belangstelling volgt het bondsbestuur de situatie, die is ontstaan tussen het amateur- en het profvoetbal, mede omdat verreweg de meeste aangesloten verenigingen bij de K.N.H.B., voetbalclubs zijn. De heer D. Beets merkte vervolgens op, dat het „Sparta" (Rotterdam) gelukt was naar de eerste klasse te promoveren, waarmede dus eindelijk het Amsterdam-Haarlem-blok werd doorbroken. Met belangstelling nam de vergadering kennis van het feit, dat er binnenkort ook een Honkbalmars" zal verschenen. Zeer belangrijk was, zei de voorzitter, dat er het afgelopen seizoen voor het eerst in België om het Europese honk balkampioenschap is gespeeld. De landen die hieraan deelnamen waren: Italië, Spanje, West-Duitsland en België. Kampioen werd Italië. Gezien de grote agenda, die nog moest worden afgewerkt, besloot de heer Beets zijn openingswoord. Punt twee van de agenda, de notulen, werden na het aan brengen van een kleine correctie goedgekeurd. Wel verzocht de bondsarchivaris of hij in het vervolg ook op de toezending van de notulen mocht rekenen. Uit de bestuursmededelingen bleek, dat het komende seizoen niet meer met een Engelse bal mag worden gespeeld, terwijl tevens voor iedere competitiewedstrijd de krijtlijnen zijn ver plicht gesteld. Gezien het grote aantal negentallen in de 4e klasse, zal in die rayons, waar dit van belang mocht zijn, een wijziging van de indeling in de 3e en 4e klasse te verwachten zijn. Bij de uitreiking van de Bleesing-beker aan de kampioen van Nederland, E.H.S., merkte de heer Beets nog op, dat dit team niet uit uitzonderlijke spelers bestaat, doch dat door grote op offeringsgezindheid, kameraadschap, teamgeest en strijdvaar digheid het landskampioenschap was veroverd. De slugger, te beschouwen als een soort wisselbeker en be schikbaar gesteld door de Surinaamse Baseball Bond, werd deze maal toegekend aan de reeds 70-jarige heer Lammers, voor het vele werk dat hij heeft gedaan en nu nog steeds doet voor de propaganda van onze honkbalsport. Bij het in stemming brengen van het bekende dubbeltje voor het N.O.C. werd uit de vergadering nog een enkele vraag en opmerking gesteld, doch werd tenslotte met algemene stemmen aangenomen. Ook de jaarverslagen van secretaris, penningmeester, compe titieleider en diverse commissies konden het accoord van de vergadering verkrijgen. Het volgende punt op de agenda waren de bestuursverkie zingen. Aan de beurt van aftreden waren ditmaal de heren D. Beets, voorzitter; A. M. Hordijk, penningmeester; J. Hartog, 2e secretaris en H. H. H. Boersma, 2e penningmeester, yoor de functies van eerste drie genoemde heren waren geen tegen- candidaten gesteld, zodat zij dus werden herkozen. Hierdoor blijft dus voor twee jaar onze clugenoot de „penninkjes" be heren. Proficiat, Ab, en op naar de (vette!) volgende zeven jaren. Tegen de heer Boersma was echter door Blauw Wit de heer A. L. van Driel Krol (H.C.K.) candidaat gesteld, omdat zij van mening is, dat deze zeer geschikt is voor een bestuursfunctie. In wezen had deze voordracht een ander doel. Ondergetekende heeft sterk de indruk gekregen, dat Blauw Wit de heer Van Driel Krol had voorgedragen omdat hij een warm voorstander is voor aansluiting bij de Féderation Europeénne de Baseball. Tegenover de heer Boersma was dit voorstel temeer omdat door Blauw Wit niets tegen hem naar voren was gebracht zeer onelegant. Aangezien ook de Alg. Vergadering weinig hiervoor voelde, trok Blauw Wit het voorstel