Some nonsenses Some senses Voor Dames- en Herenstoffen legen ongekend MAX SMEER lage prijzen Sinl Antoniesbreesiraai 98 - Telef. 43363 and SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 4 Daar er toevallig geen minister een reisje ging ondernemen waarheen ik ook moest, en ik zodoende geen passend geleide kon krijgen om. mij te vrijwaren tegen alle boze invloeden, die ons, na overschrijding onzer grenzen, direct pogen te bedrei gen, ben ik deze keer maar iets langer in ons gezonde, prettige klimaat gebleven. Deze inleiding wil dus zoveel zeggen, dat ik competent geacht word, over de afgelopen maand iets te ver tellen van al het schoons (en minder schoons), dat mij in de afgelopen vier weken is opgevallen. Nu, broeders, het spijt mij U te moeten verklaren, dat ik werkelijk niet veel heb meegemaakt, tenminste waar het de voetballerij betreft. Ons eerste staat nog bovenaan, maar ge zien het aantal gespeelde wedstrijden lijkt mij deze toppres tatie een beetje wankel; in ieder geval zijn er ernstige kapers op de kust. Op één van de eerste plaatsen blijf ik echter vast, en waar de situatie in ons voetbalwereldje inmiddels een beetje anders ligt, vind ik dit al heel wat. Terwille van de centenbak moeten we mee naar de hogere klasse, dat kampioen worden kunnen we wel over twee jaar, dan is het weer lollig. Onder tussen blijft in de huidige moord en brand competitie ieder puntje belangrijk. Journalist Aad van Leeuwen onze prominente sport-dames en -heren horen interviewen. Bij een dergelijke plechtigheid valt het mij steeds weer op, wat voor prachtige sportmensen wij in Nederland toch hebben. De mooiste herinnering uit een sportloopbaan is bij ons steevast, ons rood-wit en blauw in top, de Olympische gedachte, of dankbaarheid voor het bereikte. Krijgt men verder nog iets over het privé-leven van deze men sen te lezen of te horen, dan zijn ze allemaal goed voor hun ouders, stellen hun huiswerk boven alles en zijn een steun en toeverlaat voor hun minder succesvolle sportvrienden en vriendinnen. Het is even hartroerend als het verhaal over honderdjarigen, die allemaal nog zonder bril lezen, de spil van het familieleven zijn en waarvan in hoofdzaak de opa's nog altijd hun borreltje en sigaartje op tijd consumeren. Tot voor twee jaar deden ze dan meestal nog aan ochtendgymnastiek en snelwandelen, maar dat was dan nu een beetje minder ge worden. Sport en hogere journalistiek in broederlijke samen werking. Waarom die journalisten overigens altijd jij en jou zeggen, tegen volwassen en dikwijls getrouwde mensen, maar zelf altijd met mijnheer aangesproken worden, is mij tot op heden een raadsel. Nog eens met Piet van Reenen over het trainen van dames elftallen gesproken, doch geloof niet, dat hij van thuis de ver eiste licentie krijgt. Jammer, ik zag hier een mooie taak voor ons weggelegd. Als dat gekanker tegen damesvoetbal echter aanhoudt, zal mijn kans ook wel voorbij gaan. Ik begrijp er niets van, laat de girls toch dartelen. Waarvoor gaan we naar een ballet kijken, toch voor precies hetzelfde, en dan zitten we in een rokerig lokaal en nu kunnen we al dit schoons in de vrije natuur be wonderen. Laat de dames (en ons) toch ons pleziertje. De super de luxe veteranen, het eminente corps der bordjes- jagers, gaan half Maart feestvieren. Als ik mij niet vergis, gaat dit onze tiende bijeenkomst worden en ik ben er zeker van, dat het een „knotsfeest" gaat worden. Eeuwen zullen die avond op U neerkijken, maar de Ajax ouderlingen zullen dit doen met een song in hun hart en een slok in hun keel. Het oude vuur zal er jeugdig fonkelend afslaan, maar dan moet het deze keer ook eens een feest worden van alle over jarige types. Geen Ajacied, die zijn bordje vol trots aan de muur heeft hangen, of het uit veiligheid in zijn safe heeft ge stopt, mag thuis blijven, dat is verraad tegenover de hele bor- denwas~machine. Vrouwen en ouders van veteranen, geeft Uw man of Uw zoon, die avond de vrijheid, laat hem stoeien en zingen met zijn vriendjes, laat hem als symbool van vrijheid dansen met zijn kornuitjes om de echt oud-Hollandse stenen kruik. Uw man en Uw kind zullen U hiervoor blijvend dankbaar zijn. Allereerst moet ik echter nog een paar weken op reis, welis waar heb ik wel geen Excellentie gevonden, maar dan des noods maar wat anders; mij een zorg. Gegroet vrienden, tot spoedig. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 4