Feministen Broodje Football Tan Kootje Burgerlijke Stand 10 We hebben het al meer beleefd dit voetbal-met-een-lintje. Maar nooit is het veel meer geweest dan 'n doodgeboren kindje. 't Is net als mazelen of griep, vrij kort dus, doch wel hevig. Maar 't kostje gaat gauw tegenstaan; is voor een vrouw testevig. Ook manlief vindt het eerst wel leuk, mits 't niet zijn eigen vrouw is. Die door een scrimmage voor het doel gekreukeld en wat blauw is Een forse beenzwaai schenkt jolijt, vooral als wordt gemaaid. Op alle rangen hoog of laag alsdan de vreugde laaitl Bij 'n hoekschop heel het manlijk deel zich ver naar voren buigt. En een geslaagde tackle wordt uitbundig toegejuicht! Doch 't summum van de pret is wel als er een blondgelokt en paardestaartig meisjeshoofd zowaar een goaltje fokt! Van „koppen" is geen sprake hier; klinkt zo onvrouwelijk. t Is meer als 't stoten eh van 'n stier (da's dan: vertrouwelijk). Hetgeen nu niet weer zeggen wil dat 'n vrouw niet koppen kan. Dit wezen koppig wezen kan zoals geen enkele man. Gaan wij nu ook beleven dat bij 'n treffer op de maag er aan zo'n juffie wordt gepompt? Hallo, 't is maar een vraag! En als er eens een kledingstuk in 't ongerede raakt of een coiffure, een make-up wordt dan de strijd gestaakt? Is 't voor een knaap een groots moment als ééns hij mag behoren tot als het kan, het eerste team van louter senioren, de VROUW blijft VROUW, dus eeuwig jong. Denk niet dat zij ooit speelt voor ,,'n ploeg" die bij de seniors straks zal zijn ingedeeld. Doch komt zij op een leeftijd dat het vrouw'lijk schoon gaat tanen, dan heeft zij geen scrupules meer. Dan zien we haar als opoe weer op 't groene veldeen beetje gek dat knotje achter in haar nek. Beware ons voor zo'n come back dan bij de veteranen B. S. LE MARCHé. Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 Geboren De heer en mevrouw Brokmann—Meyer geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Judith Johanna. Onze hartelijke felicitaties. De heer en mevrouw J. C. Jacobs en M. Jacobs—Elzenga geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Johannes Cornelis Adres: Joh. van Oldebarneveldtstraat 77 hs., Zaltbommel. Hartelijke gelukwensen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 10