AJAX Hot ei Suisse Kalverstraat IB MAART 1955 l\ J fl A f JAAR Uitreiking plaatsbewijzen Jaarfeest 1955 De plaatsbewijzen voor ons Jaarfeest kunnen op Vrijdagavond 4 Maart a.s. worden afgehaald. De uitreiking vindt plaats in LEDEN van 7-9 uur en DONATEURS van 9-11 uur 3 Namens het Bestuur, F. Dukker, Penningmeester andermans ogen) zijn werkelijk schaars. Prima spelers (in eigen ogen) zijn er plenty. Ze worden echter niet door iedereen gewaardeerd èndat is maar goed ook. Nu de voetballerij een „ander masker" heeft gekregen, om de momenteel zwaar getapte woorden „constellatie" of .structuur" niet te gebruiken en een speler, die in aanmerking komt voor de hoogste elftal len nu, ja, vooral nu, a.h.w. op een goudschaaltje gewogen moet worden, is het uitgesloten, dat zo'n speler zijn kans niet krijgt, dat zo'n speler aan de aandacht van de Elftalcommissie ont snapt. Want, willen we ons in de toekomst handhaven, dan heb ben we zeker negentien spelers voor het eerste elftal nodig. Negentien volwaardige spelers! Momenteel hebben we die be slist niet, maar er wordt aan gewerkt. Als dan een speler van 22 jaar of ouder, door een junior wordt gepasseerd, dan moet de betrokkene niet nijdig worden, maar een kérel blijven en aantonen, dat men zich in hem heeft vergist. That's the way en niet a tort et a travers, de benen nemen. Ook klienen over onrecht nogmaals, niemand is onfeilbaar, dus ook een lid van een teamcomité niet dat er practisch niet is, is geen manier. Zit er iets niet goed, kom er mee voor de dag. We weten heel zeker, dat de Elftalcommissie altijd bereid is, inzage van het „klachtenboek" te nemen. Niet zo heel lang geleden, hebben we in onze „Kroniek" ge schreven, dat we niet zo stérk geloofden in de verkregen „voet- balvrede". Als we zo de clubbladen van onze zusterverenigingen doorbladeren, kunnen we echt niet zeggen: „Gut, wat lopen we allemaal over van tevredenheid." De één zou wel eens willen weten, wat er nou waar is van die 60.000 van de ex-Ajacied Van der Hart, en uit wiens portefeuille dat weg te wuiven sommetje gevallen is. Nou, dat kunnen we onze geachte colle gae wel vertellen: beslist niet uit de onze. We zijn wel goed niet er voor)maar niet gek. We gingen voor dat bedrag liever een dagje naar Zandvoort. Nummer twee neemt er geen ge noegen mee, dat er clubs zijn, die advertenties plaatsen, waar in spelers tegen aanlokkelijke voorwaarden worden ge vraagd. Da's green werk, vindt hij. Waarom niet, zouden we willen vragen? Er zijn toch ook fabrikanten, die bij twee stuk ken zeep, één stuk cadeau geven. Of gaat die vergelijking mank? Nummer drie is er niet over te spreken, dat club A. geen proef wedstrijden voor nieuwelingen nou ja, nieuwe lingen mag houden en club B. wel. Daar voelen we wat voor; dat is meten met twee maten. Weer een ander vindt, dat 50.000 als garantie en een minimumvergoeding voor de spelers van 600.- nergens naar lijkt. Waar bemoeien ze zich mee, vraagt hij zich af. Nou, dat vinden we erg kras. Wat is 50.000 voor een 'prof- en semi-profclub en wie gaat er nu voetballen voor 600.per jaar. Op de eerste plaats moet het amateuris me staan, weet weer iemand anders en niet het betaalde voet bal. Wij willen ook betalen, deelt een clubblad-schrijver van een tweede-klasser mee. Nu we versterkte promotie naar de eerste klasse krijgen, is er niet veel luister meer aan een kam pioenschap. We zullen toch proberen het in te pikken, schrijft de redacteur van een andere tweede-klasser. En in het club nieuws van onze oude vrienden uit Dordrecht staat: „Het club nieuws der D.F.C., dat een onafhankelijk bestaan leidt, heeft in een uitvoerig schrijven d.d. 12 Februari 1955 het bestuur der D.F.C. er van verwittigd, dat de uitgave van ons blad, na af loop van deze jaargang, in Juni a.s., zal worden gestaakt." Het Rotterdamse „Sparta" heeft bericht gekregen (D.F.C. ook), dat het tournooi „de Acht" voortaan geen prijs meer stelt op jeugdige Spartanen. Dit tournooi, door H.F.C., als voortzetting van het Corinthian-Tournooi ingesteld, stond uitsluitend open voor de jeugd van acht amateurverenigingen. Sparta en D.F.C. betalen, dus de jeugd niet meer naar het tournooi van „de Acht". Wie had dat gedacht! En zo beleven we allerlei prettige dingen in deze tijd van „voetbalvrede". A propos, hoe staat het bij ons met die commissie voor het amateurisme en het be taalde voetbal? Daar zouden we wel eens iets van en over willen horen. Het clubblad staat eventueel voor de heren open. We houden ons zelfs aanbevolen. Tot slot willen we U nog mededelen, dat voorzitter Koolhaas weer aardig in het zadel zit. Verleden week is hij begonnen voor halve dagen (niet als meisje) en tijdens de match tegen de Volewijckers hoopt hij U allen te begroeten. Vrienden, so long. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 3