dan ook in, zodat dus de heer H. Boersma eveneens herkozen werd. Verder werden er nog een aantal overschrijf-bepalingen aan genomen waarvan de voornaamste was dat een speler, die het volgende seizoen van vereniging wil veranderen, zijn overschrijving vóór 31 December bij het bondsbestuur schriftelijk moet indienen. Toen kwam de vergadering aan een belangrijk punt. Op voor stel van Blauw Wit was de toetreding van de K.N.H.B. tot de F.E.B. op de agenda geplaatst. Voor de goede orde nog het vol gende vooraf: Enige tijd geleden heeft de F.E.B. de K.N.H.B. doen weten dat zolang zij nog niet bij de F.E.B. is aangesloten, er geen club- en interlandwedstrijden meer tegen de Belgen kunnen worden gespeeld. Reeds eerder was dit niet meer mogelijk tegen de overige bij de F.E.B. aangesloten landen. Ons land is nu door dit besluit verstoken van internationaal contact. Er blijven dus alleen nog over wedstrijden tegen de Amerikaanse en Engelse legerteams. Hoewel men op de vorige Alg. Vergadering met belangrijke meerderheid tegen de aansluiting bij de F.E.B. was, is nadien het een en ander veranderd. Thans bleek dat zowel het bonds bestuur als de Alg. Vergadering voor aansluiting bg de F.E.B. is. Dit brengt echter met zich mede dat er tevens een bedrag van ongeveer 20.000.tot 30.000.te verdelen over zes jaar, beschikbaar moet zijn. Het lidmaatschap houdt in, dat ons nationaal team elk jaar aan de Europese kampioenschappen moet deelnemen. Er komen dus reis- en verblijfkosten, terwijl tevens ons land eenmaal als gastheer zal optreden. Vandaar dit grote bedrag. Blauw Wit wilde een renteloze obligatie-lening uitschrijven. H.C.K. meende de oplossing gevonden te hebben in dat elk negental dat aan de competitie deelneemt, hiervoor een extra bedrag in rekening zal worden gebracht. Over het bovenstaande werd lang en breed gepraat en uit eindelijk werd maar besloten een commissie (de gebruikelijke oplossing) bestaande uit drie leden gekozen door de Alg. Ver gadering alsmede twee door het bondsbestuur aan te wijzen leden, te benoemen die tot taak kreeg te onderzoeken: 1. heeft de F.E.B. levensvatbaarheid, zo ja, 2. welk bedrag er ongeveer beschikbaar moet zijn en hoe dit gefourneerd kan worden. Uit de vergadering werden met grote meerderheid gekozen de heren A. L. van Driel Krol (H.C.K.), J. Hartog (H.H.C.) en J. Sibille (P.S.V.). Het bondsbestuur heeft inmiddels aangewe zen de heren M. C. Bakker (2e voorzitter) en A. M. Hordijk penningmeester Verder bracht deze lange Alg. Vergadering (half vier tot half elf) ons geen nieuws en met een kort woord besloot de heer D. Beets de vergadering. TRAINING HONKBAL. Maandagavond: Juniores van 6.308.00 uur. Zaterdagmiddag: Seniores van 3.305.00 uur. MEDEDELING. Zij, die het komende seizoen willen gaan honkballen, moeten dit met spoed schriftelijk opgeven aan: W. Niepoth, Kin derdijkstraat 6-II, Amsterdam-Z., onder vermelding van naam, voornaam, adres en geboortedatum. INDELING EERSTE NEGENTAL. Ons eerste team is ingedeeld in afd. B. Verder werden in deze afdeling nog geplaatst: Blauw Wit, E.D.O., H.F.C. Haarlem, Kennemerland, O.V.V.O., T.I.W., T.Y.B.B. W. N. Zo juist is ook de indeling van ons tweede team bekend ge worden. In de 2e klasse afd. D. zijn ingedeeld: Ajax 2, A.P.G.S., H.E.D.W., J.O.S., O.V.V.O. 2, de Spartaan 2, T.I.W. 2 en V.V.G.A. 3. Wij blijven dit seizoen dicht bij huis, maar het zal voor onze

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 14