SPORT Café „Populair" Harry iacksioni Goede prestaties Sigarenmagazijn 7 In Wageningen zal die lamme hotelhouder's nachts niet veel leut hebben gehad en ook niet best geslapen hebben, toen in het middernachtelijk uur diverse spookgestalten verschenen, waar Martens, Ten Herkei, Wesling enz. hun medewerking aan ver leenden. Bij het afrekenen zei de hotelhouder tenminste: nooit geen voetballers meer in mijn huis. Vlissingen kwam ook dik wijls op het programma voor. Bij een van die bezoeken aan de stad van De Ruyter sleepte mijn cliënt nog een eerste prijs in een danswedstrijd mede naar huis. André de Kruyf behoorde in een portiers-gala-uniform tot de deelnemers. Onze prijswinnaar had als partner een meisje van een zee officier gekregen en ik vermoed dat het Ajax-gezelschap bij de prijsuitreiking wel het schone lied gezongen zal hebben: Wat was dat meisje mooi. Twee maal had hij het genoegen om als invaller voor Fons Pelser te mogen optreden, n.l. in twee vriendschappelijke wed strijden met het oude glorie elftalWillem II en Enschede Ajax. Na afloop van laatstgenoemde wedstrijd mocht hij een extra pluim van good old Jack incasseren. Na het einde van het seizoen 1924 werd een paar jaar rust genomen om vervolgens de schoenen maar weer eens uit de kast te halen en in de oud-roest-afdeling op te treden. Met luitjes als J. Schoevaart, Wesling, Kemp de Boer (die geluk kigerwijze van een lang ziekbed herstellende is), Daan Roden burg, S. Tump, Jan Oudheusden enz. werden nog enige jaartjes prettig gespeeld. Spierscheuringen noodzaakten hem in 1930 definitief het bijltje er bij neer te leggen. Drukke werkzaamheden hebben hem altijd verhinderd om een of andere functie te aanvaarden. Aangezien het ambt van commissielid der bordjesclub slechts gedurende een korte pe riode enig werk met zich medebrengt, was hij echter gaarne be reid om in dit comité zitting te nemen. Zijn mede-commissieleden Roef Vunderink en Ko Verburgt, inclusief de stille vennoot Jan de Boer, hebben echter ongetwij feld in hem een: Waardige Humane Medewerker gekregen, die zijn volle activiteit zal geven om de bordjesclub avonden te doen slagen. De aanstaande avond van de „ouwe jongens" is tevens de eerste jubileumavond. Voor de tiende maal komt deze oude categorie, waarvan onze voorzitter (hopenlijk geheel hersteld weer aanwezig) gezegd heeft: „Ik ben blij deze oude kern in onze vereniging te bezitten om in eventuele moeilijke tijden altijd nog eens op terug te kunnen grijpen", weer bij elkaar. De vorige avond was prima, maar in de overtuiging dat deze jubileumavond speciaal grote belang stelling zal trekken, treft het comité grote voorbereidingen (waarover U nog nadere mededelingen zult ontvangen) om iets bijzonders te brengen. Grote voorbereidingen hebben recht op grote belangstelling en medewerking. Met het oog op de te reserveren ruimte in zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater huize „Atlantic", waarvan de directie (onze leden gebroeders Swering) ons wederom letterlijk in alles tegemoet komt, gelieve U zich zo spoedig mogelijk op te geven. De gegevens van secretaris Elzenga wijzen uit dat ongeveer 150 leden in aanmerking komen om elkaar eens per jaar weer te ontmoeten aan het bordjesclubdiner. De commissie wil bij het eerste lustrum een century scoren en zou gaarne de score van 150 „all in" behalen. Wanneer de 100 bereikt of overschre den wordt, zal de commissie tijdens het diner een van de aan wezigen, door het lot aan te wijzen, gelukkig maken met een speciale prijs. U zult dus ongetwijfeld met mij eens zijn, dat de commissie 99 procent gedaan heeft. U heeft het ontbrekende procent slechts te completeren door allen te komen. Wanneer Willem Parel (de echte) deze regels zou lezen en U hem zou vertellen: ik ga niet, moet U er ernstig rekening mede houden, dat hij U zou antwoorden: Mot je niet doen, druiloor. Zo nam ik na een zeer gezellig babbeltje afscheid van een zeer enthousiast commissielid der bordjesclub, die zijn eind conclusies over zijn voetbalperiode wilde samenvatten in twee regels: 1. Ik ben te laat bij Ajax gekomen. 2. Mijn uiteindelijke voldoening in een wedstrijd was een gescoord doelpunt. Wim, veel succes met de jubileumavond van de „ouwe jongens". C. E. de V. Reguliersbreeslraai 51, lel. 31996 Amslerdam-C. H. Fleijsman Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 7