Oude glorie vraagt Uw aandacht „PALERMO" Hm Vim Meyer, lid der Bordjesclub-commissie Het loopt zo langzamerhand naar de verjaardag van onze vereniging en de meeloper is natuurlijk het traditionele diner van de Bordjesclub. Voor hen, die nog niet weten wanneer men lid van de Bordjes- club kan worden, volgt hier een kleine toelichting: Ieder werkend lid, dat 25 jaar of langer onze vereniging trouw is gebleven, komt voor toetreding in aanmerking. Elk jaar komen deze „ouwe jongens" omstreeks de Ajax-ver jaardag bij elkaar, drinken een Cola, nuttigen een diner, waarbij oude koei en nog eens uit de sloot worden gehaald en bij afscheid weer tot het volgend jaar worden begraven. Wie kon ik, met het oog op deze aanstaande festijnen, beter onder de loupe nemen dan Wim Meyer, een zeer bescheiden figuur, die vorig jaar zitting nam in de Bordjesclub Commissie. U begrijpt natuurlijk wel, dat hij in de bijna 36 jaren lidmaat schap, meer gedaan heeft dan de bordjes, welke de oud-gedien- den in hun bezit hebben namelijk respectievelijk 25, 40 of 50 jaren lidmaatschap jaarlijks enige malen voor zijn vrienden te komen poetsen. De salarieering van de Commissie-leden der Bordjesclub is niet slecht, maar de leden dienen zelf hun, door onze vereniging geschonken attributen, netjes te onderhouden. Wim Meyer heeft dus ook gevoetbald en lang niet gek ook, ondanks de handicap van een wat laat begin, n.l. in 1913 op ongeveer 23-jarige leeftijd. Evenals ieder ander had hij natuur lijk zijn balletje wel getrapt en had vaders portemonnaie wel eens de nodige aderlatingen ondergaan voor stuk geschoten ruiten, maar zijn start in georganiseerd voetbal had plaats in 1913. Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Orkest: Artistry-Quintet Engelse vocaliste Kïn.v ^Peters Zondag mat. 4-6.30 uur Neerlandia was zijn keus geworden, de vereniging die veel bekendheid geniet en waarvan de huidige voorzitter van de K.N.V.B., afdeling Amsterdam, nog ere-voorzitter is. Deze club speelde in de 3e klasse N.V.B. en reeds in het eerste seizoen werd Wim in het hoogste elftal geplaatst als back, een plaats die hij later ook in onze elftallen voor zich zou opeisen. Frans Rutte en Frans de Haan, die later glorierijke daden op de groene mat brachten, waren o.a. zijn medespelers. Het werd een 6-jarige periode, steeds in het eerste elftal, tevens drie jaar aanvoerder en bestuurslid en het was voor hem een grote vol doening, bij zijn afscheid nog te hebben meegeholpen aan de promotie naar de 2e klasse. De N.V.B. bezat daarbij destijds wel enige souplesse, waar van onderstaande overgenomen letteren U enig beeld kunnen geven 's-Gravenhage, 29 Juli 1919. „Weledele Heer, In beleefd antwoord op Uw schrijven d.d. 28 dezer, hebben wij de eer U te berichten, dat U bij uitzondering in de kam pioenswedstrijden van Neerlandia kunt uitkomen, in de maand Augustus 1919 (wij praten nu in Juni al over zomervoetbal. Red.) zonder gebonden te zijn in de gewone competitie 1919 1920 voor Neerlandia te blijven spelen. w.g. Hylkema, secr.-penningm." Zijn hoofdmotief om voor Ajax te willen spelen, was de wens zich bij vele zijner vrienden van die club, o.a. Frans de Haan, aan te sluiten. Na een proef wedstrijd in een derde elftal kreeg hij een plaats in ons eerste reserve-team, waarvoor hij in 1919 tot 1924 uit kwam. In het laatste seizoen vielen hem enige gastvoorstellin- gen ten deel voor het derde elftal, waar de kampioenskansen van dit elftal de voornaamste aanleiding hiervoor vormden. „Het is voor mij in die jaren een zeer prettige periode ge weest," waren zijn woorden. „Goed en gezellig getraind onder leiding van Jack Reynolds en enkele kampioenschappen van de reserve eerste klasse meegemaakt." Veel veranderingen waren er in die jaren niet in het elftal voorgekomen, de opstellingen kwamen ongeveer op het volgen de neer: Andriessen; Prins, Deen, Bieshaar, Meyer; Martens, De Kruyf, Goossens, Wesiing, J. de Vos, J. Smit, J. Knol, Ch. Geudeker, Maarsen, De Bois, Van Weerden. Uitstapjes met de Pasen en Kerstmis stonden toen in het middelpunt der belangstelling, onder het devies: Agge maar leut hèt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 6