■Bonthuis „DE BLAUWVOS" AJAX VAMI 2-2 BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS VAMI Restaurant - Lunchroom 12 Er valt deze maand niet veel onder de loupe te nemen. U zult het begrijpen. Waar moet het heen met de voetballerij dit seizoen? Arme zomersporten! Het eerste elftal zag zich door een energiek spelend Xerxes een punt ontfutselen. Zou de aanwezigheid van Faas, de Xer- xanen hebben geïnspireerd Ze speelden als duivels, die blauw- witten en werkelijk waar, ze voetbalden een zeer behoorlijk partijtje. Beslist geen elftal om onderaan te bengelen. Achteraf beschouwd mochten wij nog blij zijn met het behaalde punt. Burgers was zo vriendelijk één minuut voor het eindsignaal de bal in het Xerxes-net te werken. Sneu voor de Rotterdammers, maar U wéét het, één punt is zowel voor de club als voor de spelers letterlijk en figuurlijk geld waard. De match in Apeldoorn hebben we gezien. Onze club heeft op Berg en Bos zonder enig beding geen pech gehad. Integendeel! De eerste tien minuten waren we nergens. Het was alles A.G.O.V.V., dat de aandacht vroeg. Maar oh, dat schieten van de blauwen, 't Leek nergens naar. Jan van Drecht moest er behalve één maal, toen redde Jan bijzonder fraai, de A.G.O.V.V.- ers juichten reeds niet voor van de grond. Het keerpunt kwam, toen Arend van der Wel, een enorme dreun, die fraai werd gestopt, had losgelaten. Ajax begon aan te vallen. Met succes. Een voorzet van links kopte Michels door naar Den Edel, die met een hoofdknik voor nummer één zorgde. Even later scoorde Burgers, op zijn aparte manier, een goal en die teleurstelling zijn de mannen uit Apeldoorn niet meer te boven Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de Y.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN gekomen. De dekking werd verwaarloosd en daar profiteerde Michels van. Tweemaal flitste hij door de verdediging der blau wen. De eerste keer richtte hij slecht, de tweede keer was het raak. Keihard vloog nummer drie in het net. Met een gerust hart konden we de thee, door het bestuur van A.G.O.V.V. gast vrij aangeboden, gaan savoureren. De tweede helft hebben de Apeldoorners getracht iets aan de score te doen. Steeds liepen zij storm, maar onder aanvoering van Elzer, goed gesteund door Van Dijk, Velder, Geelhuyzen en Van Mourik, hield ons team stand. Een uitval via Brokx en Van der Wel, bracht de bal bij Burgers en dat betekende 04. Het was gebeurd. Even voor het einde scoorde A.G.O.V.V. tegen. Verdiend, maar wat schiet je er mee op Ajax 2 handhaafde zich aan de kop van de afdeling. In een slechte wedstrijd werd te Beverwijk met 13 van de Kenne- mers 2 gewonnen. Helaas werd junior Starreveld in deze match viij ernstig geblesseerd. Beterschap, boy! Ajax 3 won in Haarlem vlot van R.C.H. 3 (3—7). De rust kwam met de stand 04. Dat vonden onze jongens zeker ge noeg. R.C.H. was het daar niet mee eens en bewees dat door drie doelpunten. Toen is Moinat met scherp gaan schieten. Daar hadden de blauw-zwarten niet van terug. Alzo een grote overwinning op de volgelingen van de heer Hazevoet. Moinat, dat moet U natuurlijk weten, schoot vijfmaal raak. Waar haal de Freek het vandaan Ajax 4 leverde een heel knappe prestatie, 't Gooi 2, in eigen huis, loop je niet zo gemakkelijk voorbij. Onze vierlingen speel den het klaar (01). Van de A.V.B.-ers nog het volgende: Ajax 6 trok naar de Wandelweg. A.F.C. 5 liet onze doelman tweemaal de bal uit het net halen, 't Was niet voldoende voor een zege. Onze jongens haalden de goalie van the Reds zesmaal neer. Twee tegen zes dus Ajax 7 is van slag af. Voor kort nog ongeslagen en nu van V.D.O. 2 de tweede nederlaag te slikken gekregen (30). Dat gaat niet goed, vrienden! Juniores A 1 ontving de juniores van R.K.V.V.A. Het be tekende een nederlaag voor de bezoekers (40). Juniores A 3 had niet veel medelijden met Watergraafsmeer 2 (122) en juniores A 5 deed voor zijn hogere broeders niet veel onder, door de Volewijckers met 111 terug te wijzen. Juniores B 1 bleek te sterk voor A.F.C. Met 05 trokken de rood-zwarten aan het kortste end. Juniores B 2 verloor in de bloemstreek met 12. Aalsmeer hield de bloemen zelf. Bij Zeeburgia ging het beter. Acht tegen nul voor onze boys. Juniores B 5 haalde bij de Spartaan de punten weg (04), maar op eigen veld konden onze knapen het niet redden. Het vijfde elftal van de Volewijckers bleef één doelpunt voor (34). U bent weer volledig op de hoogte. Volgende maand krijgt U ijs en weder dienende het vervolg van dit verhaal. Vier weken geduld dus. BROWN. A. F. STRIKKERS Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 12